Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 834
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: zdrowy »

Co do renty socjalnej to zabierają..
Co do użytkownika Kotek to wolę jego twórczość pisaną w tym temacie niż to co pisał wcześniej...
Też dostrzegam poprawę. Pisz dalej!
Awatar użytkownika
markdev
zarejestrowany użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: czw cze 13, 2024 10:54 pm
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: markdev »

Swine pisze: ndz wrz 01, 2024 8:58 pm Nie będzie pieniędzy na wyższe renty. Polska z najszybciej rozwijającej się gospodarki Europy w 2023 teraz jest bankrutem.
Rząd zastraszył kogo trzeba i bieda idzie.
Może bieda,ale uśmiechnięta.
głęboka asceza
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

W biedzie śmieją się tylko głupcy.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik
Posty: 3962
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 1:57 pm
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: kotek »

Prawo o rencie socjalnej jest w moim odczuciu niesprawiedliwe ze względu na swoją gwałtowną zerojedynkowość. To, czy będziesz miał pieniądze, zależy od "szczęścia", można funkcjonować słabiej od kogoś, kto nie ma rentę socjalną i mimo tego nie mieć renty socjalnej, pomimo tego, że niepełnosprawność i u jednej, i u drugiej osoby powstała w czasie wymaganym do przyznania renty socjalnej. Udało mi się trzy razy dostać bez odwoływania się rentę socjalną, co świadczy o tym, że przez kilka lat byłem zdecydowanie wyraźnie niepełnosprawny, bo za byle jaką niepełnosprawność tej renty nie dają.

W moim odczuciu w nowych przepisach względnie za bardzo uprzywilejowuje się państwowymi środkami osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji i za mało wspiera się państwowo tych niepełnosprawnych, którzy nie mają orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji czy znacznego stopnia niepełnosprawności, często pozostawiając tych drugich praktycznie z niczym. I taki bez niezdolności do samodzielnej egzystencji, i taki z niezdolnością do pracy może być ciężko upośledzony pod względem umiejętności zdobywania pieniędzy, zwłaszcza przez wykonywanie pracy. Czasem osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim może więcej zarabiać od osoby z diagnozą zespołu Aspergera czy osoby z diagnozą schizofrenii, mimo tego, że osoba z diagnozą zespołu Aspergera czy osoba z diagnozą schizofrenii ma "tylko" umiarkowany stopień niepełnosprawności, a sprawna psychicznie osoba jeżdżąca na wózku inwalidzkim ma znaczny stopień niepełnosprawności.
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

Skala ICF by rozwiązała problem orzecznictwa.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
canngurro
bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: śr gru 13, 2023 12:06 am
Status: guru
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Madagaskar
Kontakt:

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: canngurro »

powszechny dochod minimalny predzej latwiej szybciej i prosciej te wszystkie sprawy pozwolilby obejsc
choc nie watpie ze nadal powszechnie krzykaczy by nam nie braklo: ze jak to tak srodki publiczne nierobom sie rozdaje za free?? bo ja musze tyrac na te moje 20 kola miesiac po 14h na dobe a dziecioroby, nieroby i niedojdy maja miec ot tak?? potem panstwo tonie w dlugach i dzieci moich dzieci beda musialy dyficyt splacac po wsze czasy

wiem ze najchetniej by nas do pieca tacy wpakowali ale my sie damy, oj nie :naughty:
Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik
Posty: 3962
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 1:57 pm
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: kotek »

Rencistom dochód podstawowy pomógłby o tyle, że jakby ich "ozdrowili", to nie straciliby całej sumy, tylko mieliby stałą sumę dochodu podstawowego zamiast większej, ale łatwiejszej do odebrania renty. Emeryci i renciści nie zyskaliby nic na wprowadzeniu dochodu podstawowego, ale obecnie wykluczeni niepełnosprawni, bezrobotni czy słabo zarabiający byliby beneficjentami. W moim odczuciu jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż faworyzowanie niektórych grup. Czasem ktoś, kto lepiej funkcjonuje od kogoś, kto nie ma renty socjalnej, ma rentę socjalną. Zadowoliłbym się dwa razy mniejszą rentą od obecnej w postaci dochodu gwarantowanego dla każdego tylko za to, bo żyje, ale bez możliwości zmniejszenia jej do zera lub zostania z samym zasiłkiem pielęgnacyjnym i orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Ludzie mieliby więcej pieniędzy chociażby na działalność charytatywną i dzielenie się ze słabszymi ekonomicznie. Byłoby coś w rodzaju 800+ także dla wszystkich dorosłych. Lepsza deflacja niż inflacja, wzrost gospodarczy jest dobry. Żadnych Zielonych Ładów, żadnego in vitro!

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/477324 - 4 sposoby na pułapkę rentową. Artykuł z 2017 roku. Ciekawe, na jakie schorzenia mieli przyznane renty cztery wymienione osoby. Myślę, że mogło nie być wśród nich kogokolwiek z rentą "na psychikę"...

https://www.prawo.pl/samorzad/nowy-mode ... 17739.html - Nowy model orzekania oprze się na dwóch stopniach niepełnosprawności, jednak nieprędko. Uważam, że tylko dwa stopnie niepełnosprawności to zły pomysł, bo ci z umiarkowanym, zwłaszcza na schorzenia specjalne, mogą trafiać do lżejszego, a nie do cięższego, który może być zarezerwowany dla dzisiejszych posiadaczy odpowiedników pierwszej grupy inwalidzkiej (nie wiem, na czym dokładnie nowy system miałby polegać, ale piszę o tym, czego się obawiam).
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

Na schizofrenię i chad pewnie będą dawać 1 stopień i tak, na lżejsze choroby psychiczne 2.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

Deficytu w budżecie jest 400 mld zł, 100 mld zł poszło na kreatywną księgowość i jest z obejściem budżetu.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
azja
bywalec
Posty: 60
Rejestracja: pn paź 26, 2020 5:58 pm
Status: rencista
płeć: mężczyzna

Re: Paraolimpiada 2024

Post autor: azja »

azja pisze: ndz wrz 01, 2024 3:24 am Witam. Brawo dla naszych paraolimpyjczyków zdobyli już 8 medali. Podziwiam ich wolę walki i ambicję że pomimo tak wielkiego uszczerbku na zdrowiu są w stanie tak dzielnie walczyć.
Brawo
Witam mamy już 17 medali na igrzyskach paraolimpyjskich. Brawo nasi
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 17858
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Paraolimpiada 2024

Post autor: Dobro »

azja pisze: pt wrz 06, 2024 1:48 pm
azja pisze: ndz wrz 01, 2024 3:24 am Witam. Brawo dla naszych paraolimpyjczyków zdobyli już 8 medali. Podziwiam ich wolę walki i ambicję że pomimo tak wielkiego uszczerbku na zdrowiu są w stanie tak dzielnie walczyć.
Brawo
Witam mamy już 17 medali na igrzyskach paraolimpyjskich. Brawo nasi
bardzo dobrze :clap: :dance:
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik
Posty: 3962
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 1:57 pm
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: kotek »

Swine pisze: czw wrz 05, 2024 1:33 pm Na schizofrenię i chad pewnie będą dawać 1 stopień i tak, na lżejsze choroby psychiczne 2.
Ja mam zespół Aspergera, zaburzenia schizotypowe i nerwicę natręctw i mimo swojego dziwactwa i niezaradności będę miał tylko lekki stopień, bo nie mam schizofrenii czy ChAD-u? Nie mam omamów, prawie w ogóle nie biorę leków psychotropowych. Schizofrenikom chyba bardziej współczują niż aspergerowcom? Zespół Aspergera nie musi oznaczać niewielkich potrzeb wsparcia, często są one duże i mogą być nawet bardzo duże. Mam idee wielkościowe, posłannicze, "derealizacyjne", podejrzliwość, myślenie magiczne, idee ksobne. Ale nie mam niezwykłych złudzeń percepcyjnych. Nie umiem żyć w tym przesiąkniętym złem świecie.

Jestem przeciwko obniżeniu liczby stopni niepełnosprawności z trzech do dwóch.

Uważam, że podwyższenie renty socjalnej do minimalnego wynagrodzenia nawet tylko dla osób z niezdolnością do samodzielnej egzystencji to zbytnie faworyzowanie jednej grupy z budżetu państwa, gdy inni niepełnosprawni zostają z niczym lub mogą drżeć nawet o normalną rentę socjalną, dlatego jestem PRZECIW temu projektowi ustawy. Zamiast tego powinni zwiększyć liczbę świadczeniobiorców i uwzględniać np. warunki mieszkaniowe (np. jak ktoś żyje samotnie, a nie ma pierwszej grupy inwalidzkiej, to też powinien mieć jakieś zwiększenie w stosunku do tych, co są pod opieką rodziców).

Skrajne OCD (niezdolność do samodzielnej egzystencji, odpowiedniki I grupy inwalidzkiej) jest poważniejsze od przeciętnej schizofrenii (odpowiedniki II grupy inwalidzkiej, całkowita niezdolność do pracy i umiarkowany stopień niepełnosprawności 02-P). Głębokie OCD (odpowiedniki II grupy inwalidzkiej, całkowita niezdolność do pracy i umiarkowany stopień niepełnosprawności 02-P) jest na tym samym poziomie, co przeciętna schizofrenia. Ciężkie OCD (odpowiedniki III grupy inwalidzkiej) jest łagodniejsze od przeciętnej schizofrenii. Umiarkowane czy łagodne OCD (już niezałapujące się na orzeczenie o niepełnosprawności) są tym bardziej łagodniejsze od przeciętnej schizofrenii.
Awatar użytkownika
mateus
bywalec
Posty: 768
Rejestracja: pn sie 21, 2023 7:54 pm

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: mateus »

kotek pisze: sob wrz 07, 2024 10:24 am
Swine pisze: czw wrz 05, 2024 1:33 pm Na schizofrenię i chad pewnie będą dawać 1 stopień i tak, na lżejsze choroby psychiczne 2.
Ja mam zespół Aspergera, zaburzenia schizotypowe i nerwicę natręctw i mimo swojego dziwactwa i niezaradności będę miał tylko lekki stopień, bo nie mam schizofrenii czy ChAD-u? Nie mam omamów, prawie w ogóle nie biorę leków psychotropowych. Schizofrenikom chyba bardziej współczują niż aspergerowcom? Zespół Aspergera nie musi oznaczać niewielkich potrzeb wsparcia, często są one duże i mogą być nawet bardzo duże. Mam idee wielkościowe, posłannicze, "derealizacyjne", podejrzliwość, myślenie magiczne, idee ksobne. Ale nie mam niezwykłych złudzeń percepcyjnych. Nie umiem żyć w tym przesiąkniętym złem świecie.

Jestem przeciwko obniżeniu liczby stopni niepełnosprawności z trzech do dwóch.

Uważam, że podwyższenie renty socjalnej do minimalnego wynagrodzenia nawet tylko dla osób z niezdolnością do samodzielnej egzystencji to zbytnie faworyzowanie jednej grupy z budżetu państwa, gdy inni niepełnosprawni zostają z niczym lub mogą drżeć nawet o normalną rentę socjalną, dlatego jestem PRZECIW temu projektowi ustawy. Zamiast tego powinni zwiększyć liczbę świadczeniobiorców i uwzględniać np. warunki mieszkaniowe (np. jak ktoś żyje samotnie, a nie ma pierwszej grupy inwalidzkiej, to też powinien mieć jakieś zwiększenie w stosunku do tych, co są pod opieką rodziców).

Skrajne OCD (niezdolność do samodzielnej egzystencji, odpowiedniki I grupy inwalidzkiej) jest poważniejsze od przeciętnej schizofrenii (odpowiedniki II grupy inwalidzkiej, całkowita niezdolność do pracy i umiarkowany stopień niepełnosprawności 02-P). Głębokie OCD (odpowiedniki II grupy inwalidzkiej, całkowita niezdolność do pracy i umiarkowany stopień niepełnosprawności 02-P) jest na tym samym poziomie, co przeciętna schizofrenia. Ciężkie OCD (odpowiedniki III grupy inwalidzkiej) jest łagodniejsze od przeciętnej schizofrenii. Umiarkowane czy łagodne OCD (już niezałapujące się na orzeczenie o niepełnosprawności) są tym bardziej łagodniejsze od przeciętnej schizofrenii.
Trzeba kierować się do pobrania za życie i zgłośić się do:

ZUS@
streszcze podreczniki i książki i publikacje słowami którymi antoni kępiński rozpoczyna książke pt. Schizofrenia:

Dla tych co czują więcej i więcej wiedzą.
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

Moim zdaniem powinien być jeden stopień niepełnosprawności, albo jesteś niepełnosprawny albo nie.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 17858
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Dobro »

Albo boli albo nie. Dokładnie. Jak można wyleczyć chorobę to do pracy.
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

Oddawać pół mojej czternastki!
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
azja
bywalec
Posty: 60
Rejestracja: pn paź 26, 2020 5:58 pm
Status: rencista
płeć: mężczyzna

Re: Paraolimpiada 2024

Post autor: azja »

Dobro pisze: pt wrz 06, 2024 6:21 pm
azja pisze: pt wrz 06, 2024 1:48 pm
azja pisze: ndz wrz 01, 2024 3:24 am Witam. Brawo dla naszych paraolimpyjczyków zdobyli już 8 medali. Podziwiam ich wolę walki i ambicję że pomimo tak wielkiego uszczerbku na zdrowiu są w stanie tak dzielnie walczyć.
Brawo
Witam mamy już 17 medali na igrzyskach paraolimpyjskich. Brawo nasi
bardzo dobrze :clap: :dance:
Polacy zakończyli igrzyska paraolimpijskie. Wywalczyli 23 medale i zajęli 15 miejsce. Brawo
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 945
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Swine »

Dali SBkom wyższe emerytury zabrali biednym czternastki. Złodzieje.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Javelin
bywalec
Posty: 542
Rejestracja: pn wrz 27, 2021 1:12 pm
płeć: mężczyzna

Re: Projekt ustawy - renta socjalna podniesienie do minimalnego wynagrodzenia

Post autor: Javelin »

w dniu 13 września 2024 r. (piątek)

godz. 13:00 – 14:30 - Sprawozdanie Komisji o obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej (druki nr 30 i 583) (5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 3-minutowe oświadczenie w imieniu koła) (pkt 19)
ODPOWIEDZ

Wróć do „prawo”