Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

@tomsoul
Sukcesu jeszcze nie ma i pewnie daleko do niego. Chciałbym móc się na tyle ogarnąć żebym już w sytuacjach stresowych nie generował sobie urojeń, a szczególnie bym nie przywiązywał takiej uwagi do słów. A stres pojawia się u mnie w każdej sytuacji kiedy spotykam obce osoby. Mogą nie pomóc na to ani suplementy ani leki ale będę kontynuował suplementację a w listopadzie prawdopodobnie pojadę po pigułki. Zobaczymy. Na razie czuję się dobrze, przesadzić mam nadzieje, że nie przesadzę.
blablabla
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10752
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: hvp2 »

Chwast pisze:A stres pojawia się u mnie w każdej sytuacji kiedy spotykam obce osoby.
A nie możesz tego po prostu jakoś wytrenować :?:
Np. trenując sobie rozmowy na sprzedawcach w sklepach :?: :?:

PS. płynem Lugola możesz sobie rozpierd... tarczycę :!:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Miś Uszatek »

Z tym trenowaniem to niezły pomysł. W latach najcięższych kiedy bardzo męczyła mnie choroba sam tak robiłem że na siłe wychodziłem z domu aby tylko pójść do sklepu i pogadać, nawet o duperelach.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

hvp2 pisze: PS. płynem Lugola możesz sobie rozpierd... tarczycę :!:
Wiem właśnie. W paru publikacjach dość znanych osób z medycyny czytałem, że dawka podtrzymująca odpowiedni poziom jodu w organizmie to dwie kropelki płynu lugola na dzień. W pierwszym poście który zacytowałem też jest żeby brać jedną - dwie i na taką zejdę bo brałem ostatni tydzień po 8. Nie potrzebnie szarżuje.
Co do rozmów trening na pewno był by dobrym pomysłem. Tylko, że ja mam coś w rodzaju ptsd ewentualnie jakiś drobnych objawów wytwórczych. Często słowa odbieram na opak jako obrażające, odkrywające to co myśle a potem rozmyślam. Krótko mówiąc nie potrafię jechać prosto.

Co do b3 witaminy. Uczucie mrowienia jest naprawdę PRZEJ****E! To nie tylko mrowienie i zaczerwienienie całego ciała ale uczucie gorączki, jakby ktoś wlewał wrzątek w kolana, łokcie, plecy, twarz itd. Bardzo łatwo wpaść w panikę. Najbardziej uciążliwe jest przez pierwsze 10-15 minut. Ważne żeby sobie przetłumaczyć że to tylko uczucie, że nie dzieje się nic złego, nie dostaje się gorączki ani się zaraz nie umrze. Tak to widocznie działa na nerwy stwarzając takie odczucia. Zaskakuje też prędkość z jaką ta witamina wchodzi w krew. Błyskawicznie. I pięknie działa na negatywy. Może nie sama witamina b3 ale też witamina d3 i kompleks reszty witamin z grupy B pewnie dopełnia to działanie. Dzisiaj dostane paczkę z tym.
blablabla
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Faszeruje się tym kwasem od wtorku od 7 rano. Jutro o 7 koniec pierwszego trzydniowego cyklu i przerwa na kolejne trzy dni. Mam objawy podobne do grypy, lekko mnie zamula. Pije ponad 3 litry wody na dzień teraz, kiedy normalnie pije 1,5 litra a mocz i tak przez ten kwas jest ciemno zabarwiony i śmierdzi. Nadal biorę witaminę b3, i b-50 oraz witaminę d3, około 50.000 j,m. Miewam krótkie przebłyski NORMALNOŚCI, uczucie które po prostu zmienia punkt widzenia na wszystko. Jakby ktoś palcami pstryknął albo przełożył dźwignie.
blablabla
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17200
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: nic
Lokalizacja: żadna

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: karuna »

ja kupiłem sobie l-karnitynę i guaranę. uważam, że suple to kiszka i zamulają. nie działa
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Dzisiaj od rana tak do 15 mocno bolała mnie głowa. o 7 wziałem ostatnią porcję kwasu alfaliponowego w pierwszym cyklu. Czuję się teraz lepiej. Tak jak w poniedziałek kiedy już brałem wid d3, b3 ale jeszcze bez kwasu. Kwas ma za zadanie łączyć się z związkami rtęci, kadmu i ołowiu i usuwać je z organizmu. Może od tego. W każdym razie kontynuuje suplementacje. We wtorek drugi cykl.
blablabla
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Nadal nie potrafię przyzwyczaić się do tego uczucia po witaminie b3. Jest bardzo nieprzyjemne. Jakby ktoś przykładał do ciała pochodnie w różne miejsca. Kilka miesięcy temu śnił mi się sen w którym jakaś postać przekonała mnie bym dał się zamknąć w piekarniku. I byłem mocno przerażony kiedy włączył się w nim ogień od spodu i zaczął palić mi plecy. Coś ta postać pokazała mi, żebym sobie wsmarował coś w podniebienie. Zrobiłem tak i ten ogień stał się znośny. Jak się obudziłem pomyślałem, że ten sen zapowiada jakąś zmianę, transformacje w moim życiu. I właśnie biorąc te suple przypomniałem sobie o tym śnie. Chyba go nawet opisywałem tu na forum już wcześniej.
blablabla
Awatar użytkownika
Larisuna
zaufany użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: wt lis 02, 2010 5:01 pm

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Larisuna »

W książce Ulecz się sam - megadawki witamin opisany jest sposób suplementacji witaminą B3 w przypadku chorób psychicznych. Tam jest napisane, że trzeba brać co najmniej dwa razy tyle witaminy C ile witaminy B3.
Witamina C osłania wątrobę przed działaniem wysokich dawek niacyny oraz zmniejsza uczucie gorąca i mrowienia.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Dzięki to bardzo cenna wskazówka, której brak w głównym poście. Niemniej jednak to moja wina, skoro pisze, że tylko jod jest opcjonalny, to tylko jod można pominąć. Pominąłem niestety też witaminę C. A witamina b3 z całego tego zestawu działa najlepiej i od razu.
blablabla
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Z powodów sercowych (zaczęło mnie kłuć) zaprzestałem na kilka dni suplementacji. Jutro do tego wracam. Najwięcej pomaga mi witamina b3 którą biorę maks 300-500mg na dobę, gdzie skuteczną dawką na schizofrenie ma być ta szacowana na ponad 1g. Niestety prawdopodobnie ta witamina jest przyczyną u mnie kłucia serca. Ewentualnie stres, jutro będę wiedział.
blablabla
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Wróciłem dzisiaj już. O 18 wziąłem wit b-50 x1, dodatkowo około 100mg b3 i ~25,000 jm d3. Czuje się na prawdę świetnie i póki co nie ma żadnych kłopotów z sercem.
blablabla
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Miś Uszatek »

Kłucie to normalna oznaka zdrowego serca. Przeciwieństwem jest ból serca. I to już może być grożne.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Jak się objawia ból? Mnie kuło przy biciu serca, rytmicznie, bardziej tętnice. Nie wiem, wzrost cisnienia może, nie mierzyłem. Nie mam ciśnieniomierza żeby sprawdzić.
blablabla
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Miś Uszatek »

Kucie to jest jak na chwile poczujesz jakby ktoś szpilką w serce ukuł. Jest to chwila. Natomiast to co opisujesz to wygląda na ból. Szczególnie jeśli rytmicznie z pracą serca.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Ten ból już nie występuje widocznie coś było i minęło. W sobotę zamiast kłuć zaczęło swędzieć. W niedziele już nie miałem tego problemu. Potem popiłem i wczoraj nie brałem supli. Zauważyłem, że bardzo dużo zależy od stanu żołądka i układu trawiennego. Mam dzisiaj na prawdę marne samopoczucie, fazy, lęki. To przez alkohol i żrenie bez opamiętania dzisiaj wczoraj i przedwczoraj. Za chwile wznawiam suplementacje.
blablabla
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10752
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: hvp2 »

Chwast pisze:Mam dzisiaj na prawdę marne samopoczucie, fazy, lęki. To przez alkohol i żrenie bez opamiętania dzisiaj wczoraj i przedwczoraj. Za chwile wznawiam suplementacje.
Czemu uważasz, że uzdrowi Cię łykanie jakichś podejrzanych tabletek :?:

Uzdrowić też może:
1. zmiana stylu życia.
2. zmiana sposoby myślenia.
3. usunięcie przyczyn, które w przeszłości wywoływały pogorszenia.

No i naprawdę przy tych lekach nie należy pić alkoholu. To nie jest ściema.
Awatar użytkownika
Chwast
zaufany użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 5:20 pm
Status: Mój kotunio filemon
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twój Friendzone

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Chwast »

Leków jeszcze nie biorę. Na razie tylko sumplementuje się witaminami. Przecież w jedzeniu też są podobno a ludzie piją. Alkohol niszczy i nigdy więcej nie dam się namówić na bimber wódke czy cokolwiek co ma więcej jak 5%. Odczuwam skutki czwarty dzień, wybiło mnie z równowagi to picie.
blablabla
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10752
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: hvp2 »

Piwo też szkodzi, chociaż trudniej jest nim się ciężko upić.

Masz fajnie, że nie bierzesz leków. Raczej się tego trzymaj, bo leki od psychiatry to nieprawdopodobne świństwa - szkodzą dosłownie na wszystko. Łącznie z psychiką. :evil:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Kombinacja suplementów na choroby psychiczne

Post autor: Miś Uszatek »

Ja co do picia piwa. Starsze pokolenie(powyżej tak 45 roku życia) lubiło i lubi mocniejsze trunki jak wódka, bimber, royal(to akurat trucizna) czy inne takie tam. Natomiast moje pokolenie i młodsze raczej tak mi się wydaje bardziej woli właśnie piwo. Picie wódki raz na jakiś czas nie jest aż tak szkodliwe jak picie piwka np. raz dziennie. I dochodzi tu jeszcze uzależnienie. Pozatym wódeczka jest najzdrowsza ale oczywiście jak się ją pije okazjonalnie. W każdym razie ja się trzymam tej opcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „leki, terapie”