Rozpoznanie schizofrenii w szpitalu

informacje naukowe, medyczne

Moderator: moderatorzy

Paweł_
bywalec

Rozpoznanie schizofrenii w szpitalu

Post autor: Paweł_ »

Witam wszystkich forumowiczów mam takie pytanie bo słyszałem że lekarze tak też było w moim przypadku rozpoznają schizofrenie za wcześnie nawet jak u kogoś nie wystąpiły wszystkie objawy jakie mogą pojawić się w tej chorobie jest wiele osób które nie miały omamów słuchowych i wzrokowych, węchowych tak samo nie miały wszystkich rodzajów urojeń miały tylko jeden epizod psychozy później już nigdy nie mieli a psychiatrzy rozpoznają schizofrenie paranoidalną co w takiej sytuacji czy można jakoś zmienić to rozpoznanie u innego lekarza i nie mieć przyklejonej latki schizofrenika do końca życia.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2021 10:28 pm przez Paweł_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yellow9
zaufany użytkownik

Re: Rozpoznanie schizofrenii przez lekarza

Post autor: Yellow9 »

W szpitalu mogą ci zmienić rozpoznanie aczkolwiek rzadko się to zdarza
Życie jest piękne

Tylko akurat nie moje

Paweł_
bywalec

Re: Rozpoznanie schizofrenii przez lekarza

Czyli mnie załatwili do końca życia będę miał problemy gdy dowie się o tym mój pracodawca albo gdy będę chciał wziąć ślub, lub otworzyć swoją firmę żałuję sytuacji z przed kilku lat gdybym nie napisał tych głupot w internecie to nigdy bym nie pojechał do szpitala psychiatrycznego :(

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec
Status: Stara szkoła

Re: Rozpoznanie schizofrenii w szpitalu

Post autor: AcidHouse »

Kolejny przykład eliminowania niewygodnych osób, jednak zachowałeś się tragicznie udając samobójcę. W ogóle nie mam pojęcia czy jesteś inteligentny i szorujesz podłogę cyframi, a więc może trochę się zagalopowałem.
Niech eliminują kierowców zabijających nieletnich na drogach, a nie wsadzają do więzień.
Więzienia i tak są przepełnione, a solidne leczenie do końca życia by się niektórym przydało.
Ale takie żarty powinny się skończyć dla ciebie upomnieniem, batem, drutem lub batem i drutem. Myślę, że to byłoby na tyle.
Wieczny student

Awatar użytkownika
Erratas
bywalec

Post autor: Erratas »

Więcej empatii

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 »

Paweł_ pisze: czw cze 24, 2021 2:56 pm Witam wszystkich forumowiczów mam takie pytanie bo słyszałem że lekarze tak też było w moim przypadku rozpoznają schizofrenie za wcześnie nawet jak u kogoś nie wystąpiły wszystkie objawy jakie mogą pojawić się w tej chorobie jest wiele osób które nie miały omamów słuchowych i wzrokowych, węchowych tak samo nie miały wszystkich rodzajów urojeń miały tylko jeden epizod psychozy później już nigdy nie mieli a psychiatrzy rozpoznają schizofrenie paranoidalną co w takiej sytuacji czy można jakoś zmienić to rozpoznanie u innego lekarza i nie mieć przyklejonej latki schizofrenika do końca życia.
Olej to rozpoznanie i staraj się po prostu normalnie żyć. Jak Ci się to uda to z czasem psychiatrzy zmienią rozpoznanie, szczególnie jeśli dasz radę żyć i funkcjonować bez zażywania neuroleptyków.

Paweł_
bywalec

Dostałem skierowanie do szpitala i tam jest napisane że mam schizofrenie rezydualną a wcześniej miałem paranoidalną lekarz mnie nie poinformował o tym a powinien.

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec
Status: Stara szkoła

Post autor: AcidHouse »

Erratas pisze: pt cze 25, 2021 12:27 pm Więcej empatii
oczywiście jemu się należy, dlatego zaznaczyłem, że powinien on dostać małą chłostę od mamy lub babci, a nie turlać kamień do końca życia.
Wieczny student

Awatar użytkownika
Erratas
bywalec

Post autor: Erratas »

Łk 12 47,48 pisze:Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

137
nadużywający
Gadu-Gadu: 1858945

Post autor: 137 »

mi za 1 psychoze nie dali schizofrenii. dali co prawda F.20 ale nazwa choroby to był "Zespół paranoidalny".

no i dopiero po 2 psychozie dostałęm diagnoze schizofrenii.

Paweł_
bywalec

137 pisze: sob cze 26, 2021 1:20 pm mi za 1 psychoze nie dali schizofrenii. dali co prawda F.20 ale nazwa choroby to był "Zespół paranoidalny".

no i dopiero po 2 psychozie dostałęm diagnoze schizofrenii.
Ja też miałem w karcie ze szpitala zespół paranoidalny F.20.0 później gdy już wróciłem do domu poszedłem do jednego lekarza to podważył to i zapisywał mi leki różne i nie było refundacji czyli nie wpisywał schizofrenii później niestety sytuacja była taka że ten lekarz wyjechał i musiałem chodzić do innego i on bez mojej zgody wpisywał że leczę się na schizofrenie jak tak można że jeden podważa rozpoznanie a drugi piszę że ją mam skąd ta pewność teraz już jest po wszystkim nie odwrócę tego jaki ja k... gupi byłem że się na to zgodziłem.

Awatar użytkownika
AniaNieIstnieje
zaufany użytkownik

Post autor: AniaNieIstnieje »

Ja miałam najpierw jako 16-sto latka diagnozę (w szpitalu) depresji, potem też w szpitalu "zaburzenia schizotypowe" postawioną za pomocą testu MMPI. Oficjalną diagnozę F.20 otrzymałam w wieku 22 lat w szpitalu po ciężkiej psychozie. Jeszcze jak leczyłam się wcześniej PZP dla dzieci i młodzieży w wieku 16 lat głośno mówiło się o schizofrenii.
Byłam w na różnych oddziałach psychiatrycznych ok. 15 razy. W tym roku skończę 32 lata. Moim zdaniem to nie istotne jak te nasze przypadłości się nazwie. Czy przez to cierpienie będzie mniejsze? Czy cierpienie można "zmierzyć", "zważyć" czy przez nomenklaturę będzie nam łatwiej?
kliknij i pomóż
https://www.poomoc.pl

milusia12
bywalec

Post autor: milusia12 »

Erratas pisze: sob cze 26, 2021 1:19 pm
Łk 12 47,48 pisze:Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.
A Jezus na to: "Jeśli któregoś choćby z najmniejszych skrzywdziliście mieście to uczynili, a Ja bóg i będę sądził i żywych i umarłych" - czy jakoś tak

milusia12
bywalec

Post autor: milusia12 »

Ja siedziałam wielokrotnie za kłótnie za matką, bo się ona o siebie bała.
Przy czym nie raz jej mówiłam że chcę się wyprowadzić, ona na to że nie muszę. Nawet pozwoliła mieć psa, abym się nie przeprowadzała.(szantaż z mojej strony).
Kiedyś jak była szansa zamieszkania bez rodziców żyłam bezproblemowo do póki ich nie zaczęłam zapraszać do siebie.
Kiedy już wszystko mi się rozpadło, byłam w rozsypce wróciłam pod dach rodzinny, a pierwsze słowa od matki były wynocha! i wylądowałam w wariatkowie. Później już nie miałam siły uciekać, samej żyć i wszystko w życiu organizować.
Lekarz mówił mi że histeria to nie schizofrenia ale w moim przypadku to się nawet nie pytają matka waga pierwsza. Jej się należy szacunek choćby mi po głowie skakała.

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Post autor: amigo »

Jak się leczylem na oddziale dla dzieci i młodzieży to sklasyfikowany zostałem Jako F23.1.
Miałem 17,5 lat.
Po około roku choroba postępowała i lekarz orzekł schizofrenia Paranoidalna
Jutro kolejny dzien wiecej... Schizofrenia wita.

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Post autor: Meduzola »

milusia12 pisze: pn sty 10, 2022 12:56 pm Lekarz mówił mi że histeria to nie schizofrenia ale w moim przypadku to się nawet nie pytają matka waga pierwsza. Jej się należy szacunek choćby mi po głowie skakała.
Skądś to znam. Ale dziś po dziewięciu latach, moim powrocie do rodziców, wygrzebałam spod schodów praskę do ziemniaków. I zrobiłam z-n-ó-w ... kluski śląskie. Korzystam z sytuacji, że Mama przy jakimś mistycznym piruecie z łóżka złamała sobie kość udową w trzech miejscach i lekarz jeszcze nie każe jej chodzić ;-) :-) Histeria mówisz... Mnie w szpitalu nazwano 2008 furiatką i rzucono we mnie długopisem. Proszę w końcu "zmięknąć", pani Kowalska, kontynuowano w innym pawilonie ośrodka. No i w końcu, w toku trzynastu lat odgórnego lecznictwa, oduczono walenia pięścią w stół (i poznawczo, i behawioralnie).

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Post autor: Meduzola »

"Jadą czterej jeźdźcy (...) Pierwszy niesie Ci głód (...) Nie będziesz już nigdy syty, nigdy nie będziesz syty... Głód w każdym miejscu Twego ciała, głód, którego nie chcesz, a który dostaniesz i tak (...) Drugi niesie Ci wojnę (...) tak, drugi niesie Ci wojnę... Niesie Ci wojnę na wschodzie, na zachodzie niesie Ci (...) Nie zaznasz już spokoju, huk armat budzić Cię będzie (...) Trzeci niesie Ci śmierć (...) Twoim bliskim, nieznajomym Twym niesie ją... (...) Śmierć Duszy Twej i Twego Ciała (...) Jadą czterej jeźdźcy jadą, jadą czterej, jadą (...) Lecz nie trać nadziei, nadziei nie trać, nadziei nie trać, tracić nie wolno... (...) Czwarty (...) On niesie Ci miłość i wiarę, nadzieję... Lecz nie trać nadziei, tracić nie wolno. On potężniejszy jest (...) Niesie Ci Słońce i Gwiazdy (...) On potężniejszy jest od tamtych trzech..."

Pawlik
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Pawlik »

Z tym rozpoznaniem schizofrenii to jest różnie lekarze się często mylą.
Ostatnio zmieniony ndz lut 20, 2022 2:32 pm przez Pawlik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik

Post autor: zdrowy »

Mam diagnozę. Nie czuję się chory...

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Post autor: Catastrophique »

No w końcu nick zobowiązuje ;).
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Wróć do „wiedza o schizofrenii”