Odstawiam psychotropy!

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Postanowiłem, że będę odstawiać psychotropy.

Powody:
- czuję się obecnie tak fatalnie (zero motywacji, anhedonia, brak koncentracji) - leki mi w ogóle nie pomagają a może nawet szkodzą w tym zakresie
- neuroleptyki po dłuższym czasie powodują dyskinezy późne, późne akatyzje itd. - straszna rzecz
- po wielu latach może się rozwinąć cukrzyca, otyłość (strasznie przytyłem po lekach)
- neuroleptyki zmniejszają ryzyko nawrotu o ok. 50% czyli nie leczą schizofrenii. Dla mnie to jeden ch*j czy będę miał 10 epizodów w życiu czy 5

Odstawiłem już antydepresant (powoli) i wcale nie jest ani lepiej ani gorzej. Jedno pi******ne placebo!

Teraz zmniejszam dawkę neuroleptyku i do końca sierpnia zamierzam z niego zejść.

Biorę psychotropy od około roku czasu. Jeżeli poprawi mi się nastrój, tzn. zniknie anhedonia, awolicja to już chyba nigdy nie wrócę do psychotropów (przynajmniej nie dobrowolnie!). Jedno jest pewne - NIGDY WIĘCEJ NIE WEZMĘ ANTYDEPRESANTU ANI BENZODIAZEPIN!

Nie chce mieć strasznych tików i akatyzji na starość, więc neuroleptyków raczej też nie będę brał.

Kiedyś wierzono, że choroby psychiczne biorą się z nadmiaru krwi w mózgu, teraz, że z nadmiaru dopaminy - ale nie da się i tak tego zmierzyć! Może te leki tak na prawdę mają inny mechanizm działania. Kiedyś wierzono, że histeria wynika z przemieszczania się macicy! LUDZIE! Ja tą całą psychiatrię w D**Ę PI****LĘ. Wiecie ile ludzi umiera, ma stałe defekty na skutek brania psychotropów? Kiedyś okaleczano ludzi lobotomią teraz kastrują mózg chemicznie!

JA WAS NIE ZNIECHĘCAM! Ale sam tego gówna nie będę brał.

Jak kogoś ciekawi co mnie zmotywowało do rzucenia psychotropów (oprócz powodów podanych powyżej) to podaję linka do strony, na której jest kilka dających do myślenia filmików:

http://opsychiatrii.pl/psychotropy-powoduja-zaburzenia/

Zastosuję leczenie alternatywne: zdrowe odżywianie, oczyszczanie organizmu, okresowe głodówki.

//dodano:
http://www.schizofrenicyinfo.fora.pl/le ... .html#2027
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10762
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: hvp2 »

schizo11 pisze:Postanowiłem, że będę odstawiać psychotropy.[...]
Teraz zmniejszam dawkę neuroleptyku i do końca sierpnia zamierzam z niego zejść.
A jaki neuroleptyk odstawiasz sobie konkretnie??
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Odstawiam Ketrel.

Mam pewne wątpliwości, bo z jednej strony jednak leki zmniejszają nawroty i jeżeli wystąpią to łagodzą je - ale z drugiej strony jakim kosztem.
Mi głównie chodzi o to, że podejrzewam, że przyczyną moich objawów negatywnych są właśnie neuroleptyki. Jeżeli po odstawieniu leków objawy negatywne się zmniejszą to nie będę ich brał.

Nie wykluczam tego, że jak będę miał następny raz psychozę (oby nie) to może wrócę znowu do neuroleptyków.

Na pewno nie będę brał antydepresantów ani benzodiazepin (bo te pierwsze w moim odczuciu mi nie pomagają a te drugie to nawet szkoda mi słów).

Kiedyś mi pewna psychiatra powiedziała, że należy się kierować zasadą czy pozytywny wpływ leków jest większy od objawów ubocznych (czy to wychodzi in plus czy in minus) i tak właśnie staram się robić. Generalnie wolę mieć 2 razy więcej nawrotów a uniknąć skutków ubocznych takich jak otyłość, cukrzyca, problemy z krążeniem, dyskinezy późne. No i jeżeli faktycznie przyczyną moich objawów negatywnych byłyby neuroleptyki to jeszcze dodatkowy atut na ich niekorzyść.
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: Walet Pikowy »

Witam.
Nie odstwiaj ketrelu calkiem,moze da sie brac dawke minimalna,ktora Ci pomoze i nie bedzie skutkow ubocznych.Skonsultuj to z lekarzem.W szpitalu dopiero ciebie beda faszerowac lekami juz bez wyboru.Trudno jest wrocic ze szpitala do normalnosci.
Pozdro.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

No właśnie i chcę i nie chcę odstawić. Biorę najmniejszą dawkę, taką mi lekarz ustalił. Ale cały czas uważam, że moje złe samopoczucie jest spowodowane właśnie Ketrelem. Spróbuję nie brać parę miesięcy i ocenię czy będę się lepiej czuł. Podczas pierwszej psychozy nie byłem agresywny, tylko się bałem strasznie, miałem głosy i podejrzenia.

Ja bym nigdy nikogo nie "wpakował" do psychiatryka i sam bym sobie tego nie życzył. Po mnie zbytnio nawet nie było widać, że mam psychozę.

Raczej u mnie psychoza rozwijała się powoli a nie ostro. Więc jak coś zacznie się dziać (podejrzliwość, głosy) to sam mogę na to zareagować bo na początku choroby jeszcze miałem po części jej świadomość.

Nie wyobrażam sobie siebie żebym mógł się zachowywać agresywnie (bo jestem wręcz nadmiernie spokojny i uległy) więc raczej nikt mnie tam siłą nie wsadzi. A urojenia czy głosy to mogę sobie mieć i nic komu do domu.
jugi
bywalec
Posty: 38
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 8:41 pm
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: jugi »

Trzymam kciuki oby wszytsko skonczylo sie pozytywnie :wink: , informuj jak sie bedziesz czul
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Na forum zaglądam regularnie więc jakby coś się ze mną działo to proszę wy też mnie upomnijcie! :)
Jak przejrzałem dzisiaj pamiętnik z lat 2010-2011 to się okazało że pierwsze objawy psychozy miałem na początku roku 2011, zdiagnozowali mnie jakoś na wakacjach podczas zaostrzenia, a ustąpiło dopiero pod koniec roku 2011. Także mam strasznie powolny przebieg choroby, taki chroniczny jakby. Na początku miałem te urojenia takie strasznie delikatne.
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: Walet Pikowy »

Moim zdaniem,warto jakis czas pobrac moze inny neuroleptyk niz ketrel.Poki nie masz stabilinosci jest duze zagrozenie,ze tobie sie wroci.Psychoza ma to do siebie,ze juz po jakims czasie nie chcesz wrocic do lekow,a zaczyna sie dziac nieciekawie a powrot wtedy do lekow wlasnie moze uchronic przed nawrotem ale choroba podpowiada wtedy by nie brac lekow.Trzymaj sie i informuj o tym co z toba sie dzieje,to jak sie czujesz.Zachowaj kontakt z lekarzem.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Według mnie neuroleptyki bardziej szkodzą niż pomagają, dlatego nie będę ich brał.

Jak będę miał nawrót to będę brał maksymalne dawki leków ziołowych (waleriana, melisa, l-teanina) na uspokojenie. Dlatego, że jedyne co mi najbardziej przeszkadzało w psychozie to straszny lęk. Głosy też dokuczały ale mniej. A L-teanina ma udowodnione działanie przeciwpsychotyczne i przeciwlękowe. Jest to substancja zawarta w herbacie (ale są suplementy z dużymi dawkami) - więc nie łudźmy się - na pewno nie będzie tak skuteczna jak neuroleptyk. Ale na pewno taka mieszanka leków ziołowych złagodzi przebieg epizodu bez tych pieprzonych neuroleptyków.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: Niemamnie »

Spróbuj konopii z karmy dla kanarków, nie wiem czy działają antypsychotycznie (czy liście zawierają kannabidiol), ale na pewno dobrze stabilizują nastrój. Sprawdziłem na sobie.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Właśnie chciałem dopisać, że będę czekał na Modulyn i RG1678. Ten pierwszy ma zawierać Kannabidiol właśnie. Jeżeli te leki okażą się skuteczne przy mniejszej ilości skutków ubocznych to wtedy może wrócę do neuroleptyków. Ale pierwszej i drugiej generacji nie będę brać na pewno!
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: Niemamnie »

Spróbuj brać magnez.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Przechodzę na naprawdę zdrowe odżywianie (tak aby dostarczyć wszystkich składników odżywczych), oczyszczanie organizmu. Będę stosował leki ziołowe i L-teaninę.
niewazne
zaufany użytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: pn sie 16, 2010 3:15 pm

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: niewazne »

Nie polecalabym czytac tego forum. Czy nie uwazasz, ze zbyt pochopnie podjales taka decyzje? Na podstawie kilku wpisow w internecie na innych forach? Kazdy tutaj na forum odczuwa jakies skutki uboczne. No ale twoja decyzja.
Bo strach to nic innego jak zdradziecka odmowa pomocy ze strony rozumowania
cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26682
Rejestracja: pn paź 10, 2011 8:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: cezary123 »

A więc Schizo11 też dajesz się nabrać tamtemu forum, że SCHIZOFRENIA TO NIE CHOROBA?
Nie uważasz,że to marketingowe hasło aby przyciągnąć wszystkich, którzy cokolwiek mieli wspólnego ze schizofrenią na komercyjne wypełnione reklamami forum ? Ja bym nie ufał za bardzo tamtemu klimatowi.

Dobrze , że przechodzisz na zdrowy tryb życia. Jak jeszcze zrezygnujesz z alkoholu i innych trucizn i zaczniesz uprawiać dla przyjemności sport na świeżym powietrzy to "osiągniesz w zdrowym ciele zdrowy duch"
Nie zaniedbuj jednak oficjalnej wiedzy medycznej i kontroli u lekarzy. To tylko pomoże i przyspieszy powrót do zdrowia.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Nosiłem się z taką decyzją od może 2 miesięcy i w końcu ją podjąłem, a POTEM zarejestrowałem się na tamtym forum. Tamte dane jak je sprawdziłem faktycznie rozmijają się z prawdą bo piszą, że 70% będzie miało cukrzycę, a badania, które znalazłem wykazały, że 22% (ale to i tak bardzo dużo). Staram się patrzeć obiektywnie i z punktu widzenia psychiatrii i z punktu widzenia antypsychiatrii. To, że idzie wyleczyć schizofrenię metodami naturalnymi wiedziałem już nawet zanim zachorowałem. Sam się dzisiaj dziwię dlaczego zdecydowałem się na branie leków i to przez rok czasu. Najbardziej mi dokuczał lęk. Urojenia mi nie przeszkadzały. Głosy tak średnio. Lęk można leczyć lekami ziołowymi bez skutków ubocznych.

Czy schizofrenia to choroba? To nie jest choroba! To jest zaburzenie! Na pewno nie jest to normalny tryb funkcjonowania mózgu / umysłu. Ale z drugiej strony - czy hipoteza dopaminowa jest prawdziwa? Tylko po części.

Powtórzę to po raz kolejny. Według mojej opinii korzyści z brania leków nie są większe niż skutki uboczne które powodują.
Arom
zaufany użytkownik
Posty: 2413
Rejestracja: wt sie 30, 2011 9:30 pm
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: Arom »

...
Ostatnio zmieniony śr sie 08, 2012 4:35 am przez Arom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Według mnie nie warto i żałuje, że je w ogóle brałem.
Awatar użytkownika
tom76
zaufany użytkownik
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 07, 2006 2:02 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Rybnik

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: tom76 »

Ja też odstawiałem kilka razy psychotropy ale sie nie udało.
Życzę ci powodzenia ale pamiętaj że jak będziesz musiał wrócić do leków to zrób to.
Zdrowi psychicznie palą papierosy i się nie szanują my mamy inny problem bo chcemy żyć lepiej.
Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik
Posty: 1053
Rejestracja: śr wrz 28, 2011 9:58 am
płeć: mężczyzna

Re: Odstawiam psychotropy!

Post autor: schizo11 »

Dzięki. No ja wcale nie liczę na to, że nie będę miał psychozy. Godzę się z tym. Po prostu skutki uboczne leków mnie przerażają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „leki, terapie”