Brak rytmu dobowego

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3099
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Brak rytmu dobowego

Post autor: Meduzola »

Zaczęło się od opóźnionej fazy snu (chronotyp nocny, czyli życie sowy). Dwie książki, które nie pozwoliły mi w nocy spać, miałam lat około 13. A teraz mam koktajl na zaśnięcie, Olanzapina plus Estazolam, do tego Propranolol, jasne, przed zaśnięciem spadają ciśnienie i tętno. Wyobrażam sobíe, że przez lordozę szyjną zniesioną górne uciskają pień mózgu, a ten SZYSZYNKĘ. Ale obawiam się łowców dobrych prac naukowych i tak życie mija...
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Niemamnie »

Ja czasami nie mogę zasnąć nawet po lekach wieczorem, gdy jest całkiem źle pomaga masturbacja, innego ratunku nie ma.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3099
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Meduzola »

Orgazm nie działa na mnie nasennie i nigdy nie działał. W psychiatrykach trzeba było się dostosować co do czasu spoczynku, a w tym tyglu społecznym dominują osoby o wczesnym chronotypie, bo zjeżdżają się osoby z okolicznych wsi. Aktualnie mam niezdolność do pracy, więc będąc w domu, mam pod tym względem względny luz. Dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Catastrophique »

Juliusz Bulwa pisze: pn lip 30, 2018 9:32 pm pomaga masturbacja, innego ratunku nie ma.
A zeby Ci usechl i odpadl, grzeszniku!
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Niemamnie »

lol
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
danielek
zaufany użytkownik
Posty: 1485
Rejestracja: czw sie 17, 2017 5:26 pm
Status: portier
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: danielek »

Hihi xd ;)
Blue89
bywalec
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 25, 2020 2:01 pm

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Blue89 »

Zaburzony ale bezprzesady, godziny zaśnięcia ok 23:00 wstaje około 10:00-11:00 w dni wolne a w dni pracujące wolna amerykanka więc to się nie liczy. Generalnie późno sie kładę późno wstaje i długo śpię max nawet do 13h.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: karuna »

Catastrophique pisze: czw lis 22, 2018 4:20 pm
Juliusz Bulwa pisze: pn lip 30, 2018 9:32 pm pomaga masturbacja, innego ratunku nie ma.
A zeby Ci usechl i odpadl, grzeszniku!
Spokojnie, to tylko taki seks w zasięgu ręki.lol
Awatar użytkownika
Trickster
bywalec
Posty: 4118
Rejestracja: wt lip 30, 2019 8:03 am
płeć: mężczyzna

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Trickster »

nowa beka pisze: sob paź 31, 2020 2:27 am
Catastrophique pisze: czw lis 22, 2018 4:20 pm
Juliusz Bulwa pisze: pn lip 30, 2018 9:32 pm pomaga masturbacja, innego ratunku nie ma.
A zeby Ci usechl i odpadl, grzeszniku!
Spokojnie, to tylko taki seks w zasięgu ręki.lol
I masz do wyboru Kasię Rączkowską, lub Basię Palczastą :lol:
Aaaah, the chaos god speak clearly now! It is as though a thousand mouths cry out in pain! Chaos has come to judge you! Chaos consume you! Do you hear the voices too?
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3099
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Meduzola »

Hej. Kilka rzeczy zmienilo sie od lipca 2018... Nasennie zadzialala u mnie Pregabalina. Podana u mnie po raz pierwszy na poczatku tego roku. W moim przypadku zaordynowana dla obnizenia tetna, czy jak kto woli, pulsu, wynosil bezprzerwy powyzej stu uderzen na minute. Nocne rozmyslanie mnie juz prawie nie dotyczy, bo na nadmiar mysli posluzylo mi prowadzenie dziennika. Na komputerze. Moja wiedze na temat budowy mozgu wzbogacilo nowe haslo: cialo migdalowate (corpus amygdaloideum), bo to ono miedzy innymi odpowiada za odczuwanie leku. Pozdrawiam. Ps. Gdzies mi sie polskie litery zapodzialy.
Awatar użytkownika
Zyta1234
bywalec
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 28, 2018 3:57 pm

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Zyta1234 »

Meduzola jaką dawkę bierzesz pregabaliny? Rano? Wieczorem?
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3099
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Meduzola »

Biore ten lek rano i wieczorem. Dawke, jak wiadomo dostosowuje sie indywidualnie-dla kazdego z osobna. Ale faktem jest, ze czlowiek podlega czynnikom takim jak pogoda i cisnienie atmosferyczne, i moze miec wrazenie, ze dawka jest raz za niska, a raz za wysoka.
Awatar użytkownika
Zyta1234
bywalec
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 28, 2018 3:57 pm

Re: Brak rytmu dobowego

Post autor: Zyta1234 »

Dzięki za odpowiedź. Ja biorę 150 na lęki, ale słabo mi to pomaga. Może dawka za niska. Lek ten u mnie powoduje bezsennosc, dlatego biorę rano i popołudniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „pamięć, sen”