czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

kwetiapina, ketilept, ketipinor, seroquel

Moderator: moderatorzy

majeczkabytom
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 05, 2016 7:30 pm

czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: majeczkabytom »

od paru dni biore ketrel na razie w dawce 100 mg na noc ale możliwe że mi lekarz zwiększy dawke jeszcze trochę.czy tyjecie na ketrelu i jakie skutki uboczne macie?ja na razie nie mam kołatan serca gdy zasypiam i obym nie miała nigdy.biore też zastrzyk clopixol depot co dwa tygodnie.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: Miś Uszatek »

Na zwykłej kwetiapinie(nie xr o przedłużonym działaniu) kołatanie serca to normalka. Też tak miałem jak brałem seroquel. Pomóc może na to jakiś betabloker ale w tym wypadku skontaktuj się z lekarze, nic na własną ręke. Ja biore kwetaplex xr i prawie nie mam kołatania. Nie jestem też senny. Ale za to na zwykłej i xr się tyje. Niestety.
Gehenna
zaufany użytkownik
Posty: 9559
Rejestracja: sob lip 17, 2010 8:24 am

Re: czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: Gehenna »

Nie mam kołatań serca. Utrzymuję stałą wagę. Dziś nawet lekarka powiedziała, że schudłam (ale na wadze jest tyle samo). Nie czuję senności w ciągu dnia, aktywność na wysokim poziomie. Problemy z wybudzaniem się w nocy i zbyt wcześnie rano, czasem też z zasypianiem. Brak problemów z koncentracją. Jestem tylko na ketrelu. (300xr +100mg zwykłej).
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: Miś Uszatek »

Gehenna pisze:Nie mam kołatań serca. Utrzymuję stałą wagę. Dziś nawet lekarka powiedziała, że schudłam (ale na wadze jest tyle samo). Nie czuję senności w ciągu dnia, aktywność na wysokim poziomie. Problemy z wybudzaniem się w nocy i zbyt wcześnie rano, czasem też z zasypianiem. Brak problemów z koncentracją. Jestem tylko na ketrelu. (300xr +100mg zwykłej).
No to gratuluje Gehenno że jest wszystko ok. Obym ja na 600 kwetaplexu xr tez tak miał. Nadal się leczysz "u wiesz" której lekarki?

Ja zmieniłem na Kwiecińska.
Gehenna
zaufany użytkownik
Posty: 9559
Rejestracja: sob lip 17, 2010 8:24 am

Re: czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: Gehenna »

Nic nie jest ok, ale dziękuję. Lekarka ta sama.
majeczkabytom
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 05, 2016 7:30 pm

czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: majeczkabytom »

Ja to jestem na oddziale dziennym teraz.pytałam lekarza czy da mi coś na te kołatania serca powiedział ze nie da.bo za dużo lekow nie mam brać.wczoraj to były minimalne te kołatania.na szczęście będę brać tylko ketrel 100 mg po czym chudne i clopixol zastrzyk co dwa tygodnie.I na oddział będę chodzic miesiąc tylko.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8137
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: przegłosowany »

Tyje się po Ketrelu jak świnka morska. Po olanzapinie nie utyłem tyle, co po kwetiapinie, ale fakt, że zażywałem ją dłużej i miałem też na niej mniej ruchu.

A samopoczucie. Pamiętam tylko (jako border mam 16% mniejszy hipokamp), że malowałem pergole i byłem przez 0,5 sekundy szczęśliwy na tym leku, kwetiapinie.
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik
Posty: 2303
Rejestracja: czw gru 11, 2008 6:27 pm

Re: czy po ketrelu sie tyje i jakie samopoczucie macie

Post autor: jojo »

Dzięki temu, że biorę nie tylko kwetaplex xr, ale i abilify, to mam zmniejszony apetyt, nie czuję przymusu jedzenia w nocy i nad ranem... Ostatni posiłek najpóźniej zdarza mi się zjeść około 22, ale zwykle zjadam go około 19, 20 lub 21, co nie jest zalecane, bo o 21 biorę leki.

Raczej dużo nie schudnę... Nie wierzę w to... Ale dzięki abilify mniej jem, a dzięki kwetaplex xr lepiej sypiam.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „ketrel”