Sny

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
MAdzialena
zaufany użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:51 pm

Sny

Post autor: MAdzialena »

Czy macie dziwaczne sny?
Mnie męczą od kilku miesięcy. Kiedy zaczęłam opowiadać o nich mojemu lekarzowi, powiedział, że to nie ma żadnego znaczenia dla niego w kwestii mojej choroby. Wypisał mi receptę i do zobaczenia za miesiąc. To już taka dygresja.....
Myślicie, że sny cokolwiek znaczą?
adammat1990
zaufany użytkownik
Posty: 355
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 10:37 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Sny

Post autor: adammat1990 »

Ja nie pamiętam kiedy ostatni raz mi się coś śniło ;o
"Oddech weż, już najgorsze jest za Tobą
W końcu gdzieś, bedzie lepiej, daje słowo
nie bój sie uwierz w siebie masz juz wszystko
poczuj więc , ze przed Tobą cała przyszłość
przecież wiesz "
luckyluke
zaufany użytkownik
Posty: 187
Rejestracja: czw gru 13, 2007 5:22 pm

Re: Sny

Post autor: luckyluke »

Ja natomiast mam strasznie wyraziste sny i niemal przez całą noc... Nigdy nie mogę powiedzieć ze nie pamiętam snu ponieważ są one bardziej nasycone niż jawa...
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10762
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Sny

Post autor: hvp2 »

Super sny miałem, kiedy zażywałem "Efectin ER" - były długie, bardzo rozbudowane itp. Nawet w ulotce tego leku w działaniach ubocznych było wymienione "dziwaczne sny".

Myślę, że w snach może pojawiać sie coś, co człowieka nurtuje,
co człowiek aktualnie silnie przeżywa, ale też wspomnienia z przeszłości, wizje przyszłości, itp. Ogólnie nie ma co się snami przejmować!!!
heniek
zaufany użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 10:17 am

Re: Sny

Post autor: heniek »

Moje sny są tak jakby na pół jawie i często jakiś duch lub ktoś dusi mnie. Nie mogę się wtedy ruszyć ani krzyczeć i przebudzam się.
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik
Posty: 2303
Rejestracja: czw gru 11, 2008 6:27 pm

Re: Sny

Post autor: jojo »

Nie pamiętam kiedy ostatnio mi się coś śniło. Miewałam dziwaczne sny, w których potrafiłam latać i przed czymś uciekałam- myślę że czasami sny odzwierciedlają czyjeś lęki. Są jednak bez znaczenia.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(
Newt
zaufany użytkownik
Posty: 3385
Rejestracja: pn cze 11, 2007 1:24 pm

Re: Sny

Post autor: Newt »

Ja mam sny, podczas których zdaję sobie sprawę z tego, że śnię, wtedy mogę tworzyć całe otoczenie - przedmioty, postacie, z ktorymi potem mogę rozmawiać, a jeśli zechcę mogę się obudzić na żądanie :)
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."
Awatar użytkownika
Gahan
zarejestrowany użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw mar 19, 2009 3:53 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Lubuskie.

Re: Sny

Post autor: Gahan »

Sny na jawie też się liczą?
Awatar użytkownika
deathangel
bywalec
Posty: 57
Rejestracja: sob lis 22, 2008 1:52 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Sny

Post autor: deathangel »

ja mam sny które przewiduję pewne sprawy, potrafię równocześnie interpretować sny innych, :D
i poczuć na sobie tę ciszę... i ową się ciszą dokarmić....
Anonim
zaufany użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: pn lut 11, 2008 9:49 pm

Re: Sny

Post autor: Anonim »

Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik
Posty: 12674
Rejestracja: pn gru 01, 2008 1:53 pm
płeć: mężczyzna

Re: Sny

Post autor: Petruccio »

Ja uważam, że sny mają znaczenie, tylko nie każdy potrafi je interpretować. Chyba im większa samoświadomość, tym większa zdolność do interpretacji snów. Wierzę w sny prorocze i że każdy może je mieć, tylko ktoś, kto jest chory - a nawet zdrowy - może nawet na taki sen nie zwrócić uwagi, albo w ogóle go nie pamiętać.
Uważam, że tak się odzywa nasza podświadomość lub jakieś wyższe "JA".
Obrazek
Awatar użytkownika
Mort00s
zaufany użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 10:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Sny

Post autor: Mort00s »

Newt pisze:Ja mam sny, podczas których zdaję sobie sprawę z tego, że śnię, wtedy mogę tworzyć całe otoczenie - przedmioty, postacie, z ktorymi potem mogę rozmawiać, a jeśli zechcę mogę się obudzić na żądanie :)
Masz zdolność świadomego snu, naprawdę Ci zazdroszczę ;). Ja "najwyżej" umiem się przebudzić, kiedy chcę.
Bardzo często w specyficzny sposób latam w snach. Ogólnie moje prawdziwe sny (nie takie przeciętnie śniące się głupoty) są niezwykłymi sprawami, historiami, których normalnie nigdy w życiu bym nie wymyślił, często strasznymi. Ba, częściej, może ze trzy razy w życiu miałem przyjemny sen. Mam bzika na punkcie snu, uwielbiam spać i śnić. Mimo że przeważnie sny są dziwne, a rzadziej straszne.
Sądzę, że "prawdziwe", porządne sny mogą wiele oznaczać i można je interpretować, aby przewidzieć jakieś wydarzenia, bądź zgłębić swoją osobowość. Sny na jawie też mam, jeśli można to tak nazwać, ale to inna historia.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj, by nie stać się jednym z nich.
Kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy i w ciebie."
Wuezgar
zaufany użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob maja 15, 2010 8:45 pm

Re: Sny

Post autor: Wuezgar »

..............
Ostatnio zmieniony śr sty 26, 2011 6:19 pm przez Wuezgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Bodhisatwa
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: czw sie 19, 2010 10:27 am

Re: Sny

Post autor: Bodhisatwa »

Ja mam sny tylko kiedy dbam o zdrowie .Mogę na podstawie częstotliwości występowania snów diagnozować. Od kiedy leczę sie wisiorkiem z Buddą mam ich dużo. Na podstawie też tego jak piękny jest sen mogę zdiagnozować aktualny stan zdrowia.
ocean
zaufany użytkownik
Posty: 1284
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 11:13 pm

Re: Sny

Post autor: ocean »

Mam sny właściwie codziennie, bardzo wyraźne, czasem wyczesane w kosmos czasem koszmary. Pamiętam je po przebudzeniu, dokładnie, potem szybko jestem w stanie je zapomnieć. Najlepsze są te związane z lataniem, najgorsze, kiedy wplecione są wydarzenia z mojej przeszłości.

Każdemu życzę tylko tych dobrych snów,

Kolorowych,
Śpij i śnij:)
Awatar użytkownika
savior
bywalec
Posty: 892
Rejestracja: sob sie 28, 2010 1:58 pm
Status: zawód? jeszcze nikt się na mnie nie zawiódł
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twin Peaks

Re: Sny

Post autor: savior »

Mort00s pisze:
Newt pisze:Ja mam sny, podczas których zdaję sobie sprawę z tego, że śnię, wtedy mogę tworzyć całe otoczenie - przedmioty, postacie, z ktorymi potem mogę rozmawiać, a jeśli zechcę mogę się obudzić na żądanie :)
Masz zdolność świadomego snu, naprawdę Ci zazdroszczę ;). "najwyżej" umiem się przebudzić, kiedy chcę.
Bardzo często w specyficzny sposób latam w snach. Ogólnie moje prawdziwe sny (nie takie przeciętnie śniące się głupoty) są niezwykłymi sprawami, historiami, których normalnie nigdy w życiu bym nie wymyślił, często strasznymi. Ba, częściej, może ze trzy razy w życiu miałem przyjemny sen. Mam bzika na punkcie snu, uwielbiam spać i śnić. Mimo że przeważnie sny są dziwne, a rzadziej straszne.
Sądzę, że "prawdziwe", porządne sny mogą wiele oznaczać i można je interpretować, aby przewidzieć jakieś wydarzenia, bądź zgłębić swoją osobowość. Sny na jawie też mam, jeśli można to tak nazwać, ale to inna historia.
ja tez pare razy swiadomie sniłem. To tzw Lucid dream - podobno można to wytrenować. niesamowita sprawa, jedna z najciekawszych rzeczy jaka mi się przydarzyła:)
Co do interpretacji snów - często można zejsc na manowce. Ale faktem jest, ze są po częsci odzwierciedleniem naszego zycia. ja teraz sie zmieniam na lepsze i moje sny też są trochę inne, nie mam juz tak często koszmarów jak dawniej.
Awatar użytkownika
schizonika
zarejestrowany użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 21, 2011 3:49 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sny

Post autor: schizonika »

Słyszałam, że przy lekach przeciwlękowych występuje zwiększenie marzeń sennych. Moja osoba potwierdza tą tezę. Mam dziwaczne sny, wręcz absurdalne, niektóre nawet katastroficzne. Dziś np. śniło mi się, że mały CHŁOPCZYK zagryzł 2 psy..... (nie pomyliłam się) długo nie mogłam otrząsnąć się rano po przebudzeniu.
:(
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik
Posty: 12674
Rejestracja: pn gru 01, 2008 1:53 pm
płeć: mężczyzna

Re: Sny

Post autor: Petruccio »

Dzisiaj mi się śniła Saga Zmierzch - ale z całkiem innym secnariuszem :) Ja byłem Robertem Pattinsonem i nie byłem wampirem, tylko zwykłym człowiekiem. Bella była dziabnięta przez matkę wampirów i trzymała w niewoli inne dzieci dziabnięte przez nią. Moim zadaniem było uwolnienie swojej ukochanej i reszty z przymusowego obozu pracy tej wampirzycy. Udało mi się to dzięki rewolwerowi ze srebrnymi kulami. Scenografia była jak z najlepszych horrorów ;-)Na koniec pocałowałem piękną Bellę i sen się skończył :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik
Posty: 2303
Rejestracja: czw gru 11, 2008 6:27 pm

Re: Sny

Post autor: jojo »

Ostatnio nic mi się nie śni.

I dobrze. Jakoś nie tęsknię za moimi dziwnymi snami.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(
Awatar użytkownika
sophie
zaufany użytkownik
Posty: 4274
Rejestracja: czw wrz 27, 2012 9:29 pm

Re: Sny

Post autor: sophie »

Podobno, zeby zinterpretowac sen nie wazna jest jego tresc. Tylko ludzie lub przedmioty, ktore sie w nim pojawiaja. Chodzi wlasnie o tych ludzi lub o przedmioty, ktore sa wazne lub sa symbolami czegos.
Jak sie juz wyodrebni te rzeczy - to trzeba je odniesc do rzeczywistosci. Podobno mozna wtedy cos z tego absurdalnego snu wyciagnac. Np. mozna sie dowiedziec, co czlowieka gnebi, nad czym musi popracowac, czego sie boi lub, ktore osoby sa dla niego wazne.
:icon-mrgreen: :: https://mojelinki.pl - Kreator stron ::::: https://schizo.pl - Forum Schizofrenia :: :icon-mrgreen: https://randki.cc - Randki
ODPOWIEDZ

Wróć do „pamięć, sen”