Nie moge spać !!!

Moderator: moderatorzy

Radq
zarejestrowany użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 05, 2013 11:28 pm
Status: ...
płeć: mężczyzna

Nie moge spać !!!

Post autor: Radq »

Witam mam 20 lat i choruje na shize paranoidalną od roku, teraz jestem w remisji ale od miesiąca prawie w ogóle nie śpię bo nie mogę a proszki na sen mi nie pomagają. Bylem u doktora i powiedziałem mu o tym to mi przepisał silniejsze, jeszcze ich nie brałem ale mam nadzieje że mi pomogą bo jak ja będę funkcjonował bez snu... Jak uda mi się zasnąć to ten sen jest płytki i krótki (1godz~3godz) Wiem że lekarze mi ch!@ pomogą wiec jestem w czarnej dupie... Jeszcze do tego miałem przed wizytą u doktora takie uczucie zejścia z drgawkami w ciele i jak bym miał zaraz odlecieć ( nie zemdleć ). Coś czuje że długo nie pociągnę bo mój mózg zgnije... :cry: Tak od siebie to pier!@$#$ ten świat *słowo niedozwolone*!@e gówno ! po śmierci czeka mnie pustka i ch!@ strzeli wszystko co dokonałem i co przeżyłem, bezsens ! Co z tego że przeżyje coś fajnego jak to jest tylko chwila i zaraz przeminie... Przepraszam za słownictwo ale jestem bardzo wylewny. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: Walet Pikowy »

Tez od niedawna nie spie.Jakos zawsze w miare spalem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
lawenda
zaufany użytkownik
Posty: 1757
Rejestracja: pn paź 07, 2013 4:03 pm
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: lawenda »

Niemoc, bezsilność, wściekłość, na chorobę, na los. To wyczytałam z Twojego postu. Bierz przepisane leki i spróbuj się wyspać. Powolutku bo powolutku ale przejdzie. Trzymaj się :)
Bardo
moderator
moderator
Posty: 3853
Rejestracja: pn lut 06, 2006 9:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: Bardo »

Współczuję, sam poza aktywną psychozą nigdy nie miałem problemów ze snem.
Dobrze dobrane leki powinny w tym pomóc, może w Twoim przypadku minęło za
mało czasu od ostatniego rzutu choroby. Zazwyczaj po paru miesiącach
sytuacja się stabilizuje.

Niestety nasze przeżycia odchodzą w zapomnienie... Pocieszające jest to, że
zarówno te pozytywne jak i negatywne, los nie ma faworytów. A może jednak
są gdzieś zapisane, kto wie jak to naprawdę wygląda. Możemy na ten moment
jedynie zgadywać ;)
Awatar użytkownika
lawenda
zaufany użytkownik
Posty: 1757
Rejestracja: pn paź 07, 2013 4:03 pm
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: lawenda »

Bardo pisze: nasze przeżycia ... A może jednak
są gdzieś zapisane, kto wie jak to naprawdę wygląda. Możemy na ten moment
jedynie zgadywać ;)
Ja myślę, że są gdzieś zapisane
Ale nie przed faktem tylko po :)
Gehenna
zaufany użytkownik
Posty: 9559
Rejestracja: sob lip 17, 2010 8:24 am

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: Gehenna »

mam problemy ze snem odkąd pamiętam
albo nie śpię pół nocy albo wybudzam się co chwilę
jest do dupy... choć ja już chyba się przyzwyczaiłam
do ciagłego niewyspania i podkrążonych oczu
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: moi »

Ostatnio też mam problemy ze snem. Zanim sięgnie się po farmakoterapię trzeba spróbować sprawdzonych sposobów: nie pić zbyt dużo kawy, ani herbaty (coli też nie i napojów z kofeiną), wietrzyć pokój przed snem, brać przed snem gorącą kąpiel, pić melisę, poczytać coś nieciekawego do poduszki (ciekawa lektura rozbudza).

Co jakiś czasu udaje mi się złapać trochę snu, więc jakoś daję radę. Nie wiem, co zrobię, gdy przejdzie to w stan chroniczny. Ja z powodu niewyspania potrafię zemdleć.

Pozdrawiam.m.
biedronka1802
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: pt sty 10, 2014 8:00 pm

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: biedronka1802 »

Witam, 3 miesiące temu przeszłam pierwszy epizod psychotyczny i od tej pory nie mogę spać. Jeśli jakimś cudem zasnę to na 2-3 godziny (sen jest bardzo płytki). Być może jest to wina przepisanych leków rano 15 mg Abilify, wieczorem 4 mg Rispolept. Dosłownie robię wszystko żeby zasnąć ale nie wychodzi i jestem coraz bardziej wykończona sytuacją. Czy mieliście podobnie? Jakieś rady dla mnie? bo już nie wiem co myśleć. Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: karuna »

Te leki nie mają dużego wpływu na sen.
biedronka1802
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: pt sty 10, 2014 8:00 pm

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: biedronka1802 »

Dzięki za odpowiedź. w każdym razie będę szukać innej przyczyny moich problemów ze snem. Z tymi lekami to w ulotce było napisane że mogą wywoływać problemy ze snem, bezsenność, stąd to skojarzenie.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17285
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: karuna »

To co oni tam piszą to lepiej po studiach medycznych czytać.
Roy89
zaufany użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: śr sty 16, 2013 5:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: Roy89 »

Podobnie jak moi przedmówcy mam ogromne problemy ze snem.Śpię bardzo płytko bo zamykam oczy i tak leżę do rana.Brzmi to nieprawdopodobnie ale męczę się tak już dwa lata.Straciłem wiarę w pomoc lekarską.Przypomnę,że biorę zalasta (olanzapina) 20mg. Ponadto próbowałem hydro,miansegen,tisercin,lorafen,estazolam i nic.Moje problemy z bezsennością zaczęły się jak brałem rispolept i ciekaw jestem czy aby ten lek nie uszkodził mi coś w głowie.
Ostatnio zmieniony wt lut 03, 2015 1:21 pm przez Roy89, łącznie zmieniany 1 raz.
Arom
zaufany użytkownik
Posty: 2413
Rejestracja: wt sie 30, 2011 9:30 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: Arom »

Roy89 pisze:Podobnie jak moi przedmówcy mam ogromne problemy ze snem.Śpię bardzo płytko bo zamykam oczy i tak leżę do rana.Brzmi to nieprawdopodobnie ale męczę się tak już dwa lata.Straciłem wiarę w pomoc lekarską.
Może spróbuj brać melatoninę, być może poradzi, warto przetestować.
Brak snu to jedna z tortur.
zbysz66
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:23 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: zbysz66 »

Ja też od pół roku nie mogę normalnie spac. Wybudzam się regularnie o godzinie 2 i potem dosypiam w dzień. Pracowałem jeszcze rok temu jako dostawca pizzy ale teraz boję się jeździc nie wyspany bo mogę zasnąc za kierownicą. Martwię się tym że przez chorobę już nigdy nie pójdę do pracy i będę siedział w domu i się z tym źle czuję. Poza tym to pracę traktowałem jako rehabilitację kontakt z ludzmi było fajnie chociaż finansowo to był wyzysk. Jestem z małego miasta. U nas zbankrutował ostatni ZPCH. Do pracy dostają się ci najbardziej zdrowi jest raptem dla nich parę etatów. Jedynie co mi jeszcze sprawia dużą przyjemnośc to jeżdzenie na rowerze. Piszę bo za bardzo nie mam się komuś wyżalic.
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3524
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: pawel534 »

Ja odkąd zacząłem biegać to właściwie skończyły się moje problemy ze snem a wcześniej brałem melatoninę a jeszcze wcześniej dodatkowo zolafren na sen. Teraz nic nie biorę. Spróbuj może Ci pomoże.
Awatar użytkownika
AniaNieIstnieje
zaufany użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: wt cze 12, 2007 3:59 pm

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: AniaNieIstnieje »

Mi również towarzyszą problemy ze snem. Mam je od kiedy biorę leki psychiatryczne. Leczę się od 16-go roku życia (aktualnie mam 26). Moje problemy zaczęły się przez leki po których byłam zawsze bardzo senna. Przetestowałam na sobie wszystkie neuroleptyki po za Sulpirydem i Klozapolem. Obecnie nie ma możliwości abym zasnęła bez tabletek. Aktualnie biorę na noc Zipragen 80mg 0-0-2 i Lerivon 60 mg 0-0-1 dodatkowo Clonazepam 2 mg doraźnie, ale nawet te leki nie gwarantują mi że prześpię całą noc. Często się budzę, mam płytki sen i nie mogę zasnąć. Leki nasenne typu Relanium czy Estazolam na mnie nie działają. Ostatnim razem kiedy na własną rękę odstawiłam leki nie spałam osiem nocy, po czym powróciłam do leków bo byłam wykończona.
Moim zdaniem leki rozregulowały mi ośrodek snu w mózgu i to przez nie wynikają moje problemy ze snem. :roll:
Najsmutniejsza jest świadomość, że najgorsze w tym wszystkim nie jest to czego nie ma a to co jest...
zbysz66
bywalec
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 21, 2012 4:23 pm
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: zbysz66 »

Dzięki za info. Ja może nie biegam ale systematycznie jeżdżę na rowerze i biorę zolafren na sen i mam nadzieję że to powoli minie.
Awatar użytkownika
AleksandraK
zaufany użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob sie 01, 2015 3:46 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: AleksandraK »

Ja nie spałam nocami, chodziłam jak dzika potem rano, potem dostałam Ranofren i zasypiałam jak dziecko przez jakiś tydzień, teraz różnie.

Po Solianie za to chciało mi się spać w dzień, ale jak się kladłam, nie moglam zasnąć, a jak już, to na krótko i byłam potem jeszcze bardziej zmęczona. W nocy jako tako, ale cud, że w ogóle spałam.
Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik
Posty: 11947
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 2:37 am
płeć: mężczyzna

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: Walet Pikowy »

Ja robie nocki w pracy wiec dobrze,ze nie biore zasypiacza.Inaczej sie spi gdy sie jest niezaleznym od nocnych lekow.Po lekach tak sie zasypia,ze ciezko pozniej rano wstac i czlowiek jest mocno nieprzytomny.Ja po solianie w dzien nie jest senny ale mam na to sposoby troche.
Awatar użytkownika
AleksandraK
zaufany użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob sie 01, 2015 3:46 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Nie moge spać !!!

Post autor: AleksandraK »

Ja podczas pogorszenia nie mogę spać w ogóle w nocy, tylko czasem przed południem zasypiam, więc lek na noc jest dobry. Ale normalnie najlepiej oczywiście zasypiać bez wspomagania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „pamięć, sen”