Szkodliwsza niż przypuszczano

Tu zajmujemy się środkami odurzającymi tylko o ile jest to związane ze schizofrenią.

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik
Posty: 1500
Rejestracja: śr paź 23, 2013 7:15 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Północny Wschód

Szkodliwsza niż przypuszczano

Post autor: Necro »

Konopie indyjskie mogą być tak samo uzależniające jak heroina – przekonują naukowcy, którzy skutki palenia marihuany analizowali przez ponad 20 lat. Ich zdaniem długotrwałe stosowanie tego narkotyku powoduje m.in. zwiększone ryzyko wystąpienia chorób psychicznych.
Szefem zespołu badawczego był prof. Wayne Hall z londyńskiego King's College, który jest równocześnie doradcą Światowej Organizacji Zdrowia. Naukowcy przez ponad dwie dekady analizowali skutki palenia marihuany i doszli do wniosku, że powoduje ono wiele groźnych skutków ubocznych, a przede wszystkim łatwo może zaprowadzić do używania twardszych narkotyków. Obecnie na Wyspach palenie marihuany wśród nastolatków jest tak samo powszechne jak palenie papierosów.

Naukowcy analizowali m.in. kobiety, które w czasie ciąży paliły marihuanę. Jej stosowanie wiązało się ze znacznym spadkiem ciężaru ciała rodzonych dzieci. U innych analizowanych osób, po długotrwałym używaniu konopi indyjskich stwierdzano m.in. nowotwory, zapalenia oskrzeli, ataki serca.

Zespół badawczy ustalił również, że jeden na sześciu nastolatków palących marihuanę regularnie, uzależnia się od niej. Wśród dorosłych odsetek ten wyniósł jeden na dziesięć osób. Stwierdzono także, że marihuana powoduje ryzyko wystąpienia psychozy i schizofrenii, a do objawów odstawienia należą m.in. stany lękowe, depresja, bezsenność, utrata apetytu. Eksperci także dowiedli, że prowadzenie pojazdów po użyciu marihuany trzykrotnie zwiększa ryzyko wypadku.

- Powiedzenie, że marihuana nie uzależnia, jest tak samo prawdziwe, jak stwierdzenie, że alkohol i papierosy nie potrafią być uzależniające. Podczas badań zauważyliśmy, że bardzo często było trudniej wyciągnąć z nałogu osobę palącą trawkę niż uzależnioną od heroiny. Chodzi głównie o to, że takie osoby po kilku miesiącach wracają do nałogu – podsumowuje prof. Hall.

Oczywiście, jak podkreśla Hall, od przedawkowania marihuany jeszcze nikt nie umarł, ale jej długotrwałe stosowanie może być ogromnie niebezpieczne dla zdrowia. – Codzienne palenie przez długi czas, szybko skończy się tym jakbyśmy każdego dnia pili lub brali heroinę – dodaje.

Właśnie dlatego Mark Winstanley z organizacji dobroczynnej Rethink Mental Illness, apeluje do rządu o pilne działania skierowane zwłaszcza w stronę młodych ludzi. – Zbyt często konopie są w naszym kraju przedstawiane jako miękki, niegroźny narkotyk, wręcz bezpieczny. Okazuje się jednak, że to głównie nastolatkom grożą takie schorzenia jak psychoza czy schizofrenia. Rząd zrobiłby lepiej przeznaczają pieniądze na edukację młodych ludzi w tej kwestii – uważa Winstanley
Śmierć Wrogom Ojczyzny
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 7747
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Szkodliwsza niż przypuszczano

Post autor: amigo »

Marihuana jest niebezpieczna dla osob ktore sa podatne na choroby psychiczne.Te porownanie do heroine to lekka przesada, ziolo uzaleznia tylko psychicznie a tam byla mowa o jakis objawach odstawienia.Marihuana palona raz na miesiac-dwa nie powinna wyrzadzic zadnych szkod w organizmie czlowieka.Ci naukowcy troche przesadzili.Fakt, wsrod mlodziezy jest bardzo popularne jaranie i moze to byc droga do ciezkich narkotykow- z tym sie zgodze.
Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik
Posty: 1500
Rejestracja: śr paź 23, 2013 7:15 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Północny Wschód

Re: Szkodliwsza niż przypuszczano

Post autor: Necro »

Wiem trochę to polecieli z tym jeszcze ta Hera ja nic nie mam do palących se trafkę sam kiedyś paliłem teraz mnie to już nie kręci przez chorobę nie mogę jarać a co mówić o mocniejszych dragach. :auto-ambulance:
Śmierć Wrogom Ojczyzny
ODPOWIEDZ

Wróć do „narkotyki”