Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Moderator: moderatorzy

lew
zarejestrowany użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 24, 2012 5:41 pm

Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Post autor: lew »

W roku ubiegłym na wakacjach moja mama zachorowała. Bardzo trudno było ją namówić na wizytę w odpowiedniej poradni. Gdy już tam się zjawiła, dostała leki których i tak nie brała. Zaczęła dopiero po pewnym czasie. Nie znam nazwy tej choroby. Jej stan uległ poprawie, jednak wiedziałam, że choroby psychiczne nie są łatwe w leczeniu. Wymagają wielu lat.
Ostatnio zauważyłam dziwne zachowanie u niej. Zaczyna mnie ono niepokoić. Być może jest to przewrażliwienie z mojej strony. Ostatnio zachowuje się zupełnie inaczej. Na pytania odpowiada zdawkowo i obojętnie, typu "Nie wiem". Nie ma ochoty nic robić, tylko chce spać. Zachowuje się bardzo egoistycznie.
Przestała brać leki.
Bardzo proszę o jakąś odpowiedź, gdyż to zaczyna mnie przerastać, Jestem osobą dość młodą, niepełnoletnią.
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Post autor: moi »

Masz jakąś rodzinę - bliższą, dalszą? Zwróć się do nich po pomoc. W pojedynkę nic nie zdziałasz. Ktoś powinien Ci pomóc.

Pozdrawiam.m.
lew
zarejestrowany użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 24, 2012 5:41 pm

Re: Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Post autor: lew »

moi pisze:Masz jakąś rodzinę - bliższą, dalszą? Zwróć się do nich po pomoc. W pojedynkę nic nie zdziałasz. Ktoś powinien Ci pomóc.

Pozdrawiam.m.
Wszyscy wolą o tym zapomnieć i udawać że wszystko jest ok.W ubiegłym roku, bardzo pomogła nam ciocia. Jednak moja najbliższa rodzina jest skłócona.
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Post autor: moi »

Zwróć się ponownie o pomoc do tej samej cioci. Jako osoba niepełnoletnia niewiele zdziałasz.

Pozdrawiam.m.
flashgirl
zarejestrowany użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 05, 2012 11:20 pm

Re: Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Post autor: flashgirl »

Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli porozmawiasz o tym z ciocią.Nie jest to łatwa sytuacta tym bardziej,gdy jest się osobą nieletnią.Może razem z ciocią coś wymyślicie.Twoja mama musi przyjmować tabletki inaczej będzie jeszcze gorzej.Pomyślcie nad umieszczeniem mamy w ośrodku psychiatrycznym lub podawaniu tabletek w inny sposób.
Awatar użytkownika
krismet
zarejestrowany użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 21, 2015 11:00 pm
Status: rolnik...specjalista
płeć: mężczyzna

Re: Proszę o pomoc! Moja mama jest chora

Post autor: krismet »

czesc. Trzeba sily w tej vhorobie ,nastawienia...brania lekow systematycznie o danej godzinie. Mama moja bierze leki..4 rpdzaje...jest lepiej chociaz nadal dizo lezy spi...bral energii nie chce isc razem na dzialke...itd.
Byla 2 razy hospitalizow.mozemy sie wspierac...pomagac sobie:)
Jakie leki bierze Twa mama?
Pozdr. Krzysiek.Wlkp.
krzysztofk166@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „mój rodzic jest chory”