Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

miejsce na dowolną inną dyskusję nie dotyczącą schizofrenii

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
awmi
zaufany użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: sob lut 17, 2007 9:08 pm
płeć: mężczyzna

Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: awmi »

Miałem ostatnio taki dobry okres, w którym cieszyłem się życiem tak jak dawniej przed chorobą (i nie był to jej nawrót).
Kiedy patrzyłem na drzewa, i otaczający mnie świat myślałem tylko o tym co widziałem. Zapominałem o chorobie, cieszył mnie kolor, zapach, odgłosy życia. Chciało mi się żyć.
NIe wiem, może się czegoś najadłem? :D
Nie było mi tak dobrze nawet po alkoholu, który piję dość regularnie, o czym wcześniej pisałem.
Co zrobić, aby takie okresy wróciły na zawsze?
Tajemnica sukcesu to wytrwałość w dążeniu do celu. Benjamin Disraeli
______X
bywalec
Posty: 1030
Rejestracja: sob paź 23, 2010 8:25 pm

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: ______X »

.,.,
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2012 5:09 pm przez ______X, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
savior
bywalec
Posty: 892
Rejestracja: sob sie 28, 2010 1:58 pm
Status: zawód? jeszcze nikt się na mnie nie zawiódł
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twin Peaks

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: savior »

odpowiadając na pytanie tematyczne?
na pewno nie to forum :lol:
a swoją drogą dwa razy bym się zastanowił nad tym zanim użyje się słowa "choroba"
Kefas
zaufany użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: sob sty 03, 2009 11:52 pm
płeć: mężczyzna

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: Kefas »

moze raczej co przypomina mi o tym jak kiedyś żyłem w zdrowiu ... jak pora roku sie zmienia to chwilowo odżywa pragnienie bycia zdrowym a tak to juz żyje w monotonii
Największym przejawem geniuszu kobiety jest miłość macierzyńska.
Agata M
zaufany użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 10:39 pm
Gadu-Gadu: .

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: Agata M »

.
Ostatnio zmieniony śr wrz 10, 2014 3:13 pm przez Agata M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: moi »

Mnie o chorobie pomaga zapomnieć wysiłek fizyczny, pod którą to nazwą rozumiem sprzątanie ;) Jak zaczynam myć okna, przebierać pościel i myć podłogi, to myślę przede wszystkim o tym, żeby było czysto, a nie o tym, co mi dolega.

Drugą rzeczą, która przynosi mi ulgę w chorobie jest sadzenie i pielęgnacja kwiatów. Niestety, nie mam ogródka, tylko balkon i kwietnik w domu, ale to mi wystarcza. Lubię ubrudzić się ziemią i przesadzać rośliny, nawozić je i patrzeć, jak kwitną.

Lubię też czytać książki. Kiedy trafiam na coś interesującego, zatracam się w czytaniu i siłą mnie trzeba odciągać od książki. Czytanie prasy traktuję jako przyjemność, to także przynosi mi wytchnienie i ulgę, pozwala zapomnieć o dolegliwościach związanych z chorobą i o skutkach ubocznych leków.

Warto sobie znaleźć jakieś zajęcie, coś co na nas działa pozytywnie i poświęcać temu zajęciu trochę czasu. To daje energię do innych działań.

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
MAdzialena
zaufany użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:51 pm

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: MAdzialena »

moi, jak Ty ładnie piszesz po polsku ;)
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: moi »

MAdzialena pisze:moi, jak Ty ładnie piszesz po polsku ;)
Ano, poprawiłam już błędy, które narobiłam w poprzednim poście, śpiesząc się i teraz już można go uznać za dobry post, wysłany godnie w świat, do ludzi :)

Madzialena, a co Tobie przynosi ulgę i wytchnienie, pozwala zapomnieć o chorobie?

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10775
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: hvp2 »

Z rzeczy najłatwiej dostępnych: sen.

Z rzeczy średnio trudno dostępnych:
hobby (np. robienie strony internetowej) i praca zawodowa.

Z rzeczy najtrudniej dostępnych: miłość seksualna!
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Posty: 27824
Rejestracja: czw maja 18, 2006 12:12 pm
Gadu-Gadu: 9
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: moi »

hvp2 pisze:
Z rzeczy średnio trudno dostępnych:
hobby (np. robienie strony internetowej) i praca zawodowa.
Dlaczego to jest średnio dostępne? Skoro lubisz grzebać w internecie i tworzyć strony internetowe, to powinieneś się tym zajmować. Niekoniecznie za pieniądze, można robić strony hobbystyczne, dla siebie. Np. na Republice.
http://republika.onet.pl/

Pozdrawiam.m.
Awatar użytkownika
MAdzialena
zaufany użytkownik
Posty: 508
Rejestracja: pn mar 17, 2008 5:51 pm

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: MAdzialena »

moi pisze:Madzialena, a co Tobie przynosi ulgę i wytchnienie, pozwala zapomnieć o chorobie?
Najbardziej zapominam o chorobie, kiedy czuję poprawę ;). Wtedy też potrafię cieszyć się małymi rzeczami. Dużo przyjemności sprawia mi słuchanie muzyki, szczególnie poezji śpiewanej, i granie na flecie, szczególnie z innymi. Matematyka też jest tym, co przynosi ulgę, o ile mi wychodzi :).
No i oczywiście Miłość przynosi mi wytchnienie i szczęście! :) Tak, to najbardziej :).
I góry... :) Szczególnie latem kiedy wszystko jest zielone, a mieszkam blisko Karkonoszy i mogę chodzić w góry kiedy tylko chcę :).
I wiersze, pisanie i czytanie. Szczególnie Mirona Białoszewskiego.

Dużo jest takich rzeczy, w których możemy znaleźć szczęście i zapomnienie, trzeba się rozejrzeć! Ale wiem, ze kiedy jest zaostrzenie choroby, to trudno czuć przyjemność czegokolwiek...

Dlatego teraz cieszę się, że jest dobrze i jestem czujna!

Pozdrawiam Was serdecznie! :)
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10775
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: hvp2 »

moi pisze:
hvp2 pisze:
Z rzeczy średnio trudno dostępnych:
hobby (np. robienie strony internetowej) i praca zawodowa.
Dlaczego to jest średnio dostępne? Skoro lubisz grzebać w internecie i tworzyć strony internetowe, to powinieneś się tym zajmować. Niekoniecznie za pieniądze, można robić strony hobbystyczne, dla siebie. Np. na Republice.
Robienie stron jest "średnio trudno dostępne" ponieważ:
1. wymaga mobilizacji
2. strony nie da się zrobić o niczym - musi mieć jakąś treść!
3. robienie stron WWW było proste w czasach HTML 3.0, a obecnie mamy już wyższe wersje, zupełnie nieintuicyjne CSS i starannie ukrywany przed profanami PHP (w końcu jego powstanie to właśnie miało na celu!). Miarą trudności w poznaniu użytecznego kodu PHP jest brak przykładów działających stron w wersji typowej tj. menu z lewej, banner (lub tytuł) u góry, stopka u dołu, wymienna treść na środku zamieszczanych w rozmaitych podręcznikach dostępnych w księgarniach. (a raczej właśnie NIE zamieszczanych!).
4. różne przeglądarki wyświetlają różnie ten sam kod, co jest dodatkowym utrudnieniem.

Mam jakieś takie silne wrażenie (być może mylne...), że w Polsce żadna firma nie zleci stworzenia swojej strony bez PHP i CSS (bo by się ośmieszyła przed kontrahentami i klientami).

Osobiście mam w Internecie dwie własne strony hobbystyczne, ale prace nad nimi to wielkości rzędu kilkadziesiąt godzin raz na kwartał - właśnie z powodu problemów z sensowną treścią!
MAdzialena pisze: Dużo przyjemności sprawia mi słuchanie muzyki, szczególnie poezji śpiewanej, [...] I wiersze,
Masz wielkie szczęście, że mimo choroby i leków zachowałaś wrażliwość na te sprawy! Mnie to choroba zabrała!!! :(
Ertis
zaufany użytkownik
Posty: 202
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:48 pm

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: Ertis »

hvp2 pisze:Miarą trudności w poznaniu użytecznego kodu PHP jest brak przykładów działających stron w wersji typowej tj. menu z lewej, banner (lub tytuł) u góry, stopka u dołu, wymienna treść na środku zamieszczanych w rozmaitych podręcznikach dostępnych w księgarniach. (a raczej właśnie NIE zamieszczanych!).
A na przykład w ie8 jest taka opcja jak narzędzia deweloperskie, wyświetla się tam kod strony, tak że jak się na tym znasz, to możesz sobie podejrzeć co i jak jest zrobione. Miałbyś wtedy gotowca :)
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8029
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: zbyszek »

To jest tylko kod html. Natomiast php jest wykonywany na serwerze i poza niego nie wychodzi. Do pisania i testowania php potrzebujesz serwer z php najlepiej na własnym komputerze domowym. Wszystko wymaga trochę pracy, lecz jeśli ją poświęcisz przekonasz się, że zarówno CSS, jak i PHP są w sumie dość proste. Do html i CSS polecę Ci http://wiki.selfhtml.org/ a do PHP trzeba czytać oryginalny manual ze stron php.net.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10775
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: hvp2 »

zbyszek pisze:Do pisania i testowania php potrzebujesz serwer z php najlepiej na własnym komputerze domowym. Wszystko wymaga trochę pracy, lecz jeśli ją poświęcisz przekonasz się, że zarówno CSS, jak i PHP są w sumie dość proste. Do html i CSS polecę Ci http://wiki.selfhtml.org/ a do PHP trzeba czytać oryginalny manual ze stron php.net.
Mam serwer Krasnal!

W CSS są problemy nawet z głupim wycentrowaniem strony czy obiektu!
(tak, aby nie używać "przestarzałego" znacznika CENTER).
więc jest to może proste, ale... dla informatyka!

Autentycznie trafiłem na ogromne problemy ze znalezieniem sensownych przykładów wykorzystania PHP! :(
Np. menu z lewej (jeden plik) steruje treścią wyświetlaną np. na środku (drugi i kolejne pliki), a przeglądarka widzi tylko jeden plik utworzony właśnie przez serwer PHP. Przyznam, że ten temat zgłębiałem już kilka miesięcy temu, ale ogólnie wg mojego oglądu w podręcznikach są podawane wszelkie możliwe przykłady, ale starannie pomijające opisywane zagadnienie! :(

Ogólnie temat jest dla mnie bardzo ciekawy i bardzo istotny!!!!
...ale nie lubię robić off-topiców w wątkach! Sorry więc za ten!!
Awatar użytkownika
savior
bywalec
Posty: 892
Rejestracja: sob sie 28, 2010 1:58 pm
Status: zawód? jeszcze nikt się na mnie nie zawiódł
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twin Peaks

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: savior »

Ja nie jestem chory, ale na pewno szalony :lol: a to róznica
Awatar użytkownika
Petruccio
zaufany użytkownik
Posty: 12674
Rejestracja: pn gru 01, 2008 1:53 pm
płeć: mężczyzna

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: Petruccio »

Szaleństwo... tak, tęsknię za tym stanem, kiedy wariujesz i czujesz, że to jest "twoje" szaleństwo. Kiedy życie jest barwne właśnie dzięki "tobie" i dajesz się ponieść emocjom bez względu na to, jakie one są. Choroba to pewna powściągliwość. Przynajmniej ten termin do tego zobowiązuje, bo inaczej jesteś czubkiem. Chciałoby się przeżyć znowu te chwile, kiedy te emocje nie zjadały ciebie i nie były źródłem problemów, ta ekspresja i źródło endorfin, które rozprzestrzeniały się po całym ciele. Teraz te stany są mi obce. Potrafię jednak mniej o niej myśleć, kiedy zrobię coś pożytecznego, np. wyjdę po zakupy... sam, bez pomocy kogoś. Kiedy coś załatwię - to poczucie spełnienia i zadowolenia, że jednak jestem normalny, a ludzie traktują mnie z szacunkiem i nie dostrzegają moich mankamentów. Że jestem pełnowartościowym członkiem społeczeństwa: to daje niezapomniane wrażenie normalności. Jednak kiedy ktoś cię nie chce, jesteś nikim dla siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
savior
bywalec
Posty: 892
Rejestracja: sob sie 28, 2010 1:58 pm
Status: zawód? jeszcze nikt się na mnie nie zawiódł
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Twin Peaks

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: savior »

skad wiesz ze nikt Cie nie chce?
Gosa
zaufany użytkownik
Posty: 637
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 6:03 pm
płeć: mężczyzna

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: Gosa »

Co pozwala zapomnieć mi o chorobie? Na pewno branie leków.
Awatar użytkownika
Havana
zaufany użytkownik
Posty: 664
Rejestracja: śr sie 09, 2017 1:47 pm
Lokalizacja: Znienacka :D

Re: Co pozwala zapomnieć Ci o chorobie?

Post autor: Havana »

Wszystko to, co lubię robić, co jest moim hobby :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „inne”