Renta a objawy

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
rafcik
zaufany użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: wt lut 07, 2023 6:31 pm
płeć: mężczyzna

Renta a objawy

Post autor: rafcik »

Na jakie konkretne objawy schizofrenii dostajecie rentę?

Jeśli nie chcecie tutaj podawać z chęcią pogadałbym poprzez wiadomości prywatne.
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Renta a objawy

Post autor: piotrs »

jeśli masz f 20 stwierdzoną schizofrenię
a masz przepracowane lat to dostaniesz rente automatycznie
jeśli nie idż do do mops stopień niepełnosprawności zrobisz
i dostaniesz zasiłek stały z mops 1000 zł
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 937
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Renta a objawy

Post autor: Swine »

Rentę dają na diagnozę schizofrenii 6A20, reszta zależy od czasu zachorowania (czy w trakcie nauki) lub czy po przepracowaniu lat.
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 828
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Renta a objawy

Post autor: zdrowy »

W grę wchodzą tylko pozytywy. Na negatywy już nie dają renty.
Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik
Posty: 3961
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 1:57 pm
płeć: mężczyzna

Re: Renta a objawy

Post autor: kotek »

Raczej powinno być odwrotnie - ja nie mam głosów czy innych omamów ani nawet diagnozy schizofrenii, miałem rozpoznania: całościowego zaburzenia rozwoju, zaburzeń schizotypowych i nasilonego OCD i około cztery i pół roku temu dostałem rentę socjalną na pięć lat. Być może mimo tego mam niezdiagnozowaną schizofrenię z pewnymi rodzajami urojeń. Uważam, że renty dają za rzadko, osoba "dziwaczna" i nieporadna z góry powinna mieć "dochód podstawowy", bo do przynajmniej normalnej pracy się nie nadaje (skoro jest jak dziecko), a całkowita niezdolność do pracy dotyczy pracy w normalnych warunkach, nie jakiejkolwiek pracy dla niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym... Halucynacje (czy niezwykłe doświadczenia percepcyjne) mogą występować u niektórych tylko czasowo (w czasie ostrych epizodów) lub być w miarę "łagodne". Nigdy nie miałem problemów przez omamy. Może miałem kilkanaście razy w życiu króciutkie, pojedyncze błyski czy słowa, raz na jakiś czas, słowa głównie w nocy.

System przyznawania "bezwarunkowego dochodu" w Polsce czy USA to krzywdząca biednych, słabych ludzi patologia. Niech zaradni i bogacze z dobrego serca dzielą się z niepełnosprawnymi ludźmi, a nie "nabijają sobie kabzę"!!! Istnienie biedy samo w sobie jest patologią. To zjawisko biedy jest patologią, nie ludzie, którzy cierpią biedę.
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 828
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Renta a objawy

Post autor: zdrowy »

Kotek, jak powinno być a jak jest to każdy wie. Czy dają za rzadko to nie wiem. Jedno jest pewne, że mnożą kolejne świadczenie, które dla nas chorych psychicznie nic nie wnoszą.
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9648
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Re: Renta a objawy

Post autor: Pamal »

Pracowałam w firmie z człowiekiem, który się prawdopodobnie nie mył (niby zdrowy był) i to było bardziej uciążliwe, niż jakby od czasu do czasu głosa usłyszał?
A ja takie dziwne zachowania prezentowałam w okresie okołomenopauzalnym, że moim zdaniem uniemożliwiało mi życie społeczne i miałam z tego powodu problemy w kościele, jedynym miejscu gdzie chodziłam. I w sklepie też.
ODPOWIEDZ

Wróć do „prawo”