Zamienniki cukru

Moderator: moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9648
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Zamienniki cukru

Post autor: Pamal »

Znajomy znajomego zachwala ERYTROL.
Spróbowałam do kawy, smakuje.
Po ksylitolu miałam srakę.
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 937
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Swine »

Stewia + Lukrecja
Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Awatar użytkownika
rafka
zaufany użytkownik
Posty: 2372
Rejestracja: czw lis 22, 2012 1:20 pm

Re: Zamienniki cukru

Post autor: rafka »

Erytrytol
Awatar użytkownika
Swine
bywalec
Posty: 937
Rejestracja: wt sie 10, 2021 10:27 am
płeć: mężczyzna

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Swine »

Zapraszamy na nasze forum dyskusyjne! https://schizofrenia.icd6.pl/
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9648
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Pamal »

Swine pisze: pt mar 29, 2024 7:53 pm https://www.doz.pl/czytelnia/a17483-Czy ... walu_serca

Erytrytol jest niezdrowy
Ojej, dzięki a myślałam, że znalazłam łatwy sposób na schudnięcie.
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3530
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Zamienniki cukru

Post autor: pawel534 »

Czytałem książkę o keto diecie i tam było napisane że ogólnie słodziki są niezdrowe dla jelit jak pamiętam i sprzyjają tyciu. Chyba chodziło o to że słodki smak pobudza apetyt niezależnie od tego że ma mało lub 0 kcal. Ogólnie na naszych lekach ciężko schudnąć ale jak ktoś może zastosować to polecam post przerywany tzw. intermitent fasting lub jakikolwiek post np. o chlebie i wodzie w środy i piątki lub post warzywny. Ja kiedyś stosowałem głodówki jednodniowe ale teraz nie mogę bo coś mi się stało z metabolizmem. Głodówka sama w sobie osłabia człowieka plus nasze zamulające leki więc ciężko ją stosować ale jakieś inne rodzaje postu można zastosować na małych dawkach leków. Na dużych dawkach leków może być problem ze stosowaniem diet. Ja jednodniowe głodówki robiłem na 150 mg solianu. Najlepiej chyba wybrać dietę o niskim wskaźniku glikemicznym.
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9648
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Pamal »

pawel534 pisze: pt mar 29, 2024 8:45 pm Czytałem książkę o keto diecie i tam było napisane że ogólnie słodziki są niezdrowe dla jelit jak pamiętam i sprzyjają tyciu. Chyba chodziło o to że słodki smak pobudza apetyt niezależnie od tego że ma mało lub 0 kcal. Ogólnie na naszych lekach ciężko schudnąć ale jak ktoś może zastosować to polecam post przerywany tzw. intermitent fasting lub jakikolwiek post np. o chlebie i wodzie w środy i piątki lub post warzywny. Ja kiedyś stosowałem głodówki jednodniowe ale teraz nie mogę bo coś mi się stało z metabolizmem. Głodówka sama w sobie osłabia człowieka plus nasze zamulające leki więc ciężko ją stosować ale jakieś inne rodzaje postu można zastosować na małych dawkach leków. Na dużych dawkach leków może być problem ze stosowaniem diet. Ja jednodniowe głodówki robiłem na 150 mg solianu. Najlepiej chyba wybrać dietę o niskim wskaźniku glikemicznym.
Ale czytałam gdzieś, że post przerywany szkodzi na serce.
Pamal
zaufany użytkownik
Posty: 9648
Rejestracja: sob gru 29, 2007 11:07 pm

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Pamal »

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3530
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Zamienniki cukru

Post autor: pawel534 »

Ogólnie głodówki są zdrowe dla ciała więc i post przerywany też moim zdaniem. Dużo pozytywnych rzeczy można o tym pooglądać na youtube. Jest też taka forma jedzenia jak jeden posiłek dziennie - OMAD (One meal a day). Wiele pozytywnych filmików jest na ten temat na youtube. Jak ktoś zna angielski można popatrzeć z tym że z naszymi lekami może być problem ze stosowaniem takiej metody odchudzania ale jak ktoś nie będzie czuł się osłabiony to polecam.
Javelin
bywalec
Posty: 525
Rejestracja: pn wrz 27, 2021 1:12 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Javelin »

Ja jestem na keto, poście przerywanym i regularnych jednodniowych głodówkach jeden dzień w tygodniu.
Bardzo polecam, BMI mam w normie pomimo leków, trochę miałem nadwagi którą udało mi się zrzucić i teraz waga stoi w miejscu w normie.
Skutek uboczny tej diety to redukcja leku do minimum, w końcu mogę normalnie zasypiać i budzić się rano, skończyły się moje problemy z zapaleniem stawów. Ogólnie cukier i słodziki to zło. Należy się wystrzegać węglowodanów, ja staram się nie przekraczać 20g węglowodanów dziennie. Słodzików też nie stosuję, o cukrze nie wspominając.
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 6959
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Słonecznik1 »

są z 3 zdrowe w miarę zamienniki tylko jak na razie stare słodziki z czasem okazywały się często gorsze niż cukier. Owoce dobrze jest jeść
Awatar użytkownika
Trener
bywalec
Posty: 398
Rejestracja: ndz wrz 25, 2022 2:16 am
Status: F41.2
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Michałów

Re: Zamienniki cukru

Post autor: Trener »

Pamal pisze: pt mar 29, 2024 2:52 pm Znajomy znajomego zachwala ERYTROL.
Spróbowałam do kawy, smakuje.
Po ksylitolu miałam srakę.
dziękuję za ten temat . . :idea: :arrow:
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „dieta”