Zbyszek na evot. Bojkotuje sejm 4 letni czy piszę pisanie traktuje jako terapię.

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W tym dziale można pisać teksty wykraczające poza uporządkowaną dyskusję na konkretny temat. Nie polecam go osobom szukającym spokojnej rozmowy.
Ewqr
bywalec
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 16, 2023 4:14 pm

Zbyszek na evot. Bojkotuje sejm 4 letni czy piszę pisanie traktuje jako terapię.

Post autor: Ewqr »

zbyszek pisze: czw wrz 30, 2021 11:02 pm
Stoķrotķa pisze: śr wrz 29, 2021 9:48 pm Chciałbym dowiedzieć się jak wyglądało powstanie forum i z jakiej inicjatywy powstało. Kto utrzymuje forum i ile środków finansowych jest potrzebnych, żeby mogło funkcjonować. Jakie są koszta i gdzie postawiony jest hosting.
Forum powstało wiosną 2003 po tym, jak dyrekcja pewnego szpitala, dla którego chciałem napisać za dramo stroną internetową kategorycznie odmówiła możliwości, żeby sami chorzy mogli umieszczać na stronach szpitala swoje prace, rysunki wiersza, a także spostrzeżenia i oceny dot. szpitala. Wybrałem standardowe oprogramowanie phpbb. Forum leciało z początku na serwerze ustawionym u mnie w domu na tym samym łączu, którym się zwykle posługiwałem. Myślałem także o możliwości głosowań w sprawach politycznych za pośrednictwem sieci i stąd kupiłem domenę evot.org od e-voting .
Dopiero po wielu latach przeszedłem na płatny serwer dobrej forum. Obecnie serwer znajduje się fizycznie w Katowicach w większej serwerowni S3 Data Center https://3s.pl, ma super szybkie łącza i szybkie dyski. Płacę za niego ok. 800 zł rocznie. Nie mam, ani nie miałem od nikogo żadnych dotacji, bo zależało mi na uniknięciu podejrzeń, że realizuję tym forum interes jakiejś firmy, lub choćby służby zdrowia.

Kiedyś było więcej moderatorów i trochę mi ich brak. Sam więcej się wtedy udzielałem, a dziś zaglądam na forum sporadycznie, dopiero gdy znajdę chwilkę wolnego czasu.

Jestem infomatykiem, więc dobrze radzę sobie z php, w którym to języku forum jest napisane. phpbb należy do public domain. Nic nie płacimy za oprogramownie.

Kiedyś dawno, dawno temu mieliśmy włamanie, nie ze wszystkim sobie radziłem. Był czas, że forum stało unieruchomione chyba kilka miesięcy. Wyjściem okazało się filtrowanie po IP - i tak nie ma do nas dostępu z wielu zagranicznych sieci np. w Chin lub z Rosji.

Obecny problem to zbyt duże skanowanie przez automaty, też np. przez googla oraz wyszukiwarka forum, która jest niemiłosiernie przeciążona. Mamy olbrzymią bazę danych nie tylko samych postów, lecz skojarzeń słów, co teoretycznie powinno pomagać w szybkim znalezieniu odpowiedzi na ważne pytanie. Lecz praktycznie obecna baza to wiedza statystyczna o tym jak piszemy, jakimi skojarzeniami posługujemy się. Trochę szkoda mi to wyrzucić, co odciążyłoby wyszukiwarkę forum. Możliwe, że warto byłoby zapamiętywać tylko wybrane terminy, np. te rozpoczynające się znakiem #, jak #psychoza, #solian, itd. a resztę wyrzucić.
Ciężko się z tym nie zgodzić. To Zbyszek założył forum ja je napisałem.
On przejął funkcje administracyjne czyli oprócz fizy był/jest prawnikiem.
Jeżeli obrazi mnie jak Wałęse to się załamie. 100 tysięcy i samochód przed wyborami żeby nikt go nie oskarżył o kij z marchewką dla osła a to on na niego wyszedł. Jeszcze Wałęsa esbek z symbolem solidarności czyli CZARNĄ madonną.

Jaki mur Zbyszku w Chinach czy Berlinie NRD? Ja leciałem f-16 i go torpedowałem a ty z rodziną świętowaliście. I wał3s nie piszę Lech przeszdł a za nim inni.

Nie mam gorączki. To prawda.

Co do forum. Nikt już nie wie o czym i po co jest?

Jeżeli to nie kompromituje AI MiT i zaborców Polski to niech zabawa z dj danielkiem trwa.


Cdn...
Ewqr
bywalec
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 16, 2023 4:14 pm

Re: Zbyszek na evot. Bojkotuje sejm 4 letni czy piszę pisanie traktuje jako terapię.

Post autor: Ewqr »

Innymi słowy forum jest Zbyszka jest rektorem MiT to znany wam szpital w Andrychowie.

To moja wina bo my z kompanią E czyli niepełnosprawni zrobiliśmy co do nas należało.
Ewqr
bywalec
Posty: 68
Rejestracja: pt cze 16, 2023 4:14 pm

Koniec wojen

Post autor: Ewqr »

# Calvin Mateusz Hobbes.@#

To oficer. Nikt go nie będzie słuchał?

To koniec. A raczej początek.
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Zbyszek na evot. Bojkotuje sejm 4 letni czy piszę pisanie traktuje jako terapię.

Post autor: Katastrofa »

Forum jest potrzebne do pochwalenia się, albo wyżalenia się nam wszystkim.
Awatar użytkownika
mateus
bywalec
Posty: 825
Rejestracja: pn sie 21, 2023 7:54 pm

Re: Zbyszek na evot. Bojkotuje sejm 4 letni czy piszę pisanie traktuje jako terapię.

Post autor: mateus »

Katastrofa pisze: pt cze 23, 2023 11:16 am Forum jest potrzebne do pochwalenia się, albo wyżalenia się nam wszystkim.
nie forum jest od pisania prac naukowych.
streszcze podreczniki i książki i publikacje słowami którymi antoni kępiński rozpoczyna książke pt. Schizofrenia:

Dla tych co czują więcej i więcej wiedzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „varia”