Czy psychoterapia może pomóc w schizofrenii

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Amannn
bywalec

Czy psychoterapia może pomóc w schizofrenii

Post autor: Amannn »

Zastanawiam się czy psychoterapia może pomóc w schizofrenii czy to tylko strata czasu?

Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik

Re: Czy psychoterapia może pomóc w schizofrenii

Post autor: Józef80 »

Nie wyleczy to oczywiste, ale mi rok psychoterapi pomógł ogólnie. Dużą wartość jej poznałem z czasem, luźne przemyślenia działają z opóźnionym włącznikiem.

Moja psychoterapia odbywała się w dziennym domu samopomocy dla osób z diagnozami psychicznymi. Miałem tam pobyt dobrowolny przez rok czasu. Wspólnie gotowaliśmy i mieliśmy zajęcia z asortywności i komunikacji niewerbalnej i wielu innych. W raz w tygodniu, odbywała się psychoterapia sam na sam z psychologiem.
Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.

(Wisława Szymborska)

Awatar użytkownika
Amannn
bywalec

Post autor: Amannn »

To ciekawe. Pytanie czy poprawiała twoje samopoczucie?

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Post autor: Meduzola »

Psychoterapeuta pomoże, jeśli ma odpowiednie okulary, by zobaczyć to, co zapętlone.

Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik

Post autor: Jaskolka »

chodzę raz w tygodniu na psychoterapię grupową. Kontakt z psychologiem mam regularnie 1-2-3 razy w miesiącu. Psychoterapia bardzo mi pomaga w identyfikowaniu się z osobami podobnymi do mnie. Jest nas czworo. Nie ma chętnych, aby było więcej. Nie wiem czemu. Z oporem co prawda, ale zawiązujemy bliższe kontakty. Każde z nas ma swój typ charakteru. Czuję się tam bardzo akceptowana.

Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik

Amannn pisze: sob gru 18, 2021 5:53 am To ciekawe. Pytanie czy poprawiała twoje samopoczucie?
Tak, poprawiała. To bardzo fascynujące bo potrafiła mnie samo nakierować na prawidłowe tory, to było dobre doświadczenie.

(Wisława Szymborska)

Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik

Jaskolka pisze: sob gru 18, 2021 4:29 pm chodzę raz w tygodniu na psychoterapię grupową. Kontakt z psychologiem mam regularnie 1-2-3 razy w miesiącu. Psychoterapia bardzo mi pomaga w identyfikowaniu się z osobami podobnymi do mnie. Jest nas czworo. Nie ma chętnych, aby było więcej. Nie wiem czemu. Z oporem co prawda, ale zawiązujemy bliższe kontakty. Każde z nas ma swój typ charakteru. Czuję się tam bardzo akceptowana.
Mam podobne wrażenie i doświadczenie. Miałem zajęcia grupowe i indywidualne przez rok. Rok bo tyle zakładał program w którym brałem udział bez możliwości przedłużenia.

Cieszę się że masz takie zajęcia, one są twórcze i wartościowe. Ja swoje odrywam po latach, nagle mi się przypomina i coś uświadamia co brałem udział w psychoterapi.

(Wisława Szymborska)

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Post autor: amigo »

Amannn pisze: ndz gru 12, 2021 7:18 pm Zastanawiam się czy psychoterapia może pomóc w schizofrenii czy to tylko strata czasu?
Pewnie👍. Psychoterapia zabija czas który często marnujemy. Do tego czuję że jestem potrzebny.
To taka moja mała " Praca"
Jutro kolejny dzien wiecej... Schizofrenia wita.

Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik

Post autor: Jaskolka »

Józef80 pisze: sob gru 18, 2021 7:45 pm Ja swoje odrywam po latach, nagle mi się przypomina i coś uświadamia co brałem udział w psychoterapi.
Bywa bywa hehheh zdaje się że usłyszałam ale do serca czy rozumu dotarło po paru miesiącach. Mamy wewnętrznie kręte ścieżki. :animals-chickencatch:
amigo pisze: sob gru 18, 2021 11:54 pm
Pewnie👍. Psychoterapia zabija czas który często marnujemy. Do tego czuję że jestem potrzebny.
To taka moja mała " Praca"
A to ciekawe spostrzeżenie. Często marnuje się czas. Czasem ktoś mi mówi ze się nudzi, szczególnie gdy nie pracuje. ,,praca'' i to bardzo potrzebna.

Wygląda na to., że będę namawiać na kontakty z terapeutą lub psychologiem. Już nie pierwszy raz mówię o tym. :animals-dogrun:

Chad
bywalec

Post autor: Chad »

.
Ostatnio zmieniony wt mar 29, 2022 7:14 pm przez Chad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

U to jak :!:
Dzisiaj byłem jakiś przybity/zniechęcony a po zajęciach terapeutycznych - odzylem.

Spotkałem się że znajomymi, mieliśmy zadania kognitywne oraz terapię antystresowa polegającej na czymś w rodzaju medytacji.

Praktyk
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Praktyk »

Wszystko zależy od Twojego zaangażowania w chęć uzyskania pomocy. Psychoterapeuta może pomóc Ci w twojej chorobie. Sprawdź psychoterapie w https://synergia-centrum.pl/. Naprawdę warto prosić o pomoc i z niej korzystać

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec

Post autor: FreshEscape »

Praktyk pisze: czw sie 11, 2022 2:08 pm Wszystko zależy od Twojego zaangażowania w chęć uzyskania pomocy.
W przypadku schizofreni nie stosuje sie żadnej psychoterapii poza wizytami podtrzymującymi, tzw. przyjaciel za pieniądze. Żadna psychoterapia poza pogłębieniem problemu schizofrenikowi nie pomoże....

meehoo
zaufany użytkownik

Post autor: meehoo »

spamer

Cainon
bywalec

Post autor: Cainon »

FreshEscape pisze: czw sie 11, 2022 8:31 pm
Praktyk pisze: czw sie 11, 2022 2:08 pm Wszystko zależy od Twojego zaangażowania w chęć uzyskania pomocy.
W przypadku schizofreni nie stosuje sie żadnej psychoterapii poza wizytami podtrzymującymi, tzw. przyjaciel za pieniądze. Żadna psychoterapia poza pogłębieniem problemu schizofrenikowi nie pomoże....
...i to na szczęście tylko Twoja opinia, nie fakt!

Cieszę się, że tyłu z Was korzysta z terapii. To ciężka praca. (wiem, bo sam nie korzystam, haha)

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

FreshEscape pisze: czw sie 11, 2022 8:31 pm Żadna psychoterapia poza pogłębieniem problemu schizofrenikowi nie pomoże....
No to się nie zgadzam. Uczęszczam na psychoterapie od ładnych paru lat i odnotowuje znacznę polepszenie w uspołecznienia się, edukacji co do choroby, polepszeniu funkcji poznawczych.

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec

amigo pisze: pt sie 12, 2022 9:03 pm Uczęszczam na psychoterapie od ładnych paru lat
Jakiego kierunku psychoterapii zażywasz ? Poznawczo-behawioralna, gestalt czy jakiegoś innego, ścisłego ?

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

^^
Trochę z każdej.

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec

amigo pisze: sob sie 13, 2022 2:40 pm Trochę z każdej.
Czyli mam rozumieć że żadnych kontraktów na konkretną psychoterapię na określony czas i określone działanie nie podpisujesz ? Po prostu se łażisz do kolegi za pieniadze żeby cie wychował na człowieka posłusznego i nie szkodliwego ? Z każdej po równo, czyli g"""o

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

FreshEscape pisze: sob sie 13, 2022 3:08 pm Czyli mam rozumieć że żadnych kontraktów na konkretną psychoterapię na określony czas i określone działanie nie podpisujesz ? Po prostu se łażisz do kolegi za pieniadze żeby cie wychował na człowieka posłusznego i nie szkodliwego ? Z każdej po równo, czyli g"""o
Nie place nic za terapię, tu gdzie mieszkam jeśli chodzi o sprawe chorób psychicznych jest bardzo rozwinięta.

P. S. Za skierowanie do szpitala kiedyś zapłaciłem 35 zł.
Tu nie Polska gdzie traktują chorego jak podmiot.
I olewają i tylko pakują leki a za wszystko nawet jak płacimy to w większości i tak jest olewka.

Mogę podać przykład.
Poszedłem w Polsce do psychiatry prywatnie, to mnie odprawił w 5 minut a w Hiszpanii lekarze chcą pomóc i Wgłębiaja się w chorego.
Nie trzeba płacić oby być traktowanym w porządku.
Oddział dzienny jest na wysokim poziomie, nie mogę doszukać się żadnych wad.

Wróć do „psychoterapia”