Wasze wyksztalcenie

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 4691
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna

Wasze wyksztalcenie

Post autor: amigo »

Jak w temcie.Jakie macie wyksztalcenie / kursy etc.
Zachorowalem w wieku 17 lat i do tego doszlo uzaleznienie od Cannabis.Udalo mi sie skonczyc Gimnazjum oraz dwie klasy technikum hotelarstwa.Wyjechalem z kraju i tu za ciezko jest mi sie uczyc ; choroba, zniszczony mózg przez narkotyki, leki psychotropowe i po czesci bariera jezykowa [ co innego luzna gadka ze znajomymi a zupelnia inna sprawa - uczyc sie ].

P.S. Mam tez skonczone 5 mc. kursu ogrodnika.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2694
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Piotrek007 »

Ja mam skończone tylko liceum w systemie eksternistycznym (2-letnie).Po zakończeniu szkoły podstawowej zaczęła się dwuletnia psychoza,po niej poszedłem do wspomnianego liceum i pod sam koniec zaczęły się pierwsze objawy drugiej - też dwuletniej psychozy.Naszczęście udało mi się zaliczyć ostatnie dwa egzaminy i szkołę ukończyłem.Po drugiej psychozie gdy zacząłem na nowo brać leki pojawiła się silna akatyzja i nie potrafiłem się skupić na nauce więc darowałem sobie dalsze kształcenie i poszedłem do pracy.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2694
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Piotrek007 »

Poza tym mam uprawnienia na wózki widłowe i suwnice.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
meehoo
zaufany użytkownik
Posty: 3464
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 2:55 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: meehoo »

mam lic. z filologii angielskiej, nie udało sie skonczyć magisterskich przez chorobę
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: einsam »

Średnie ogólnokształcące.Ale głupi nie jestem.Tylko,że nie zdawałem matury.Próbowałem uczyć się w studium ekonomicznym policealnym,ale naukę przerwałem i nie mam zawodu.
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 4691
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: amigo »

einsam pisze: czw paź 21, 2021 12:42 pm Ale głupi nie jestem
Ja tez, mimo ze nie mam magistra. :P
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: einsam »

Większość leczących się przewlekle psychiatrycznie nie ma magistra.Dobrze,że się spotykamy na tym forum.
Awatar użytkownika
xmiaplacidus
zaufany użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: pt kwie 02, 2021 4:50 pm
Gadu-Gadu: 67253143
Lokalizacja: Legnica

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: xmiaplacidus »

Drugi epizod choroby zaczął się jak poszłam na studia zaraz po liceum. To było moje marzenie, wymagający kierunek na prestiżowym uniwersytecie. Byłam zafascynowana akademickim klimatem i z wielką dumą mówiłam o sobie jako studentce tej uczelni. Czułam ogromny respekt przed profesorami. Chciałam być taka, jak oni. No ale co, od razu pojawiły się urojenia, siedziałam w pokoju zamknięta z poczuciem, że współlokatorzy mnie obserwują, przez co nawet nie chodziłam do kuchni, żeby zrobić sobie jedzenie. Potem szybko doszły objawy negatywne, nie byłam w stanie się uczyć, nie zdałam semestru, bo miałam ogromne zaległości. Wróciłam do domu, potem nie dostałam się znowu na tę uczelnię, rok przebambiłam. W 2020 poszłam na jakąś lipną uczelnie i na ten sam kierunek, całkiem mi szło, ale w listopadzie objawy negatywne się na tyle pogorszyły, że wpadłam w katatonie i znowu z mojego studiowania wyszły nici. W tym roku po wyjściu ze szpitala miałam w końcu na nowo zacząć życie, poszłam znowu na ten lipny uniwerek, ale nie otworzyli mi kierunku. Tak wygląda moje życie, ciągle kłody pod nogami.
F25.1
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17026
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Catastrophique »

Średnie plus technik informatyk. W zupełności mi wystarczy.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
meehoo
zaufany użytkownik
Posty: 3464
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 2:55 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: meehoo »

xmiaplacidus pisze: pt paź 22, 2021 11:33 pm Drugi epizod choroby zaczął się jak poszłam na studia zaraz po liceum. To było moje marzenie, wymagający kierunek na prestiżowym uniwersytecie. Byłam zafascynowana akademickim klimatem i z wielką dumą mówiłam o sobie jako studentce tej uczelni. Czułam ogromny respekt przed profesorami. Chciałam być taka, jak oni. No ale co, od razu pojawiły się urojenia, siedziałam w pokoju zamknięta z poczuciem, że współlokatorzy mnie obserwują, przez co nawet nie chodziłam do kuchni, żeby zrobić sobie jedzenie. Potem szybko doszły objawy negatywne, nie byłam w stanie się uczyć, nie zdałam semestru, bo miałam ogromne zaległości. Wróciłam do domu, potem nie dostałam się znowu na tę uczelnię, rok przebambiłam. W 2020 poszłam na jakąś lipną uczelnie i na ten sam kierunek, całkiem mi szło, ale w listopadzie objawy negatywne się na tyle pogorszyły, że wpadłam w katatonie i znowu z mojego studiowania wyszły nici. W tym roku po wyjściu ze szpitala miałam w końcu na nowo zacząć życie, poszłam znowu na ten lipny uniwerek, ale nie otworzyli mi kierunku. Tak wygląda moje życie, ciągle kłody pod nogami.
ja przerwałem studia w 2008, dopiero w 2015 udalo mi sie dokonczyc (licencjat), obecnie nie dalbym rady robic magisterki, i pewnie juz jej nie zrobie, latka lecą.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17211
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: karuna »

mam dwa magistry i dwa licencjaty, kiedyś się uczyłem.
florris
zaufany użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: śr paź 02, 2019 1:15 pm

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: florris »

Ja mam studia jednolite magisterskie (medyczny kierunek),no i zrobiłam szkołę policealną.Można powiedzieć że pracuję w zawodzie podobnym do ukończonych studiów.Teraz robię kolejny roczny kierunek szkoły policealnej.Przez chorobę nie ukończyłam drugiego kierunku studiów.
Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik
Posty: 1211
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 10:31 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Józef80 »

Z trudem ukończyłem zawodówkę.
Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.

(Wisława Szymborska)
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17026
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Catastrophique »

Obrazek
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 4691
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: amigo »

Józef80 pisze: wt lut 08, 2022 9:01 pm Z trudem ukończyłem zawodówkę.
Teraz poszukują fachowców.
Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik
Posty: 922
Rejestracja: śr gru 15, 2021 7:06 am
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Jaskolka »

Józef80 pisze: wt lut 08, 2022 9:01 pm Z trudem ukończyłem zawodówkę.
jesteś przykładem wielu naukowców
W opinii nauczycieli…
Zadziwiające jak często wielcy ludzie, zanim staną się sławni, są źle oceniani przez swoich nauczycieli. Wiele z wielkich postaci, bardzo wcześnie w życiu uświadamia sobie, że żadne autorytety nie mają prawa determinować ich przeznaczenia.
Tomasz Alva Edison W bardzo młodym wieku Edison zdecydował, iż będzie wynalazcą. Ostatecznie został autorem ponad 1000 wynalazków

Enrico Caruso Nauczyciel światowej sławy śpiewaka nazwanego „królem tenorów”, powiedział mu, że zupełnie nie ma głosu.

Albert Einstein Albert jest bardzo słabym uczniem. Jest powolny, niekoleżeński i zawsze nieobecny. Psuje resztę klasy. Byłoby w interesie nas wszystkich usunąć go jak najszybciej ze szkoły

itd itp
starczy, a jak wiele to znaczy.
Kiedy Józef80 powiedział mi o tym że miał trudności w szkole, wcale go w moich oczach nie przekreśliło, wystarczyło z nim porozmawiać. A ta wzmianka jego o trudnościach w ukończeniu zawodówki to dla mnie taki smaczek. hehe
Szeptem pisane do mojego ucha : Słowo Boże
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 4691
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: amigo »

Mam magistra z "życia".
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 4691
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: amigo »

amigo pisze: pn lut 28, 2022 6:39 pm Mam magistra z "życia".
Nie ważne co masz na "papierze", ważne jaką osobą jesteś, jak postrzegasz świat i jakimi poglądami i zasadami się kierujesz. :icon-ugeek:
Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik
Posty: 922
Rejestracja: śr gru 15, 2021 7:06 am
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Jaskolka »

myślę, że żadnym problemem nie powinno być aby magister z osobą z zawodówki porozmawiali o filozofii.
dopiero pełnienie funkcji społecznych i poziom życia może ich poróżnić.
Idzie za tym chociażby inne spędzanie czasu wolnego i inne priorytety. Mają inne doświadczenia. Nie rozumieją się nawzajem.
Szeptem pisane do mojego ucha : Słowo Boże
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17026
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Wasze wyksztalcenie

Post autor: Catastrophique »

Warto wiedzieć, że:

Obrazek
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
ODPOWIEDZ

Wróć do „nauka”