Szpital psychiatryczny to koszmar?

właściwa organizacja opieki nad chorymi

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec

Re: Szpital psychiatryczny to koszmar?

Post autor: Słonecznik1 »

w Warszawie na Sobieskiego jest dobry szpital .Nie wiem dokładnie ale domyślam się po tym jak byłem też w wiejskim szpitalu psychiatrycznym że pobyt rzeczywiście może być koszmarem .Personel siłą odciągnięty od pługa z pół wścieklizną tak co 2 osoba . Lekarze pojawiają się jak Bogowie . Wogóle praktycznie ich nie ma .Personel szpitalny kradnie jeszcze jak w serialu trudne sprawy

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec
Status: Stara szkoła

Post autor: AcidHouse »

to jakieś słowiańskie potwory tzw. topielce ?
Wieczny student

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Post autor: amigo »

Szpital jest ostatecznoscia. :auto-ambulance: Czasem lepiej ''odlezec'' i wyjsc w lepszym stanie.Mimo warunkow, ktore nie sa najlepsze - to pomaga. :)
Jutro kolejny dzien wiecej... Schizofrenia wita.

Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs »

lepszy oddzial dzienny
chodzic do szpitala ustalic leki
najlepsze dla siebie

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

piotrs pisze: pt lis 26, 2021 12:16 am lepszy oddzial dzienny
Potwierdzam, mi oddzial dzienny pomogl / pomaga duzo.Relacjonuje sie z ludzmi, mamy tam zajecia kognitywne, oraz wiele innych calkiem interesujacych zajec.
Na dziennym jest psycholog, psychiatra, pielegniarki. W razie zlego samopoczucia - podobnie jak na zamknietym mozna dostac ''apteczke ratunkowa''. :clap:

paulus318
zaufany użytkownik

Post autor: paulus318 »

Szpitale psychiatryczne to takze dla niektórych azyl,ze wzg na biede lub nieprzyjazne srodowisko.juz dawno to zabserwowalem ze sporo tam zdrowych ludzi,,,

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

paulus318 pisze: wt lis 30, 2021 3:59 pm juz dawno to zabserwowalem ze sporo tam zdrowych ludzi,,,
Ja szczegolnie jak bylem na oddziale dla dzieci i mlodzierzy.To 3/4 bylo powaznie chorych psychicznie a 1/4 to jakby byla na kolonii.
[Chodzili po korytarzach, sluchali muzyki, tanczyli.] ( Nawet nie wiem czy brali leki :roll: ).

Dopiero na oddzialach dla doroslych prawdziwe swirsony :auto-ambulance: :mrgreen: :auto-ambulance:

paulus318
zaufany użytkownik

Post autor: paulus318 »

Ja na otwartym oddziale czułem sie jak w hotelu robotniczym.

Awatar użytkownika
falling up
bywalec

Post autor: falling up »

paulus318 pisze: pt gru 03, 2021 4:05 pm Ja na otwartym oddziale czułem sie jak w hotelu robotniczym.
nie było covidu?
każdy czerwony napój ma barwinik=witamine "Ha"

*

prefix.

Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Post autor: przegłosowany »

Kiedyś się panicznie bałem szpitala. Szczególnie w psychozach. Myślałem, że mnie zamkną na zawsze albo zrobią mi lobotomię przezoczodołową. W szpitalu byłem dwa i pół raza. Pół się wzięło stąd, że powinienem był raczej trafić na izbę wytrzeźwień (alkohol + wiadro Xanaxu) i po interwencji rodziców (u ordynatora) wypuścili mnie po trzech dniach. Podczas pobytu wtedy szpital był koszmarny.

Za drugim razem było już nieźle. Poznałem wielu ludzi i było nawet ok. Podczas tego pobytu. W epikryzie wystawili mi zaburzenia osobowości BNO (bliżej nieokreślone) i zespół uzależnienia.

Za trzecim razem, podobnie jak za drugim, było nieźle. I znowu mi wlepili tą samą diagnozę: F60.9 - Zaburzenia osobowości BNO i F19.2 - Zespół uzależnienia.
Za tym trzecim razem było nieźle, ale mogło być bardzo dobrze gdyby nie otyły, ważący jakieś 200 kg Michał i jego ziomek Kacper. Dwa pojebane chvuje, które zjebywały mi nastrój do tego stopnia, że się we mnie gotowało. Gruby baleron Michał się prężył jak goryl i w jego mniemaniu miało to pokazywać jaki to on jest silny. Zapomniał także, że na oddziale jest tylko pacjentem. A nie personelem. Rządził się jakby personelem był. Ale do rzeczy Kacper i Michał na ofiarę obrali sobie upośledzonego intelektualnie Mateusza. Robili mu musztrę. Dali mu do zjedzenia dwa kisiele: do jednego nasypali mu pół szklanki soli, do drugiego szklankę soli, a on to zjadł i mówił, że dobre. Śmiechu było co niemiara. No i na drugi dzień biedny idiota Mateuszek z tego wszystkiego zesrał się na środku kiblo-łazienki, na kafelki. No i oczywiście za to go jepali. Michał-baleron po wyjściu głupiego Kacpra, dalej bawił się w bycie personelem. Nie twierdzę, że nie bywał pożyteczny, bo przykładowo podawał posiłki. Ale potrafił straszyć innych pasami, jakby to były jego pasy. Rządził się pilotem do tv i puszczał najgłupsze filmy z możliwych, takie na jego poziomie intelektualnym. Zdzielił też laczkiem starego dziadka po głowie. Personel wcale nie reagował na jego zachowanie. Summa sumarum, Michał-baleron i Kacper psuli to miejsce. Gdyby nie oni, nie wkurviałbym się i czuł spokój.

Ja też nie zareagowałem, choć się we mnie gotowało. Przyszedłem tam nie szukać kłopotów, tylko się najeść.
całuj rękę której nie możesz uciąć

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Ja poznalwalem w ''tych'' szpitalach sporo ciekawych / intereusujacych / wartych uwagi pacjentow.Od mezczyzn, az po kobiety.
Przewaznie ja bylem najmlodszy na oddziale to starsi dawali mi rady.Odbylo sie wiele ciekawych rozmow na tematy filozoficzne a konczac na dobrych zartach. :mrgreen: .

Awatar użytkownika
Amannn
bywalec

Post autor: Amannn »

Zawsze w psychiatryku znajda się ludzie którzy będą zatruwać życie innym. Tak psychiatryk to koszmar choćby z powodu pozbawienia wolności.

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Nie szpital psychiatryczny to koszmar... Tylko bycie w psychozie.
Szpital to ratunek. W psychozie często, ale nie zawszę jesteśmy zagrożeniem albo dla nas samych albo dla postronnych.

Awatar użytkownika
Amannn
bywalec

Post autor: Amannn »

Zgadzam się że osoby z ciężka psychoza powinny trafiać do psychiatryka nie zmienia to jednak faktu ze psychiatryk to koszmar.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital »

Mało że koszmar to jeszcze obciążenie budżetu państwa. Jedna doba jednego pacjenta w szpitalu kosztuje państwo w przybliżeniu około dwóch tysięcy złotych polskich. Warto jest więc na tyle dbać o siebie by tam nie trafiać i nie narażać państwo na straty.

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

U mnie szpital psychiatryczny jest na wysokim poziomie.
Traktowanie i podejście do pacjenta jest bardzo empatyczne. Widać, że personel chce pomóc wyjść z psychozy.
Jedzenie jest bardzo dobre. Dużo ciekawych zajęć... Jeśli tylko masz ochotę ( siłownia, ping pong, piłkarzyki, koszykówka, różne gry planszowe, terapia ) .
Po takim pobycie wychodzimy z podniesioną głową i bez traum.

Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec

Post autor: Słonecznik1 »

1 doba około 2 tyś . zł. Digital nie sprawdzałem sprawdze zaraz kwotę ale ta jest bardzo wysoka moim zdaniem jeśli to prawda. Za wysoka.

Awatar użytkownika
Constantius
zaufany użytkownik

Post autor: Constantius »

U mnie szpital psychiatryczny jest na wysokim poziomie - to gdzie jest taki szpital????? Zaliczyłem 3 różne i klinike i wszędzie bieda syf, pielęgniarki i lekarze majacy zwis. Odpoczywają przed pracą na prywatnym. Rozmawiają z Tobą tylko tuz po przyjęciu by zrobić diagnoze i cos wpisac w kartę i przydzielić leki. Potem juz jestes tylko numerkiem statystycznym.
Musi być ktoś kogo nie znam, a kto zawładnął mna, moim życiem, śmiercią, tą kartką

Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik

Post autor: Jaskolka »

@amigo pisze jak się czuje w swoim szpitalu. Nie ma wymagań, wie że to nie sanatorium. Może mieć osobowość ugodową, aparycje miłą, może być lubiany. Przez pacjentów i pielęgniarki a może i lekarza. a może jest dojrzały i emanuje respektem.
Pewnie nie brakuje mu papierosów, a być może nie pali ale nie przeszkadza mu napastliwość i kradzieże.
No chyba ze to klinika prywatna. To wszystko wyjaśnia.
Ale można się dobrze czuć w szpitalu.
Ja ,,dobrze'' się czuję jak nie przebywa taka agresywna , duża, pulchna Jadzia.

Awatar użytkownika
Moniko02
bywalec
Status: niezdolna do pracy
Gadu-Gadu: 47147715

Post autor: Moniko02 »

Często słyszy się o gwałtach, pobiciach, agresji, molestowania seksualnego na oddziałach dla dorosłych a nawet oddziałach młodzieżowych. Pamiętam doskonale u siebie na oddziale dla dorosłym w Kocborowie, gdy jedna z pacjentek - która miała łóżko przy mnie na sali - nie wiem skąd, ale wzięła szkło i się pocięła - na oczach reszty pacjentek z tego oddziału, aż lała się krew. nie byłam na to gotowa, bo nie byłam jeszcze w pełni pełnoletnia (nie było miejsc na młodzieżowym i czekałam na przeniesienie)
albo jeszcze jedna sytuacja mężczyzna agresywny na jednym z sektorów dla dorosłych - pobił sanitariusza pogotowia tak, że zatoczył się i upadł na podłogę. Miało to miejsce na holu, pielęgniarki biegły na pomoc i wszyscy pacjenci mieli się rozejść do swoich sal.
Jednym słowem : masakra. Nie wspomnę, jak było na młodzieżowym i dziecięcym.

Wróć do „opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”