Jak załatwić umieszczenie w DPS

właściwa organizacja opieki nad chorymi

Moderator: moderatorzy

Duduś
zarejestrowany użytkownik

Jak załatwić umieszczenie w DPS

Post autor: Duduś »

Jak w tytule. Nie radzę sobie w życiu społecznym, jest to dla mnie ogromnym stresem, nie pracuję, nigdy się nie uczyłam, nie nawiązuję żadnych kontaktów z ludźmi bo po prostu nie potrafię, zapominam o najprostszych normach (dziś np. ściągnęłam spodnie na środku chodnika i poprawiałam sobie majtki i dopiero jak ludzie się zaczęli zatrzymywać zorientowałam się, że przecież tak nie wolno), ludzie mnie wyśmiewają, sąsiedzi pokazują palcami, leczę się na przewlekłą depresję związaną ze stresem i presją, niczego w domu nie potrafię się nauczyć, mogę robić jedną rzecz 10 razy a i tak za 10 zrobię źle, wydaję pieniądze na niepotrzebne rzeczy i potem brakuje na ważne, jeszcze jest tego więcej ale to takie najważniejsze. Każdy pobyt w szpitalu tylko pogarsza mój stan, nie będę mówić o ile.

Dogadałam się z rodzicami, że najlepszą opcją będzie moja przeprowadzka do DPS. Sama to zaproponowałam a rodzice orzekli, że mam rację. Z tym, że kazali mi samej sobie to załatwić a ja kompletnie nie mam pojęcia jak, myślę, że zrobili to, żeby mieć po prostu czyste sumienie, ale w takim tempie nigdy nie znajdę się w placówce a już naprawdę nie wyrabiam w normalnym świecie, ostatnio to jest tak - trzy miesiące w szpitalu, dwa tygodnie w domu. Chcę od tego uciec i wreszcie coś zmienić radykalnie. Jak umieścić samego siebie w DPS?

I roszę, NIE odradzajcie mi tego, bo wiem, co robię, znam takie miejsca i CHCĘ tam zamieszkać.

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Re: Jak załatwić umieszczenie w DPS

Post autor: Bright Angel »

Niektóre DPSy mają swoje strony internetowe i tam jest zakładka "kontakt". Napisz maila do nich i zadzwoń. Powiedz, że chcesz być przyjęta do DPSu i spytaj się jakie są wymagania i co musisz dostarczyć.
Pewnie czeka się długie miesiące na przyjęcie.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Duduś
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Duduś »

Dziękuję za odpowiedź. Być może na początek spróbuję napisać maila, bo nie mam swobodnego dostępu do telefonu. Mam nadzieję, że miejsce zwolni się jak najszybciej, bo marzę, żeby już moeć spokój :(

einsam
zaufany użytkownik

Post autor: einsam »

Myślę,że ja też tam kiedyś skończę,ale narazie walczę.Trzymaj się Duduś.Niech ci się tam jakoś poukłada.

Awatar użytkownika
precelik
bywalec
Status: samozatrudnienie - Wonders4you.com

Post autor: precelik »

einsam pisze: pn wrz 06, 2021 5:59 pm Myślę,że ja też tam kiedyś skończę,ale narazie walczę.Trzymaj się Duduś.Niech ci się tam jakoś poukłada.
Co was taki pesymizm złapał... z tego naprawdę da się wyjść!!!
Moje strony: Żółte Papiery - blog o schizofrenii | Tomek - strona domowa - obrazki... wiersze.. i inne... | Moje małe poradniki: Jak to zrobić?
Moja praca: Tworzenie i aktualizowanie stron www

Wróć do „opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”