Rady dla rzucających palenie papierosów - Artykuł.

Moderator: moderatorzy

Eden
zaufany użytkownik

Rady dla rzucających palenie papierosów - Artykuł.

Post autor: Eden »

Rady dla rzucających palenie papierosów - fragmenty artykułu: https://eden.net.pl/zdrowie/

Pogardzony Sługa
jest Palaczem Papierosów.

Zdrowie - Tezy:
Nie palę papierosów, jako NIEOKLASKIWANY SŁUGA.
Zamiast OŚMIESZANIA mnie,
że jestem NIEOKLASKIWANYM SŁUGĄ = WYGŁUP.

Bądź "nikim", a wygrasz:
Nieoklaskiwany sługa pali papierosy. One są jak oklaski dla niego, a on jak Superman Clint Eastwood wtedy.

Sługa – musi wyluzować.

Czym jest papieros = pochwałami, nagrodą dla sługi innych.

Dziecko ma marzenia o tym,
aby nie mieć kajdan.
Dorosły nie pamięta o tym,
że kajdany, które ma, mu skłamano.
A zdrowy pozostanie tylko ten,
który się z ich kajdan śmieje.
Nie tylko wiary trzeba,
ale uspokojenia się i czasu sam dla siebie.
Powolutku dzieje się twoja wola,
ale na nią trzeba czekać, bo ona jest powolna.

( Nie chcę, aby ktoś się obraził za to podsumowanie, ale chcę jasno pokazać, o co chodzi. )
- Palenie papierosów – choroba niedocenianych (sług) .

Palacz papierosów, gdy przestaje palić czuje strach – każdy papieros był uspokojeniem, nagrodą, smakiem życia. A alkoholik, gdy przestaje pić rozpacza – piwo było otrzymywaniem ciepła.

Aby czuć się bezpiecznie – potrzeba dwóch osób – samotna sąsiadka zawsze ma koleżankę sąsiadkę, samotny pacjent szuka forum dyskusyjnego, samotna osoba marzy o małżonku.

Podsumowanie – Rozkminy co nam jest:
(2) Przypadek: PAPIEROSY.

Komuś wmówiono, że jest niewolnikiem, czyli służącym. Papierosy, bo nie umie się podlizać swoim Paniom, jedyne docenienie, jedyny szpan, to papieros.

Leczenie:
– nie jestem niewolnikiem,
– nie jestem służącym,
– szpanowanie papierosem mi niepotrzebne.

Postanowiłem, że od września 2021 nie palę. Allen Carr mówił, że rzucanie palenia to uczucie strachu.

Tak, palenie nas uspokaja i dodaje energii. Pierwsze dni bez papierosa, to lęk, że już nie będę nagradzanym sługą. To są obawy, w jaki sposób będę teraz nagradzany. Trzeba sobie obiecać, że choć już nie papieros, nadal będzie równie dobrze. Można pomóc też sobie lekiem bez recepty, pomagającym w rzucaniu palenia. Wiele prób niepalenia będzie nieudanych, niepalenie na kilka do kilkanaście tygodni – ale pewnego razu już nie powrócimy do nałogowego palenia. (Nie obiecujcie sobie, że to ostatni papieros w życiu, bo będzie wam z tą myślą ciężko.)

Myślę, że przekazałem wam wiele wskazówek co do zdrowia. Pamiętajcie, wiarą można góry przenosić – a w ranach Chrystusa jest nasze zdrowie i nadzieja.

Fragmenty pochodzą z artykułu na moim blogu: https://eden.net.pl/zdrowie/ .

Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik
Status: cios z karata

Re: Rady dla rzucających palenie papierosów - Artykuł.

Post autor: klucz żurawi »

Powodzenia z wychodzeniem z tego poczucia winy. To nie papierosy sprawiły że masz poczucie winy. Bo ewidentnie proponujesz rzucenie palenia przez rozwijanie poczucia winy.

Eden
zaufany użytkownik

Dzięki za życzenia powodzenia, z niepaleniem. Brak papierosa, to jest strach, przed nieotrzymywaniem nagrody, za bycie człowiekiem. Co do twojej wypowiedzi - papieros łagodzi uczucie krzywdy, a nie winy.

Obecnie nie palę papierosów - skuteczne jest tylko rzucanie bez tabletek.

Opowiem wam, jak to jest rzucać palenie:

1 . Strach, że już nie zapalę.

2 . Uczucie bycia głodnym.

3 . Potrzeba nagrody.

Trwa to 2 do 3 tygodnie.
Ostatnio zmieniony pt wrz 03, 2021 4:42 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

klucz żurawi pisze: pn sie 30, 2021 8:59 am
proponujesz rzucenie palenia przez rozwijanie poczucia winy

Poczucie winy - posiada je wielu pacjentów palący papierosy - ale te dwie sprawy nie mają związku. Palenie papierosów to szpan, nagroda, smak życia - jak też lekarstwo dla duszy i ciała. Do rzucenia palenia dojrzewamy po kilkunastu latach palenia papierosów - ale musimy jasno określić - jakim innym smakiem życia je zastąpimy.

Ja obiecuję sobie, zamiast papierosów - czekoladę co kilka dni, Pepsi, dobrą muzykę na Deezer - dobry film, zdrowe odżywianie, witaminy w tabletkach.

Trzeba akceptować, że nasze palenie papierosów, to etap życia, na kilkanaście lat.

Kto palił, rozumie palaczy, dlaczego palili:

1 ) palenie papierosów dowartościowuje palacza i życie palacza,

2 ) palacz szpanuje papierosem,

3 ) papierosy smakują i nie śmierdzą.

Rzucenie palenia udaje się na dłuższą metę tylko osobom szczerym.

Okłamywanie rodziny - rzuciłem, bo palenie poniża, śmierdzi, nie smakuje - zawodzi - silna wola to posiadanie szczerości.

A RZUCIĆ - TO WYTRZYMAĆ STRACH, ŻE JUŻ NIE ZAPALĘ.
Ostatnio zmieniony pt wrz 03, 2021 4:49 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik
Status: cios z karata

Post autor: klucz żurawi »

Mam nadzieję że cię nie uraziłem rzucając odpowiedzią tak bezpośrednio. Po prostu tak odbieram twój tekst.
Brak papierosa, to jest strach, przed nieotrzymywaniem nagrody, za bycie człowiekiem
To, to postrzeganie siebie jako byciem gorszym. No przeczytaj ten cytat jeszcze raz. Uważasz że papieros zrobi z ciebie pełnoprawnego człowieka. Mimo że chcesz rzucić. Po co tak dołować.

Wróć do „używki: alko i inne”