czy schizofrenik powinien dać spokoj rodzinie? i zamknąć się zol na fakturę.

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne

Moderator: moderatorzy

grow up
bywalec
Posty: 557
Rejestracja: czw paź 01, 2020 2:14 pm
płeć: mężczyzna

czy schizofrenik powinien dać spokoj rodzinie? i zamknąć się zol na fakturę.

Post autor: grow up »

Tak. Mieliśmy tylko brać leki przez rok.
*
Awatar użytkownika
tylkoktoś
zaufany użytkownik
Posty: 582
Rejestracja: czw lis 19, 2020 4:22 pm

Re: czy schizofrenik powinien dać spokoj rodzinie? i zamknąć się zol na fakturę.

Post autor: tylkoktoś »

Zwykle jak jest pełna świadomość swoich zachowań, to można postarać się o zmianę tego postępowania,bez radykalnych ucieczek od bliskich.Zawsze zmiany następują od świadomości swoich czynów i zachowań,w dodatku jak jest pomoc od bliskich to trzeba próbować tych zmian,w pojedynkę będzie bardzo trudne, ale nie niemożliwe.
Co do brania leków przez rok,to co będzie gdy ten rok minie i przestaniesz brać leki,silny epizod chorobowy,może samobójstwo,na pewno szpital.To wszystko to balansowanie na cienkiej linie,za dużo jest do stracenia by się z tym mierzyć w najgorszy ze sposobów,czyli rezygnując z leków.Jeśli te na których jesteś Ci nie odpowiadają,to zmień je tyle razy aż będziesz na takich które pozwolą Ci żyć normalnie,przy jak najmniejszych skutkach ubocznych.
Jeśli coś Cię trapi to głowa do góry,masz jeszcze sporo czasu by zauważyć że byś się bardzo pomylił ,gdybyś zaniechał brania leków.
Na razie jesteś w pełni świadomy wszystkiego,mało chorych może się tym poszczycić.Powodzenia w wyborach,oby były równie świadome.
Pozdrówka.

Wróć do „rodzina i otoczenie”