Opinie o cenach hostingu - np hosting za sto zł rocznie

Moderator: moderatorzy

Eden
zaufany użytkownik

Opinie o cenach hostingu - np hosting za sto zł rocznie

Post autor: Eden »

Post autor: uno » czw gru 24, 2020 2:11 pm
Posiadam bloga www.blog1.pl - stąd mogę opowiedzieć o firmie cba.pl :

- Hosting za sto złotych rocznie, dopłata za SSL (20 zł) i za domenę (80 zł) - posiadanie bloga w cba.pl to wydatek 200 zł rocznie:

O swoim blogu pisałem na forum w dziale Wrażliwość i Twórczość, link Mój blog pod postami - w zależności od dnia 50 do 100 czytelników o unikalnym adresie IP komputera. Blog1.pl działa od tygodnia czasu. Jest adresowany tylko dla forumowiczów Evot, tylko na tym forum go reklamuję w podpisie postów. Podając link bloga na forum, spodziewam się do 200 czytelników codziennie. Hosting jest w sam raz dla tego bloga, z cba.pl jestem zadowolony (miła obsługa klienta).

Przynana moc hostingu w opcji za 100 zł rocznie:

- hosting pozwala na posiadanie (wedle wniosków ze statystyk cba.pl) 400 czytelników codziennie (uwzględniam, że należy wykorzystywać 2/3 przyznanej mocy, po czasami artykuły odnotowują potem wzrost czasu spędzonego na blogu).

Jeśli serwis jest 10 razy popularniejszy, cena hostingu wyniesie 10 razy tyle. (Evot to 5.000 UU dziennie).

Eden
zaufany użytkownik

Re: Opinie o cenach hostingu - np hosting za sto zł rocznie

Post autor: Eden »

Jeszcze wam opowiem, hosting ma licznik przyznanych zasobów mocy serwera - a lubię firmy, które orientacyjnie podają, ile to będzie transferu miesięcznie.

Zadzwonił kiedyś do mnie facet z firmy, mówi, Pan nie chce przejść na nasz droższy hosting, a pana lekki szablon HTML oszukuje - licznika transferu pokazuje 30 razy mniej, niż gdyby miał Pan Wordpressa. Takie stosowanie HTML pozwala zmniejszyć tylko o połowę zużytą moc procesora. Standardem stosowanym są takie skrypty jak Wordpress.

Powiem tak, jeśli hosting kosztuje 100 zł rocznie, na pewno padnie, gdy wejdzie w ciągu dnia 1.000 UU osób.

Gdy płacisz 100 zł rocznie za hosting, nie przekroczysz 500 czytelników dziennie (wedle statystyk UU).

HTML jest historią internetu, dzisiaj stronę opiera się na skrypcie Wordpress (a kopie artykułów na wszelki wypadek nowej instalacji wykonuje w notatniku).

Wróć do „informatyka”