Nie mogę zasnąć

Moderator: moderatorzy

hype22
zarejestrowany użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 17, 2019 9:46 am
płeć: mężczyzna

Nie mogę zasnąć

Post autor: hype22 »

mam zdiagnozowane przez lekarza zaburzenia typu schizfrenii , f20 ? biorę zolafren w dawce 15 mg oraz deprexolet 30 i nie moge spac.Lecze sie zolafrenem 15 od kwietnia 2020, wcześniej dawka była 10. moja bezsenność zaistniała od momentu pierwszego wyjscia ze szpitala tj. w listopadzie 2018 tam brałem zolafren 10 i relanium 5 przez kilka dni na uspokojenie. i spałem . po wyjsciu ze szpitala nie wziołem na noc olanzapiny bo pojawiły się skutki uboczne i juz wtedy nie mogłem zasnac, tata dał mi relanium 5 mg po tym usnołem, po 2 dniach od przerwania zolafrenu ,zaczeła mnie mocno bolec głowa wróciłem do zolafrenu 5 (za namowa pani ordynator) nie mogłem usnąć , przez jakies 2 tygodnie dobierałem relanium 5, spałem , pojawiła sie akatazja, udałem się do poradni przyszpitalnej, tam odsunięto zolafren 5 oraz relanium 5 a dano ketrel 25 oraz ryspolept 4 mg i spamilan 5, przesypiałem parę godzin , pojawiły się omamy czuciowe palenie lewej reki i w klatce piersiowej i po 2 dniach terapii tata zadzwonił po pogotowie i po raz 2 trafiłem do szpitala, tam zwiekszono ryspolept do 5 mg , dawano cloranxen ,a ketrel zwiekszono do 100 mg , to usypiało mnie do 3 nad ranem, i po około tygodniu odsunieto ketrel , bo przestało mnie usypiać to dano tisercin 25 to mnie usypiało i wypisano mnie ze szpitala.Tak działał przez kilka miesiecy , potem przestał działać, to lekarz przepisał mi hydroxzyne 50 to mnie usypiało. musiałem odejsc od ryspoleptu bo pojawiły sie masa skutków ubocznych.to lekarz przepisał znowu zolafren 5 i tritico do 150 bo hydroxzyna przestała mnie zasypiać. Zolafren plus tritico 150 działało pare miesiecy i również i to przestało działać. Lekarz zwiększył mi zolafren do 10 i dajac zolpiden 10 przez okres 3 tygodni .Potem zwiększył do 20 mg i to mnie usypiało.Sam zolafren usypiał mnie przez okres kilku tygodni , bez dobierania czegokolwiek. Po tym czasie znów musiałem dobierać coś na sen a to zolpiden 10 a to chlorprotixen 50, difergan 50. Udałem się na oddział dzienny tam zmniejszono zolafren do 10, a docelowo miano go znieść, a na spanie dobierałem difergan 50, chlorprometazyne 50 i spałem.Musiałem przerwać pobyt na oddziale dziennym, bo nasiliły się myśli samobójcze udałem sie do szpitala w lipcu 2019, tam dawano zolafren 10 i na sen deprexolet 30 i początkowo nitrozepam nie wiem w jakiej dawce, po paru dniach odsunieto nitrozepam a dano tisercin 12,5 mg to działało do stycznia 2020, potem hydroxzyna 50, potem difergan 50, noctis 25mg i to mnie usypiało, lekarz nakazał zwiekszenie zolafrenu do 15 i deprexoletu do 30 i po paru tygodniach odstawiłem dodatkowe leki.poza zolafrenem i deprexoletem . taka sielanka trwała od połowy maja do 3 lipca 2020.Wziołem na noc zolafren 15 , deprexolet 30 o 22 i nie mogłem zasnać.Dobrałem o 23 difergan 25 , nie podziałało, wziołem chlorprotixen i usnołem o 2 nad ranem po wzieci zolpidenu 10 , i tak od kilku dni dobieram a difergan 50 albo zolpiden 10. Ale po dziejszej rozmowie z lekarzem postanowiłem nie brać dodatkowych leków na sen.Lekarz powiedział ze 4 noce bez snu i się unormuje sen. Teraz jestem na l4 i nie chodze do pracy . Zobaczymy co to będzie. NIe czuję senności i tak już od listopada 2018
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8032
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nie mogę zasnąć

Post autor: zbyszek »

Witaj, niewielę potrafię dodać, lecz zwóć uwagę, że relanium może wciągać w uzależnienie. Można je brać tylko jednorazowo na jakiś czas, aie cały czas. Trzeba na to uważać. Poza tym jeśli bezsenność nasila się umów wizytę u lekarza, bo to zwykle pierwszy symptom zbliżającego się stanu ostrego . A jeśli on powróci możesz go już sam nie rozpoznać - o tym wiesz !

W tej chrobie Twój mózg jest po prostu przeciążony. Musisz o niego dbać. Środki domowe na poprawę snu :

1. Wyluzuj !
Cokolwiek by nie było wyluzuj swoje wzbudzenia, posłuchaj miłej, spokojnej muzyki.
Zrób sobie jakąś przyjemność, która uspokaja myśli, jak spacer, kąpiel, etc.

2. Nie zapominaj o miłych niezobowiązujących rozmowach z życzliwymi ludźmi. Np. o śniegu, którego nie ma, To bardzo ważne w chorobie, żeby utrzywać takie bardzo luźne więzi. Sama wspólna rozmowa o niczym łagodzi.

3.Jeśli świat ma ochotę się zawalić, to niech to uczyni ! Nie musz go powstrzymywać.
Ktoś z obcokrajoców tłumaczył mi kiedyś, jakie jest napiękniejsze polskie słowo. A słyszał je zwykle w pracy - To jest "spoko" !

4. Jedz mniej bezpośrednio przed snem, dobrze wpływa jabłko.
Spacer, lub przynajmniej wietrzyć pokój, głębokie oddechy i pomyśl sobie jakiś miły sen.
Awatar użytkownika
Jurian_69
zaufany użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: wt lis 19, 2019 10:37 am
Status: praktyk new code nlp
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 63586693
Lokalizacja: 0-12
Kontakt:

Re: Nie mogę zasnąć

Post autor: Jurian_69 »

poproś doktorka o tabletkę clopixolu na sen, albo olzapin ale tylko 10mg, w jednej tabletce. jak ci nie da to poproś o skierowanie na oddział dzienny ewentualnie i tam poproś o clopixol na sen.
F43.9 :geek:
hype22
zarejestrowany użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 17, 2019 9:46 am
płeć: mężczyzna

Re: Nie mogę zasnąć

Post autor: hype22 »

Dziękuję za odpowiedzi.Zolafren przed snem już biorę 15mg
ODPOWIEDZ

Wróć do „pamięć, sen”