Czemu renta jest tak niska

właściwa organizacja opieki nad chorymi

Moderator: moderatorzy

Ronaldinho
bywalec

Re: Czemu renta jest tak niska

Post autor: Ronaldinho »

Hmm, wiesz ilu ludzi popełniło aborcję i nie miałeś na to wpływu? Całe mnóstwo. Poza tym wtedy mogłeś nie być do końca tego świadomym, że to grzech, więc czym się przejmujesz. Poza tym, na świecie nie istnieje, tylko chrześcijaństwo, ale i inne religie. W sumie ponad 4200 chyba. Więc skąd pewność, że to ta religia ma rację i głosi prawdę?

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Post autor: kotek »

Mogłem nie pomyśleć o tym, że jeżeli nie porozmawiam z kimś o tym, że dziewczyna może chcieć popełnić aborcję, to będę mieć grzech (zwłaszcza niewybaczalny). Chyba pomodliłem się, gdy usłyszałem, co mówi ta dziewczyna (do św. Michała Archanioła). Ale pielęgniarki czy osoby uczącej religii nie poinformowałem. Może nawet o tym nie myślałem? Nie pamiętam. Niektórzy "ultratradycjonaliści" myślą albo przynajmniej mogą myśleć, że jeżeli dziecko zostanie abortowane, to będzie cierpieć przez wieczność, bo nie zostało ochrzczone z wody. Gdybym poinformował odpowiednie osoby, to może do aborcji by nie doszło (jeśli w ogóle do niej doszło).

Nie chcę mieć wątpliwości co do prawdziwości wiary katolickiej, bo dobrowolne wątpienie jest grzechem. Mam myśli mówiące, że religia katolicka nie jest prawdziwa, np. że liczbowe cuda Koranu dowodzą, że islam jest prawdziwą religią i chrześcijaństwo jest grzeszne. Fascynują mnie "koincydencje" i liczbowe cuda Koranu przypominają mi "koincydencje". Mam też inne pokusy, np. solipsyzm, egoteizm, wirtualizm, uniwersalizm - poglądy te wyglądają dla psychiki bardziej "optymistycznie" niż te zgodne z Koranem czy wiarą katolicką. "Wirtualizm" to twierdzenie, że świat, w którym żyję, jest nieautentyczny, że to tylko np. gra komputerowa czy film, że tylko ja mam świadomość, a wszystkie inne osoby spotykane w rzeczywistości to wytwór superzaawansowanego programu czy coś podobnego... Bardzo schizolskie. W tym poglądzie w rzeczywistości mógłbym być np. korzystającym z czegoś niezwykle zaawansowanego i niewyobrażalnego bezcielesnym aniołem czy "szarakiem z UFO", a nie przedstawicielem homo sapiens sapiens.

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Status: student
Gadu-Gadu: nie mam

Post autor: karuna »

Ważne, żeby była renta, komp i hobby w sumie.
nic.

Ronaldinho
bywalec

kotek pisze: ndz sie 23, 2020 6:59 pm Mogłem nie pomyśleć o tym, że jeżeli nie porozmawiam z kimś o tym, że dziewczyna może chcieć popełnić aborcję, to będę mieć grzech (zwłaszcza niewybaczalny). Chyba pomodliłem się, gdy usłyszałem, co mówi ta dziewczyna (do św. Michała Archanioła). Ale pielęgniarki czy osoby uczącej religii nie poinformowałem. Może nawet o tym nie myślałem? Nie pamiętam. Niektórzy "ultratradycjonaliści" myślą albo przynajmniej mogą myśleć, że jeżeli dziecko zostanie abortowane, to będzie cierpieć przez wieczność, bo nie zostało ochrzczone z wody. Gdybym poinformował odpowiednie osoby, to może do aborcji by nie doszło (jeśli w ogóle do niej doszło).

Nie chcę mieć wątpliwości co do prawdziwości wiary katolickiej, bo dobrowolne wątpienie jest grzechem. Mam myśli mówiące, że religia katolicka nie jest prawdziwa, np. że liczbowe cuda Koranu dowodzą, że islam jest prawdziwą religią i chrześcijaństwo jest grzeszne. Fascynują mnie "koincydencje" i liczbowe cuda Koranu przypominają mi "koincydencje". Mam też inne pokusy, np. solipsyzm, egoteizm, wirtualizm, uniwersalizm - poglądy te wyglądają dla psychiki bardziej "optymistycznie" niż te zgodne z Koranem czy wiarą katolicką. "Wirtualizm" to twierdzenie, że świat, w którym żyję, jest nieautentyczny, że to tylko np. gra komputerowa czy film, że tylko ja mam świadomość, a wszystkie inne osoby spotykane w rzeczywistości to wytwór superzaawansowanego programu czy coś podobnego... Bardzo schizolskie. W tym poglądzie w rzeczywistości mógłbym być np. korzystającym z czegoś niezwykle zaawansowanego i niewyobrażalnego bezcielesnym aniołem czy "szarakiem z UFO", a nie przedstawicielem homo sapiens sapiens.
Nawet nie wiesz czy do niej doszło więc wiesz. Ona mogła tak się tylko podzielić swoimi rozsterkami, rzucić coś do kogoś przez chwilę nieuwagi, a Ty to od razu bierzesz za pewnik. To też tak nie może być. Jeśli jest jakiś sposób by się upewnić to go spróbuj, a tak to nie wiem, spróbuj się tym nie przejmować. Nie mamy wpływu na wszystko i chyba to jest fajne, bo dopiero byśmy zwariowali.

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to po prostu wybij sobie z głowy, że coś jest grzechem, bądź dobrym człowiekiem, ale nie przesadzaj. Pan Bóg nie stoi z linijką i nie mierzy, czy Ty gdzieś popełnisz jakiś błąd, nie stoi ze stoperem i Ci nie odlicza. To skrajnie głupie takie Twoje myślenie. Raz Ci ktoś głupot naopowiada i później ciężko jest z tym żyć. A trzeba żyć normalnie, tak, jak inni ludzie, a się nie przejmować grzechami i ich nie wyolbrzymiać.

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Post autor: kotek »

Religie abrahamowe jakby "zmuszają" do przejmowania się grzechami lub chociażby wymagają unikania ich, przynajmniej nominalnie wierzy w nie około połowa ludzkości (ponad 3 miliardy osób).

Swoją drogą wśród katolików raczej nie spotkałem się ze stwierdzeniem, że aborcja to grzech niewybaczalny. Według "najbardziej konserwatywnych" (bazujących na doktrynach sprzed II poł. XII w.) poglądów (przez dzisiejszy Kościół uznawanych za błędne (według "hipersedewakantystów" dzisiejszy "oficjalny" Kościół Katolicki to często tylko nominalni katolicy, nierzadko heretycy czy apostaci) aborcja powoduje, że dziecko jest potępione na wieki, bo nie zostało ważnie ochrzczone z wody i ma grzech pierworodny na wieczność. Takie poglądy "wziąłem" z witryny www.johnthebaptist.us wspólnoty "Mary's Little Remnant" (MLR), (główny) autor na tej stronie to Richard Jospeh Michael Ibranyi (RJMI). Moja psychika buntuje się przeciwko takim doktrynom. Uważa, że abortowane dziecko nie zostanie nieodkupione. Myśli, że po śmierci czeka je tylko niekończąca się rozkosz.

Ronaldinho
bywalec

A hinduizm Cię czasem interesuje? On mówi taką jedną fajną rzecz, że obojętnie jaką wiarę wyznajesz, lub jej nie wyznajesz wcale, to i tak trafisz do tego samego miejsca.

Awatar użytkownika
Walet Pikowy
zaufany użytkownik

Post autor: Walet Pikowy »

Renta nie jest niska,trzeba jakoś inwestować i będzie ok.Można grać w sts i nawet fajne pieniądze wygrywać. :roll:

einsam
zaufany użytkownik

Post autor: einsam »

sheche pisze: ndz kwie 14, 2019 5:34 pm
wowo21975 pisze: ndz kwie 14, 2019 5:10 pm Nikt się o chorobę nie prosił, dlatego też należyte wsparcie powinno być a to że jest dyskryminacja ludzi chorych to widać gołym okiem w PL. Wszędzie ludzie są podobni, na zachodzie też wiele osób kombinuje ale system jest w miarę skuteczny i żeby dostać to nie tylko trzeba chorować, ale też w papierach mieć odpowiednio napisane. A jeśli już okaże się że ktoś brał pieniądze które mu się nie należały to sąd każe zwracać całą kwotę. I to moim zdaniem jest sprawiedliwe. Wsparcie w UK dla osoby chorej na schizofrenie ale sprawnej fizycznie wynosi mniej więcej 5 tyś zł miesięcznie, gdzie za te pieniądze można opłacić mieszkanie, podatki, media, kupić jedzenie itd. Do tego należy dodać że leki są darmowe. Tak samo powinno być w Polsce, każdy człowiek zasługuje na godne życie .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
myślę podobnie, rodzicom bliżej do zgonu, a rodzeństwo nie weźmie mnie na utrzymanie, domy opieki społecznej biorą opłaty około 3 000 na miesiąc , i tak system jak się nie zmieni wyrzuci mnie pod most...
Niestety.Mam rentę i jedną nogą jestem w kryzysie bezdomności.Dobrze,że"Swiat jest taki piękny" i zakochałem się w Kasi.

einsam
zaufany użytkownik

Post autor: einsam »

maciolla1995 pisze: ndz lut 17, 2019 9:18 pm Dostalem rente socjalna jednak nie jestem zadowolony z jej wysokosci. Po oplaceniu rachunkow zostaje mi 70 zl na zycie. Gdyby nie pomoc rodzicow zdechl bym z glodu. To jest zalosne jak traktuje sie ludzi chorych psychicznie w tym kraju...
Od 2022 roku najniższa pensja będzie wynosić 3010 zł,a renta socjalna 1138 zł,czyli biede mamy....Dobrze,że jest 13 i 14 renta od PIS,bo PO dało 3 zł.

Wróć do „opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”