Apel do wegetarian

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Re: Apel do wegetarian

Post autor: Chłopiec Papuśny »

pix07 pisze: czw cze 20, 2019 3:33 pm Nie można wycofać mięsa z diety.

Ja przypłaciłem to totalną psychozą osłabieniem i wagą 60 kg.

Co w przypadku 29 letniego faceta jest straszne.

Wegetarianie muszą brać witaminy.

Ogólnie nie polecam.
Byli zbieracie i byli myśliwi. Nie każdy musi jeszcze mięso. A jak dobrze dietę ulozysz witamin sztucznych nie musisz brać

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Status: student
Gadu-Gadu: nie mam

Post autor: karuna »

W ogóle są sportowcy, którzy jadą na diecie vegańskiej, i dobrze im to wychodzi.
nic.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Post autor: Pamal »

Ekspertka "Oliwii" pisze jak przyzwyczajać organizm do strączkowych. Najlepiej zacząć od fasolki szparagowej. Więcej w "Oliwii".

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Post autor: Niemamnie »

Utyłem 2kg przez jedzenie mięsa.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Gwiezdnykieł1
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Gwiezdnykieł1 »

Za tydzień jadę na ryby.Mam nadzieję że po wypadzie z przyjemnością wypatrosze jakąś

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital »

Rybi morderca! Małe rybiki już planują zemstę!

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik

Wegetarianizm - jedzą rośliny. Jedzą jajka i ryby. Piją mleko. Nie mylić z veganami.

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik

Jakie ryby? Ryby to mięso.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik

Juliusz Bulwa pisze: ndz cze 23, 2019 7:49 am Jakie ryby? Ryby to mięso.
Nie znam zależności.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Zjadłam na obiad kotlety z kaszy gryczanej i bobu z kardamonem. Mniam.

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik

Zwierzęta mają duszę i nie wolno ich zabijać.

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Post autor: Bright Angel »

Wydaje mi się, że na diecie wegetariańskiej dużo lepiej działają leki, a także zioła. Nie trzeba brać tak dużych dawek psychotropów, co wiąże się też z mniejszymi skutkami ubocznymi. Przez długi czas byłem na diecie semiwegetariańskiej, nie jadłem mięsa za wyjątkiem ryb i owoców morza. I przez dłuższy czas byłem na olanzapinie 2,5 mg. Obecnie nie jem wieprzowiny w ogóle, a pozostałego mięsa bardzo mało i jestem na fluanxolu 1 mg.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

pusty
zaufany użytkownik

Post autor: pusty »

Póki żyjemy w królestwie zwierząt, jesteśmy jeszcze(?) częścią tego ekosystemu, trzeba zdać sobie sprawę że mimo że stoimy na samym szczycie łańcucha pokarmowego, a co za tym idzie możemy pozwolić sobie na amnestię dla pewnych gatunków zwierząt, to jednak nadal on istnieje. Pomyślmy gdyby jakiemukolwiek zwierzęciu niżej ktoś wmówił, zaszczepił by nie jadły tego co leży w ich naturze. Pociągnęło by to za sobą fatalne konsekwencje. Podejrzewam, że gdyby mass media nie podsunęły nam takiego pomysłu, raczej ciężko byłoby nam wpaść na pomysł że można nie jeść mięsa by kurczaki i krowy mogły wieść szczęśliwy żywot. Uważam, że jest to manipulowanie uczuciami przede wszystkim kobiet, które postawiły w podświadomości znak równości między zwierzątkami domowymi, króliczkami itp. a bydłem czy drobiem. System działa w ten sposób - przekonujemy ludność że coś co można znaleźć w naturze jest złe, mało efektywne i wydajemy to w formie suplementu. Koszty kampanii zwracają się z ich sprzedaży i tak w kółko samonakręcająca się machina. Nie chce nam się wychodzić na słońce, mamy witaminę D w tabletkach (które rzecz jasna pomagają tylko w szczególnych przypadkach, w typowych mogą tylko zaszkodzić). Nie chce się spać, mamy melatoninę w tabletkach (kto próbował ten wie ile daje). Wszystko jest w porządku, wymyślamy suplementy na choroby które nie istnieją (halitoza, zakwaszenie organizmu, rls itd.) Cierpi na tym jedynie nasza wątroba, która i tak nie ma i nie bedzie miec lekko przez reszte życia poprzez zażywanie psychotropów. Uważam, że jeśli czegoś nam brakuje, najpierw szukamy na to naturalny sposób, a dietę dopasowujemy do tego na czym nam zależy, nie koncernom farmaceutycznym. Jeśli zależy nam na jak najdłuższym zachowaniu trzeźwości umysłu, jemy ryby, kwasy omega 3, prawdziwe mięso. Jeśli jest problem z cholesterolem, ograniczamy (nie odstawiamy) czerwone mięso, bo wpływa też na niedobory hormonów, testosteronu które częściowo ograniczają nam leki. Trwało to długo, ale samemu dobrałem optymalną dietę, połączyłem z ruchem, wychodzeniem na słońce, nie biorę ani pół suplementu ani innych leków. Można w ten sposób zrobić pstryczek w nos chorobie.

Awatar użytkownika
delta_
zaufany użytkownik

Post autor: delta_ »

niestety według mojej wiedzy, a niestety tą mam małą. wiem że od czasów wirusa h1n5. mięso jest biologicznie syntezowane,

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

pusty pisze: pn cze 24, 2019 12:29 am Póki żyjemy w królestwie zwierząt, jesteśmy jeszcze(?) częścią tego ekosystemu, trzeba zdać sobie sprawę że mimo że stoimy na samym szczycie łańcucha pokarmowego, a co za tym idzie możemy pozwolić sobie na amnestię dla pewnych gatunków zwierząt, to jednak nadal on istnieje. Pomyślmy gdyby jakiemukolwiek zwierzęciu niżej ktoś wmówił, zaszczepił by nie jadły tego co leży w ich naturze. Pociągnęło by to za sobą fatalne konsekwencje. Podejrzewam, że gdyby mass media nie podsunęły nam takiego pomysłu, raczej ciężko byłoby nam wpaść na pomysł że można nie jeść mięsa by kurczaki i krowy mogły wieść szczęśliwy żywot. Uważam, że jest to manipulowanie uczuciami przede wszystkim kobiet, które postawiły w podświadomości znak równości między zwierzątkami domowymi, króliczkami itp. a bydłem czy drobiem.
Już sam początek wypowiedzi kompletnie mnie zniechęcił, zupełny bełkot merytoryczny. Co ma do rzeczy ekosystem i łańcuch pokarmowy w momencie gdy człowiek kompletnie zautomatyzował i umasowił mord na zwierzętach? O takich rzeczach można by mówić w momencie gdyby człowiek opierał się wyłącznie na własnych wrodzonych zdolnościach do polowania na zębach i pazurach. Nici z twoich wywodów gdy są tworzone milionowe ubojnie tylko dla samego zysku. Gdzie tu masz naturę? Gdy rok rocznie marnują się i gniją tony niezjedzonego mięsa. Produkowanie takiej ogromnej ilości mięsa ma tylko jeden powód, zysk! To nie jest tak, że ludzie są obecnie bardziej głodni niż dawniej, nie jest też tak, że ludzi jest znacznie więcej. Mordowanie zwierząt dla zysku jest złe. Należy ludzi uświadamiać po to by koncerny nie mogły zarabiać na śmierci i tworzyć wciąż nowe ubojnie. Jeżeli nie będą zarabiać nie będą zabijać.

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik

Stop holokaustowi zwierząt!

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Nie mam odwagi obejrzeć tego wykładu, a może warto

https://wszechnica.org.pl/wyklad/czy-je ... -zwierzat/

Awatar użytkownika
delta_
zaufany użytkownik

Post autor: delta_ »

no może lepiej nie. ja miałem wrażenie żę po moim wpisie wczorajszym o grupi hakerskiej "Zer0" ktoś usunął forum. ale jest nzowu ktoś pisze, więc to tylko świsty w głowie?

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Juliusz Bulwa pisze: pn cze 24, 2019 12:31 pm Stop holokaustowi zwierząt!
Lepiej bym tego nie ujął. Dziękuję użytkowniczko pamal za wykład, każdy pownien tego posłuchać!

Wykorzystanie zwierząt przez przemysł mięsny, mleczarski czy jajcarski nieodłącznie wiąże się z ich zabijaniem i cierpieniem. Większość ludzi ten fakt jednak wypiera, albo uznaje za niepodważalną normę. Jakie mechanizmy społeczne i psychologiczne za tym stoją opowiedział w Kawiarni Naukowej 1a etyk, działacz społeczny i weganin z dwudziestoletnim stażem Dariusz Gzyra.
Etyk James Serpell w książce „W towarzystwie zwierząt” opisał mechanizmy, które stoją za ludzką akceptacja dla eksploatacji i zabijania zwierząt. Zaliczył do nich odgradzanie, ukrywanie, fałszywy wizerunek i przeniesienie winy. Większość ludzi nie przebywa ze zwierzętami, które zjada (ogradzanie). Rzeźnie nie znajdują się w centrach miast, w związku z czym społeczeństwo nie styka się też z ich cierpieniem (ukrywanie). Zwierzęta dodatkowo są negatywnie nacechowane w języku (fałszywy wizerunek). Za ich uśmiercanie odpowiedzialne są delegowane do tego jednostki (przeniesienie winy). Psycholog i obrońca praw zwierząt Rychard D. Ryder ukuł pojęcie szowinizm gatunkowy, określające postawę stawiającą interesy gatunku ludzkiego nad interesami innych gatunków. Psycholożka Melanie Joy, autorka książki „Why we love dogs, eat pigs and wear cows – An introduction to carnism” (“Dlaczego kochamy psy, jemy świnie i ubieramy się w krowy – Wstęp do karnizmu”), zdefiniowała pojęcie karnizmu. Oznacza ono system przekonań, który pozwala człowiekowi na zjadanie jednych gatunków zwierząt, a innych nie.

Dariusz Gzyra podczas wykładu opowiada o tych oraz innych mechanizmach, które stoją za przyzwoleniem człowieka na zabijanie i wykorzystanie zwierząt.

Awatar użytkownika
Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik

Wróć do „dieta”