Apel do wegetarian

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Re: Apel do wegetarian

Post autor: Pamal »

Teraz gdybym przeszła na wegetarianizm jadłabym więcej warzyw, jajek i strączkowych. Soję raczej rzadko.
Może po menopauzie, kiedy nie będę miała już anemii przejdę na wegetarianizm.
Staram się teraz mięso zastępować smarowidłami ze strączkowych, ale mam po nich sensacje żołądkowe.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Podobno są różne rodzaje bakterii w jelitach, ludzi można podzielić na grupy pod tym względem. Niektórzy mają bakterie produkujące witaminy.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital »

Maksymiliana pisze: pt cze 14, 2019 3:28 pm Digital, chcesz pokazać słuszność wegataruanizmowi tym, że pokażesz mi filmiki które są jednostkowych przypadkami ?
Generalnie normalny ubój jest dla zwierząt humanitarny. A te filmy to wyjątki.
Ponoć właśnie nie, ponoć tak jest na każdej ubojni. A te filmiki to tylko te które wypłynęły. Firmy bardzo dbają o swoje dobro i nie pozwalają nawet wnosić smartfonów na hale by ludzie nie nagrywali co tam się wyprawia! Są bardzo ciężkie restrykcje w tym temacie. Kontroli prawie żadnych bo skala hodowli zwierząt na ubój jest wciąż ogromna! Humanitarne warunki na ubojni, mhm.. Tak samo na farmach kurczaków gdzie siedzą poupychane w klatkach po setkach zwierząt na metrze kwadratowym i krwawią ze sromów, gdzie zjadają się nawzajem, nie widzą przez całe życie światła słonecznego! To samo krowy na mleko. Wiadomo, łatwiej jest o tym nie myśleć lub w to nie wierzyć. Warto przynajmniej być świadomym czym jest okupione pożeranie przez nas mięsa! Cierpieniem milionów niewinnych istot każdego dnia!

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Zapomniałam o mięsie hodowanym w laboratorium

http://www.fpiec.pl/foodie/2040-roku-mi ... Tj-9XN2Dv8

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Maksymiliana pisze: pt cze 14, 2019 3:28 pm Jednak nie przekonam się do nie jedzenia mięsa. Po prostu.
Człowiek od milionów lat jadł mięsa, ryby. A teraz nastała taka moda, bo mięsa jest bee.
To nie moda, to człowiek zaczął wreszcie być człowiekiem i ruszać mózgownicą oraz patrzeć troszkę dalej niż czubek własnego nosa. I chwała tym ludziom za to! Za czasów PRL mięso było towarem luksusowym, nie było tyle ubojni i mordowania zwierząt. Agresywny kapitalizm i podaż to sprawiły. Jak nie wiesz o co chodzi, to zawsze chodzi o hajs. Wyczuli w tym łakomy kąsek dla siebie. Na mięsie i śmierci można świetnie zarobić to cisną ile wlezie. Dlatego warto o tym mówić głośno, trzeba zwracać na to uwagę by ten popyt na mięso ukrócić jak tylko się da. Mięso wcale nie jest zdrowe dla człowieka, powoduje udary, zawały, raka! Cukrzycę i miażdżycę! Człowiek może zjadać mięsa bardzo mało i tylko sporadycznie, akurat tyle co upoluje, reszta to zielska, warzywka, grzyby i korzonki, tak było sprzed milionów lat.

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana »

Cóz, mnie to i tak nie przekona, lubie mięso i będę je jadła.
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Niestety do strączkowych i pełnoziarnistych trzeba mieć zdrowy żołądek.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

pamal pisze: pt cze 14, 2019 6:07 pm Niestety do strączkowych i pełnoziarnistych trzeba mieć zdrowy żołądek.
Masz rację, strączkowe nie każdy organizm umie trawić. Ale nie jesteśmy sportowcami i wcale nam nie potrzeba tyle białka do życia. Zapotrzebowanie na białko znacznie maleje z wiekiem. Nawet ryż czy kasza gryczana, jaglana, albo kuskus mają w sobie białko.

Gwiezdnykieł1
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Gwiezdnykieł1 »

Kupiłem dzisiaj karczek zjem go ze smakiem

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

:D hahahahahaha
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.

Gwiezdnykieł1

Post autor: Gwiezdnykieł1 »

No tak łańcuch pokarmowy istnieje od dawna i można z niego korzystac

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

No tak, wcześniej podobnie napisałam, że ludzie od zarania dziejów jedli mięso.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Gwiezdnykieł1 pisze: sob cze 15, 2019 6:30 pm No tak łańcuch pokarmowy istnieje od dawna i można z niego korzystac
Jak będziesz miał na starość zapchane tętnice i dostaniesz udaru, to pogadamy, oczywiście jeśli przeżyjesz. Wiele ludzi umiera za pierwszym razem. Karczek to najgorszy rodzaj wieprzowiny. Chuda łopatka, schab jeszcze, z rzadka od czasu do czasu. Większość wieprzowiny jest obecnie sprowadzana z Chin, aż dziw bierze że kontrola przepuszcza to mięso i dziwne, że nie świeci w ciemnościach :lol: Smacznego życzę oraz udanego grillowania bo jest sezon!

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Maksymiliana pisze: sob cze 15, 2019 6:32 pm No tak, wcześniej podobnie napisałam, że ludzie od zarania dziejów jedli mięso.
To niczego nie dowodzi. Zajmowali się również zbieractwem i ogrodnictwem. Mięso jedli bardzo rzadko gdy akurat udało się upolować coś większego. Później były długie wielomiesięczne okresy bez mięsa choćby przez całą zimę.

Awatar użytkownika
Pamal
zaufany użytkownik

Podobno małe kurczęta płci męskiej są mielone żywcem. :(
Ale ja nie mam siły zrezygnować z jajek.

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Post autor: Catastrophique »

Jestem teraz na diecie warzywno - owocowej i myślę trochę o weganizmie. Zal mi jest tych wszystkich fatalnie traktowanych kurczakow, swin, krow i innych, wiec moze warto by bylo na to przejsc.
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Awatar użytkownika
pix07

Post autor: pix07 »

Nie można wycofać mięsa z diety.

Ja przypłaciłem to totalną psychozą osłabieniem i wagą 60 kg.

Co w przypadku 29 letniego faceta jest straszne.

Wegetarianie muszą brać witaminy.

Ogólnie nie polecam.

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Status: student
Gadu-Gadu: nie mam

Post autor: karuna »

Bez mięsa w diecie się czułem o niebo lepiej, ale byłem bardzo aktywny fizycznie...
nic.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Najdłużej na wege diecie wytrzymuję pół roku. Zawsze wtedy mam znakomite samopoczucie, dużo siły i energii. Są jednak takie bankiety gdy człowiek nie chce się wyróżniać i uniknąć niepotrzebnych pytań, wtedy zazwyczaj nici z diety.

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Post autor: Niemamnie »

Ja byłem 7 dni na urlopie w Rumunii i musiałem jeść mięso, teraz wszystko wróciło do normy.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Wróć do „dieta”