Ablilify vs Solian na uczucie ogólnego lęku i innych

aripiprazol

Moderator: moderatorzy

Lipa
zarejestrowany użytkownik

Ablilify vs Solian na uczucie ogólnego lęku i innych

Post autor: Lipa »

Biorę Solian 200mg na dobę, wieczorem działanie słabnie a rano jestem już wystraszony jednak 2x200mg nie wchodzi w grę ze względu na okrutną akatyzję. Jestem ciekaw jak sprawdzi się Abilify, który będzie lepszy na objawy pozytywne, ogólny lęk, słabość psychiczną jak i objawy negatywne?. Kwetiapiny brać już nie mogę bo IQ spada mi po niej o jakieś 70% i jem bez namysłu... Po Olanzapinie przytyłem 50kg w rok i po Kwetiapinie leciało dalej w górę. Myślałem żeby przejść na Abilify a z czasem na Abilify w zastrzykach lecz nie wiem jak bardzo różni się profil działania Abilify od Solianu i jak skutki uboczne, prolaktyna itd. Ma ktoś może jakieś porównanie?
Już nigdy nie będzie tak pięknie...

unipan
zaufany użytkownik

Re: Ablilify vs Solian na uczucie ogólnego lęku i innych

Post autor: unipan »

proponuje szpital w choroszczy oni zadbaja o twoja figure i dobiora ci leki staraj sie o decaldol :angelic-green:

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 »

Ja próbowałem przejść z solianu 150 mg i 1,25 mg olanzapiny na abilify 15 mg to okazało się dla mnie za słabe i objawy się zaostrzyły. Dla mnie abilify to słaby lek, nie wiem może Tobie podpasuje. Nie rozumiem tego że rano jesteś już wystraszony przecież solian przeważnie bierze się chyba rano. Ja z kolei na abilify miałem straszne lęki ale jak chcesz to próbuj może się uda. Ja sam może drugie podejście do abilify zrobię.

Lipa
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Lipa »

Dzięki za odpowiedzi, wychodzi więc na to, że Abilify nie da sobie ze mną rady a co do wystraszenia rano to biorę Solian gdzieś godzinę po wstaniu, przez co mam taką ponad godzinkę koszmarku bo lek po przebudzeniu już nie działa, poranki są tragiczne.
Już nigdy nie będzie tak pięknie...

Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs »

jest jeszcze lepszy zamiennik solianu Amisan nie ma wilczego apetytu wieczorem nie mozna go brac wiecej niz 200mg bo sa lęki niepokoje moze dodaj 5 mg abilify ciezko na nim wytrzymac ja osobiscie czulem sie jak na kacu i jadlowstret mozna sprubowac np ZELDOx ale Amisulupryd czyba AMISAN i solian to najlepsze leki narazie w polsce
a

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Post autor: Meduzola »

Solian działał na mnie dobrze przez pół roku: sprzątałam dom, ogródek, wieczorem programy informacyjne i program 1/10... Aź przyszło wczesne lato.... Odtąd zmieniono na Abilify 30, po którym nogí mam jak z cegły i akatyzję, że nie mogę usiedzieć. Lekarka nie dopuszcza myśli, żeby mi Abilify zmniejszyć do 15. Moje procesy poznawcze, zwane w krajach zachodnich kognitywnymi mają się dobrze i nie muszę tego nikomu udowadniać, chociaż by chcieli inaczej. FARBEN LEHRE: "Handel".

Wróć do „abilify”