(Zapiski o schizofrenii.)

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Re: Kontrowersyjna TEORIA twoja-psychiatria.pl na temat Schizofrenii - odkrycia pacjentów

Post autor: Bratnia dusza »

Równy rok raz w tygodniu na godzinę miałem zajęcia indywidualne z psychologiem. To była zawsze magiczna godzina, czasem trudno było się jej doczekać, szybko mijała, pozytywnie to wspominam.

Może miałem szczęście bo relacja tylko pozytywna. Nigdy nie były poruszone tematy typowo intymne, na które nie chciał bym odpowiadać. Psycholog nakreślał kierunek i starał się bym go zobaczył, bo często był tak nakreślany ze sam miałem go odkryć.
- jak mogę im przebaczyć?
- gdybyś ich nie potępił nie musiałbyś przebaczać

de mello - minuta mądrości

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Re: Kontrowersyjna TEORIA twoja-psychiatria.pl na temat Schizofrenii - odkrycia pacjentów

Post autor: Meduzola »

Dziękuję za uznanie, Agat. Mnie przezorna Pani Dulska ("Moralność pani Dulskiej") nauczyła, że swoje brudy najlepiej "prać we własnym domu", ale ja odnalazłam się i ze swojej strony nie chcę mówić do obcej osoby np. o swojej dysfunkcyjnej rodzinie...

agat
bywalec

Post autor: agat »

Psychoterapia to jest wybór. Niektórym bardzo pomaga uzyskać tak zwany wgląd w siebie i jest ważną chwilą, tak jak pisze Bratnia Dusza. Moja terapia ma wymiar nieco, można by rzec filozoficzny, bo jak nie chcę to nie piorę żadnych brudów. A nie chcę. Skupiam się na tym co mnie nurtuje i jeśli jest to kwestia uchodźców, to rozmawiamy na ten temat. Jeśli jest to fragment z Freuda, rozmawiamy o tym. Nie wprost dochodzę do tego co we mnie siedzi.

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Użytkowniczko/ Użytkowniku tego forum. Po przeczytaniu wiersza Jana Brzechwy (1898/1900-1966), pt. "ŻABA", powiedz mi, czy widzisz we mnie: a) naiwną żabę, b) bezmózgą meduzę, c) cyrkowego niedźwiadka... POZDRAWIAM.

Awatar użytkownika
Zły Kicius_XXL
moderator
moderator

Post autor: Zły Kicius_XXL »

Lubię Cię dlatego nie odpowiem

agat
bywalec

Post autor: agat »

Meduzola pisze: Użytkowniczko/ Użytkowniku tego forum. Po przeczytaniu wiersza Jana Brzechwy (1898/1900-1966), pt. "ŻABA", powiedz mi, czy widzisz we mnie: a) naiwną żabę, b) bezmózgą meduzę, c) cyrkowego niedźwiadka... POZDRAWIAM.
Ważne pytanie: dlaczego żaba nie może być sucha i jak ma sobie z tym poradzić doktor?

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Nie chcę się denerwować z samego rana, dlatego pisz sobie w nim sama albo z kimś innym, Agat... Ene-mene-miste, es rappelt in der Kiste, ene-mene-meck und ich bin aus diesem WĄTEK weg..!

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

I jeszcze coś: Gdyby jakaś "pomysłowa" osoba utworzyła na nasza-psychiatria konto Meduzola, to wierzcie mi na słowo: To nie ja! Przesłanie wiersza jest proste: Lekarz zaleca pacjentce coś, co po prostu jest sprzeczne z jej naturą. Osobiście nie lubię po przebudzeniu kontaktu z wodą. Biorę teraz Grippex...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Wysmarowałam się Amolem. Należy teraz do Takedy... Takeda produkuje całkiem dobry lek na zgagę/refluks... Ale od polskiego rynku psychofarmaceutycznego: Wara jak psu od zegara, Herr Außenminister Schulz..!

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

a)"Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz", ni germanizował nas od środka, dziś, zamiast Amolu, wezmę chińskiego "kotka"... b)"Mit der Katze tanze ich nicht- sie ist mir zu wuschelig..!" c) "Czy wy nas macie za idiotów? (Tak! Tak!)"- Kazik...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

A gdy śmierć przyjdzie mnie i moją Mamę "ucałować", oddamy maszynę Singera (jeszcze sprzed II WŚ) do Muzeum Narodowego w Warszawie. A mojemu dziadkowi Volksdeutsch-owi: Niech ziemia lekką będzie, może post mortum odnalazł swoją Edith. Ale mnie ta grypa ścięła...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Dobry wieczór, oglądałam "Panoramę": Pan Schulz nie będzie już na czele SPD, przekazał pałeczkę partyjnej koleżance... no to ministrem chyba też nie będzie... No to Panie Administratorze tego FORUM, dziękuję, że mogę za pośrednictwem Pana i Pana Załogi... artykułować, co mnie trapi... Namąciłam w tym wątku, już nie będę się tak w nim łokciami rozpychać. POZDRAWIAM CZULE...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Zobaczyłam kilka godzin temu- jeszcze bez logowania- że ten WĄTEK ciągle na wierzchu... Czy ja jestem skórą od ALMATEJI? ;-) Z okazji Światowego Dnia Chorych, wszystkim Cierpiącym: Dużo Błogosławieństwa Bożego. "Koniec, bomba, kto przeczytał- ten trąba! ;-)

Eden
zaufany użytkownik

Post autor: Eden »

No witaj Meduzola, ty zawsze piszesz ciekawie.

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

A co mam robić, @iii, dziesiąty rok na psychotropach.. Na dzień dobry Seroquel, przed którym przestrzegam, ale lekarz w Hildesheim (2009-2012) zgadzał się przez trzy lata na najmniejszą dawkę... Większości innych "schizofreników" się nie boję, na innych forach było niebezpieczniej, z "normalsami" trudno się dogadać, bo szufladka Urojenia to nasze stałe miejsce pobytu... Więc siedzę tu, piszę, walczę, konam... Piąty rok-Bogu dzięki- na Polskiej Ziemi...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Boję się mojego brata, menedżera jakości w dużej firmie... Z jaką pogardą on na mnie patrzy... Nie zamierza mnie przeprosić za to, że jesienią 2016 próbował mi roztrzaskać głowę o podłogę i wyrwać nos... Twierdzi, że mu owego wieczoru swojego psychotropa dorzuciłam do napoju. Zgłosiłam to policji, przyjechali! Z tą samą pogardą patrzy na mnie ojciec, wyganiają osobę o 1. stopniu niepełnosprawności do pracy...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Jak zobaczyłam i usłyszałam, co się dzieje na świecie, to na zakończenie sraczki dostałam. Rodzina mojej mamy była w AK, tylko siostry mojej Babci (ur. 1920) nie chciały tego potwierdzić, moja mama pierworodna urodziła się w 1947. Tam raczej nie pomgano Żydom... Ale... Pan Prezes mówi, że antysemityzm jest u nas zabroniony. Mam pokochać Żydów, to pokocham. Która prorokini mówiła, że Polska będzie "drugim Watykanem"? Nie pamiętam jej imienia, może Teresa, ale z Bawarii. Pa.

Wróć do „definicje pojęć, często zadawane pytania”