(Zapiski o schizofrenii.)

Moderator: moderatorzy

Eden
zaufany użytkownik

(Zapiski o schizofrenii.)

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2020 10:28 pm przez Eden, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Status: student
Gadu-Gadu: nie mam

Re: Kontrowersyjna TEORIA twoja-psychiatria.pl na temat Schizofrenii - odkrycia pacjentów

Post autor: karuna »

nie rozumiem takiego podejścia

bardzo przyjazne forum, do niedawna kameralne

sam tam piszesz i..
nic.

Eden
zaufany użytkownik

.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2019 12:06 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2019 12:07 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2019 12:07 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

.

Eden
zaufany użytkownik

.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2019 12:08 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2019 12:08 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

.

Eden
zaufany użytkownik

.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2019 12:09 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik

Re: Kontrowersyjna TEORIA twoja-psychiatria.pl na temat Schizofrenii - odkrycia pacjentów

Czy zastanawialiście się kiedyś, czym JEST REMISJA.

Zgodnie z ustalaniami demonów leczone psychiatrycznie są osoby, które innych uważały za chorych.

DEMONY warunki REMISJI stawiają dwa: UŚMIECH i UWAŻA INNYCH ZA ZDROWYCH.

Awatar użytkownika
Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Post autor: Bratnia dusza »

Chorzy bywają agresywni i maja urojenia. Nie wszyscy ale kazdy chory niemal choć przez chwile traci panowanie a wielu stale. Gorszymi się na prawdę a prawda jest zamknięta na udziałach o zaostrzonym rygorze. Tam jest brak kontroli i ciężkie przestępstwa i powiadają niewinni zdrowi lecz niewygodni...
- jak mogę im przebaczyć?
- gdybyś ich nie potępił nie musiałbyś przebaczać

de mello - minuta mądrości

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 »

_IA pisze: pn paź 02, 2017 3:36 am

TEZA SCHIZOFRENIA No 2.
2. Agresja słowna wobec otoczenia.

TEZA SCHIZOFRENIA No 3.
3. Urojenia: paranoja wobec otoczenia, podejrzliwość, oskarżenia innych o wrogość.

TEZA SCHIZOFRENIA No 4.
4. Nieadekwatna ocena świata realnego i kontakt.

TEZA SCHIZOFRENIA No 5.
5. Nie nawiązuje relacji seksualnych z otoczeniem.

TEZA SCHIZOFRENIA No 6.
6. Poglądy jak ze sekty religijnej lub politycznej.

TEZA SCHIZOFRENIA No 7.
7. Nie dba o siebie i nawet o własny interes.

TEZA SCHIZOFRENIA No 11.
11. To dziwak jakiś i dziwoląg.
Ja mam rozpoznanie F20, a w moim przypadku zacytowane punkty to bzdury totalne, tak po prostu NIE JEST.

PS.Zamieszczone linki odsyłają donikąd!!!!

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Post autor: Meduzola »

Nie rozdwoję się, więc trzymam się tego forum. Mnie w grudniu 2014 psychiatra powiedział, że psychologia wywodzi się z filozofii, a psychiatria to medycyna, to ja myślę, że Z.Freud się w owy wieczór w grobie przewracał :-( A nawiązując do @hvp2: Psychiatryki zazwyczaj przynależą do głównego szpitala, więc ordynator oddziału psychiatrycznego ma nad sobą dyrektora, nie jestem zatem za NPOZP...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Miałam na myśli wpis hvp2 z wczoraj o 17:37 z innego tematu, więc przepraszam! Przy uchwalaniu tego Programu (NPOZP) nie było mnie w Polsce, ale to właśnie ten program (w moim mniemaniu) oddalił lekarzy od holistycznego podejścia do chorych, i wszystkie objawy sprowadzono do jednego mianownika: mózg, dopamina, inhibitory jej wychwytu zwrotnego, a "ich" retoryka sprowadziła się do trzech filarów: urojenia, omamy, "formalne zaburzenia myślenia" (test MMPI, inwentarz osobowości)...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Doprawdy, nie wiem, kiedy i gdzie nastąpiła SchizMa na psychiatríę i psychologię, czy psychoterapię!!! Może wraz z Chlorpromazyną..?

agat
bywalec

Post autor: agat »

Meduzola pisze: sob sty 20, 2018 2:01 pm Doprawdy, nie wiem, kiedy i gdzie nastąpiła SchizMa na psychiatríę i psychologię, czy psychoterapię!!! Może wraz z Chlorpromazyną..?
Tego nie wiem, bo sama psychoterapia ma swoje źródła chyba w już IX wieku w krajach arabskich i stamtąd przeniesiono ją do Europy. Ale myślę też, że ten podział jest bardzo względny. W sensie, zależy to od podejścia lekarza psychiatry do psychiatrii. Moja lekarka stale powtarza, żebym chodziła na psychoterapię, że leki same nie wystarczą. Sama jest niezłym analitykiem, bo jak przychodzę to wizyta trwa 45 minut i dłużej. Wiem też, że takie podejście może być rzadkością, bo lekarza psychiatrę interesuje tylko jak nas zalekować, żeby nie było objawów, co oczwiście jest loterią i trzeba czasu, żeby trafić w swoje dawki.

Co do tez o schizofrenii to są one prawdziwe tylko częściowo i dotyczą głównie zaostrzenia choroby. A przecież gros osób funkcjonuje zwyczajnie ze schizofrenią.

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Tak Agat, nie ważne, co powiesz, to i tak ten sam lek i ta sama dawka. Sama na sobie przeprowadziłam psychoanalizę i ukryte konflikty sobie uświadomiłam...

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Na zakończenie ósmej klasy dostałam książkę wywiad-rzeka z śp. Agnieszką Osiecką. Przeczytałam ją dopiero po maturze, a dopiero niedawno dowiedziałam się, że to był jej wywiad samej ze sobą. Nie chcę, żeby obcy człowiek otwierał mi jakieś przypadkowe "szufladki" w głowie, ale jak lubisz, AGAT swoją psychoterapię, to oby tak dalej..!

agat
bywalec

Post autor: agat »

Meduzola pisze: sob lut 03, 2018 5:45 pm Na zakończenie ósmej klasy dostałam książkę wywiad-rzeka z śp. Agnieszką Osiecką. Przeczytałam ją dopiero po maturze, a dopiero niedawno dowiedziałam się, że to był jej wywiad samej ze sobą. Nie chcę, żeby obcy człowiek otwierał mi jakieś przypadkowe "szufladki" w głowie, ale jak lubisz, AGAT swoją psychoterapię, to oby tak dalej..!
No wiesz Meduzola, ja nie mam widocznie takiego talentu psychoanalitycznego jak Ty, czy Agnieszka Osiecka. Ale zważ na to, że dobry psychoanalityk nie otwiera Ci przypadkowych szufladek, jeśli tego nie chcesz. Mówisz o tym co chcesz. Nie ma przymusu włażenia z buciorami tam, gdzie nie można. I masz rację, mając wątpliwości co do psychoterapii, ponieważ trudno znaleźć dobrego psychoterapeutę jednak.

Wróć do „definicje pojęć, często zadawane pytania”