Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

kwetiapina, ketilept, ketipinor, seroquel

Moderator: moderatorzy

anonim_xd
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 15, 2014 6:27 pm
płeć: mężczyzna

Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: anonim_xd »

Witam !

Mam pytanie do osób, które biorą kwetiapine a dokładniej kwetaplex xr.
Wyczytałem jakiś czas temu w ulotce, w skutkach ubocznych, że kwetaplex xr może powodować bardzo szybką prace serca i nierówne bicie serca.
W moim przypadku tętno pokazywało cały czas ponad 100/min, a nawet i ponad 150/min oczywiście w stanie spoczynku,chciałem dodać, że ciśnienie w normie
Z tego tytułu brałem leki tzw, Beto - Bloker na zbicie tętna ale żadnych rezultatów nie było.
Wczoraj w aptece mierzyłem sobie ciśnienie i oczywiście ciśnienie w normie a puls ponad 150 na minute w stanie spoczynku.
Tak więc pytanie do was... jak to u was wygląda ?
Mieliście taką sytuacje z kwetiapiną ?
Chyba, że mam coś z sercem i trzeba się udać do kardiologa, sam już nie wiem do końca ;/.

Pozdro :)

Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: Miś Uszatek »

A jaki brałeś betabloker? Propranolol??? Jeśli tak to daj sobie spokój i zapytaj lekarza o bisocard. Ja też miałem takie problemy i propranolol nic nie działał, pozatym to stary lek i ma dużo skutków ubocznych. Dla mnie osobiście bisocard jest lepszy,

anonim_xd
bywalec
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 15, 2014 6:27 pm
płeć: mężczyzna

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: anonim_xd »

tomsoul pisze:A jaki brałeś betabloker? Propranolol??? Jeśli tak to daj sobie spokój i zapytaj lekarza o bisocard. Ja też miałem takie problemy i propranolol nic nie działał, pozatym to stary lek i ma dużo skutków ubocznych. Dla mnie osobiście bisocard jest lepszy,
Brałem BETO 50 ZK

Awatar użytkownika
AleksandraK
zaufany użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: sob sie 01, 2015 4:46 pm
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: AleksandraK »

To mała dawka, może powinieneś brać dwa razy tyle

Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 6831
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 11:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: przegłosowany »

anonim_xd pisze:Wczoraj w aptece mierzyłem sobie ciśnienie i oczywiście ciśnienie w normie a puls ponad 150 na minute w stanie spoczynku.
Tak więc pytanie do was... jak to u was wygląda ?
To prawie na sto procent nie od kwetiapiny. Dobierz dobry beta-bloker. Ja mam podobny problem, ale mi wystrcza 2,5 mg bisoprololu na dzień i puls w normie. Zbyt szybkie tętno/puls, to zbyt dużo adrenaliny, która działa na układ współczulny nerwowy. 150 uderzeń to już zdecydowanie tachykardia i wiem, że to może być bardzo nieprzyjemne. Powinieneś dobrać odpowiedni beta-bloker. Kwetiapina nie wiąże się z żadnymi receptorami odpowiadającymi za adrenalinę, więc to raczej na pewno nie od tego.
całuj rękę której nie możesz uciąć

Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 5:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: Miś Uszatek »

przegłosowany pisze:
anonim_xd pisze:Wczoraj w aptece mierzyłem sobie ciśnienie i oczywiście ciśnienie w normie a puls ponad 150 na minute w stanie spoczynku.
Tak więc pytanie do was... jak to u was wygląda ?
To prawie na sto procent nie od kwetiapiny. Dobierz dobry beta-bloker. Ja mam podobny problem, ale mi wystrcza 2,5 mg bisoprololu na dzień i puls w normie. Zbyt szybkie tętno/puls, to zbyt dużo adrenaliny, która działa na układ współczulny nerwowy. 150 uderzeń to już zdecydowanie tachykardia i wiem, że to może być bardzo nieprzyjemne. Powinieneś dobrać odpowiedni beta-bloker. Kwetiapina nie wiąże się z żadnymi receptorami odpowiadającymi za adrenalinę, więc to raczej na pewno nie od tego.
Co ty chrzanisz? Spytaj się swojego lekarza to się przekonasz że to może być od kwetiapiny.

Chad
bywalec
Posty: 440
Rejestracja: ndz lut 13, 2022 10:03 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: oblivion

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: Chad »

.

Chad
bywalec
Posty: 440
Rejestracja: ndz lut 13, 2022 10:03 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: oblivion

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: Chad »

To od kwet. Czasmi tez mam np teraz do tego wysokie cisnienie i efekt znikajacych rak i nog. Z tego co wyczytalem kwetiapine mozna bardzo szybko przedawkowac wystarczy troche wieksza dawka i moze dojsc do zgonu przez spadek cisnienia , przez co serce bedzie probowalo zrekompensowac stan przyspieszajac akcje serca , na koniec dochodzi do zatrzymania oddychania i utraty przytomności , raz musialem byc bardzo blisko tego , zle sie wtedy czulem i wzialem 100 mg wiecej niz powinienem , prze prawie godzine walczylem zeby nie zemdlec , wezwalem karetke , ale przyjechali dopiero po poltorej godzinie chyba zreszta nie wiem stracilem poczucie czasu , jeszcze mnie opierniczyli , ze bezpodstawnie ich wezwalem.

Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik
Posty: 890
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:06 am
Lokalizacja: lubelskie

Re: Bardzo wysokie tętno a Kwetiapina ...

Post autor: Jaskolka »

Ja już i tak mam tętno zbijane przez betalox 50 . 140 tętna i mam tachykardie. Wydaje mi się że to nie koniecznie od leku. Ja Ketrel biorę od 3 tyg a tętno ponad 100, 140 mam od kilku lat.

Wróć do „ketrel”