Czy prowadzicie auto?

Moderator: moderatorzy

Ronaldinho
bywalec

Re: Czy prowadzicie auto?

Post autor: Ronaldinho »

Kiedyś chodziłem na prawo jazdy, ale nie skończyłem... szkoda.

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Post autor: Catastrophique »

kotek pisze: czw gru 27, 2018 9:47 pm
Catastrophique pisze: czw gru 27, 2018 8:39 pm Niedlugo robie prawko. Prawdopodobnie, sfinansuje je PCPR.
Ile masz lat? W jaki sposób ma sfinansować je Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie? Czy do tego potrzebny był stopień niepełnosprawności, czy konkretna diagnoza (np. schizofrenii)?
33 lata. Potrzebna jest niepelnosprawnosc. Finansuja calosc, albo 90% (jesli pracujesz), z tego co slyszalem. Niedlugo tam pojade i dowiem sie lepiej i wiecej.
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik

Post autor: zdrowy »

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Post autor: kotek »

Mi psychiatra powiedziała, że nie mogę prowadzić samochodu. Pewnie to przez leki. Inna pani doktor mogła stwierdzić, że przez natręctwa nie mogę czy nie powinienem jeździć (może dlatego, że podczas jazdy mógłbym myśleć o natręctwach i nie skupiać się na jeździe).

Ile mieliście lat, gdy po raz pierwszy siedliście za kierownicą? Ile mieliście lat, gdy przystąpiliście do egzaminu na prawo jazdy i ile, gdy je zdobyliście?

F20
bywalec
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Post autor: F20 »

W ulotkach leków pisze się takie rzeczy tj. czy można prowadzić auto albo np. pracować z maszynami. W uklotkach leków zawsze jest taki rozdział.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
w mojej ulotce do bonogrenu pisze tak:
Kwetiapina może wywoływać senność. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani obsługiwać jakichkolwiek narzędzi i maszyn, dopóki nie będzie wiadomo, jaki wpływ na pacjenta ma zażycie leku.
Mnie ścina po dawce 25 mg tego leku. Zażywam go tylko jak chce się wyspać bo i tak nie działa na moje stany ale za to świetnie działa jako lek na senny. Śpię po nim od 10 do 12 godzin.

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana »

Ja będąc na 17mg Olanzapiny i 20mg Anafranilu nie jestem senna, a samochód prowadzę od 2014r. czyli od mojej 18nastki :D
Mój blog: http://www.nocnylampion.wordpress.com
Dzisiaj gdy przymkniesz oczy na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie.

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik

Tak, prowadzę. Od 2007 roku mam kat. B, potem zdałem kat. A na motocykle już po diagnozie. Łącznie ponad 70tyś km zrobione w koło komina autem. Sporo mniej na moto. W obu przypadkach bezszkodowa jazda. Co do ulotek i działania leków to prawda. Staram się nie prowadzić w nocy a zwłaszcza po wzięciu kwetiapiny bo faktycznie usypia.

F20
bywalec

Maksymiliana pisze: sob gru 29, 2018 7:08 pm Ja będąc na 17mg Olanzapiny i 20mg Anafranilu nie jestem senna, a samochód prowadzę od 2014r. czyli od mojej 18nastki :D
Maxi a jak kogoś rozjedziesz i ta osoba zginie pod kołami Twojego wozu to nie będzie zadręczać Cię sumienie, że psychotropy mogły wpłynąć na Twoją psychomotorykę i przyczynić się do śmierci ?.

Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik

Post autor: Meduzola »

Maxi to dziarska dziewuszka, jeszcze nas poprowadzi na nieznane lądy :-p

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

F20 pisze: sob gru 29, 2018 9:24 pm
Maksymiliana pisze: sob gru 29, 2018 7:08 pm Ja będąc na 17mg Olanzapiny i 20mg Anafranilu nie jestem senna, a samochód prowadzę od 2014r. czyli od mojej 18nastki :D
Maxi a jak kogoś rozjedziesz i ta osoba zginie pod kołami Twojego wozu to nie będzie zadręczać Cię sumienie, że psychotropy mogły wpłynąć na Twoją psychomotorykę i przyczynić się do śmierci ?.
F20, a jak wejdę na tory tramwajowe i złapię się trakcji, to pojadę jak tramwaj?
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik

Post autor: kotek »

Przez brak prawa jazdy mogę gorzej funkcjonować zawodowo. Gdybym mógł prowadzić samochód, to łatwiej mógłbym znaleźć pracę. Jak do tej pory do pracy jeździłem autobusem i pociągiem lub samochodem (z tatą i bratem). Nie tylko nie mam prawa jazdy, ale w ogóle w życiu nie prowadziłem samochodu.

lmp
zaufany użytkownik

Post autor: lmp »

@up nie masz kasy na prawka zrobienie?

F20
bywalec

Odpowiadając Catastrofique. Alkohol przyczynia się do obniżenia naszej sprawności za kółkiem, a psychotropy również i piszę to w ulotkach, że nie można obsługiwać maszyn i prowadzić auta. Alkohol policja jest w stanie wybadać w krwi psychotropów nie. Siadając za kółko pod wpływem i zabijając kogoś nawet jak się ma tylko 0,6 promila ludziom tworzą się wyrzuty sumienia, a na psychotropach miało być by inaczej ?.
Jest jeszcze druga strona medalu jeżeli kogoś zabijemy prowadząc auto na psychotropach to policja nie sprawdzi tego ale prokurator może po prostu zbadać jakie leki się przyjmuje i czy wolno po nich prowadzić pojazd no i wtedy to już na bank więzienie.

Awatar użytkownika
dzwonkowy
zaufany użytkownik
Status: schizofrenik - rezydent

Post autor: dzwonkowy »

kotek pisze: pn gru 31, 2018 4:01 am Nie tylko nie mam prawa jazdy, ale w ogóle w życiu nie prowadziłem samochodu.
Skoro nie masz prawa jazdy, to bardzo dobrze, że nie prowadzisz samochodu.
Każdy dźwiga własny schiz.

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

F20 pisze: pn gru 31, 2018 1:00 pm Odpowiadając Catastrofique. Alkohol przyczynia się do obniżenia naszej sprawności za kółkiem, a psychotropy również i piszę to w ulotkach, że nie można obsługiwać maszyn i prowadzić auta. Alkohol policja jest w stanie wybadać w krwi psychotropów nie. Siadając za kółko pod wpływem i zabijając kogoś nawet jak się ma tylko 0,6 promila ludziom tworzą się wyrzuty sumienia, a na psychotropach miało być by inaczej ?.
Jest jeszcze druga strona medalu jeżeli kogoś zabijemy prowadząc auto na psychotropach to policja nie sprawdzi tego ale prokurator może po prostu zbadać jakie leki się przyjmuje i czy wolno po nich prowadzić pojazd no i wtedy to już na bank więzienie.
Porownanie prowadzenie samochodu, gdy bierze sie neuroleptyki ze stanem upojenia alkoholowego jest znaczna przesada.

Awatar użytkownika
Zły Kicius_XXL
moderator
moderator

Post autor: Zły Kicius_XXL »

Biorę od 13 lat ten sam lek czyli olanzapine, dlatego psychiatra powiedział mi że mogę prowadzić samochód. Nie mógłbym prowadzić w momencie kiedy zmieniam lek i organizm przyzwyczaja się do nowego leku

F20
bywalec

Kicius_XXL pisze: pn gru 31, 2018 2:53 pm Biorę od 13 lat ten sam lek czyli olanzapine, dlatego psychiatra powiedział mi że mogę prowadzić samochód. Nie mógłbym prowadzić w momencie kiedy zmieniam lek i organizm przyzwyczaja się do nowego leku
Trzeźwe podejście nie tak jak u Catastrofique. Niektórzy wsiądą pomimo, że i lekarz mówi żeby nie prowadzić, a że neuroleptyk to nie alkohol to można.
Jeśli w ulotce zabrania się prowadzenia pojazdów podczas zażywania danego leku to po co ?. Ale co oni się tam znają Catastrofique ma własne wytyczne moralne pozwalające na omijanie pewnych kwestii.

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik

Nie chcę wchodzić w drogę nikomu, ale podam przykład odnośnie dofinansowań z PCPR. Kiedyś składałem dofinansowanie na laptop. Oczywiście nie dostałem, ale inny szczegół jest ważny. Ja nie dostałem bo byli bardziej potrzebujący.Jakkolwiek Pani stwierdziła, że osoby ze słabym wzrokiem też nie dostają dofinansowań na komputer bo to negatywnie wpływa na ich wzrok, niepełnosprawność. O ile nie są prawie niewidome i używają jakiś tam specjalnych programów komputerowych. Przez analogie: jeśli PCPR dofinansowuje prawo jazdy dla osoby przyjmującej neuroleptyk to czy nie jest ta sama sytuacja co z laptopami dla osób słabiej widzących? Nie twierdzę, że osoba chora nie ma prawa prowadzić samochodu... Inna kwestia to fakt, że od jakiegoś czasu (wcześniej tego nie było) oświadczenie czy tam formularz, który się wypełnia przystępując do prawa jazdy odnośnie stanu zdrowia w przypadku skłamania czy zatajenia jest zagrożone karą pozbawienia wolności.Jestem ciekaw tej sytuacji czy kolega dostanie dofinansowanie i dwa: czy przejdzie pozytywnie cały proces. Czy zostanie skierowany na badania specjalistyczne?

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Katastrofike najpierw zapyta sie lekarza czy moze prowadzic auto. Jak zabroni, oczywiscie, ze wtedy nie usiade za kolkiem. Ale, nie mam problemu z uwaznoscia, percepcja, refleksem wiec łaj not?

europa
zarejestrowany użytkownik

Post autor: europa »

Ja miałem kolizję z samochodem policyjnym i mało co bym policjanta nie zabił. Od tego czasu nie jeżdzę samochodem. Pewno bym z psychiatryka nie wyszedł.

Wróć do „prawo”