Narodziny kultury słowiańskiej na ziemiach Polski

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 9:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Narodziny kultury słowiańskiej na ziemiach Polski

Post autor: Niemamnie »

Ostatnie badania genetyczne świadczą o tym, że Słowianie wykształcili się z ludności zamieszkującej te tereny od czasów ekspansji Indo-Europejczyków (która mogła mieć miejsce 2800-2500p.n.e. i odniosła skutek ze względu na nowe technologie przeniesione na te ziemie przez Indo-Europejczyków takie jak rolnictwo, hodowla zwierząt i wytop brązu).
Jaka była kultura Indo-Europejska i czym różniła się od kultury Słowiańskiej?

Skąd Indo-Europejczycy znali te nowinki technologiczne?
Na to pytanie postaram się odpowiedzieć od strony mi znanej czyli genetycznej. Haplogrupa R1a zamieszkiwała północ Stepu Pontyjskiego, haplogrupa R1b (południe Stepu Pontyjskiego) powstała z połączenia haplogrupy R1a z migrującymi z Bliskiego Wschodu pasterzami bydła na północ a jak wiadomo w tamtych czasach na Bliskim Wschodzie już znano brąz, hodowlę zwierząt i rolnictwo więc ci pasterze dostarczyli wiedzę.

Indo-Europejczycy już na terenie Europy wymieszali się z ludnością zamieszkującą wcześniej te tereny co miało wpływ na kulturę, ale Słowianie wykształcili się dużo później po procesie asymilacji kultur.
W jaki sposób narodziła się kultura Słowiańska?

Tak sobie myślę co mogło spowodować wytworzenie się nowej kultury, może miał na to wpływ wynalazek dymarek do wytopu żelaza, gdzie pojedyncza, izolowana, góralska społeczność o specyficznej grupie wierzeń rozpropagowała swoją kulturę na cały obszar wraz z technologią wytopu żelaza. Być może cała religia Słowin narodziła się na Łysej Górze (w Górach Świętokrzyskich wytapiano żelazo).
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.

Wróć do „historia”