Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świństwo

aripiprazol

Moderator: moderatorzy

Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świństwo

Post autor: Miś Uszatek »

Witam

Brałem olanzapine 20 mg i tiapridal. Pani doktor przepisała mi 15 mg abilify na depreche i aktywizacje. Niestety dla mnie abilify to wielkie gówno. Dostałem bardzo silne urojenia, niepokoje, czułem się kompletnie naćpany i nie kontaktowałem. Pozatym duszności, kołatanie serca, ucisk w klatce piersiowej, skurcze mieśni. Za zgodą lekarki odstawiłem to świństwo. Obecnie wszystko powoli wraca do normy. Wiem że na niektórych działa on rewelacyjnie. To kolejny dowód że wszystko zależy od człowieka i jego profilu receptorowego. Na mnie w każdym razie żle podziałało.
Melisa
zaufany użytkownik
Posty: 740
Rejestracja: pt sty 12, 2007 10:44 pm

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Melisa »

Dla mnie abilify też było nietrafione. W ogóle nie mogłam spać po tym leku, wspominam to jako chińskie tortury - okropnie chciało mi się spać, byłam wyczerpana brakiem snu a nie mogłam zasnąć. Cały czas miałam nadzieję że to się unormuje a było coraz gorzej. Po kilku takich nocach dałam za wygraną.
Melisa
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Niemamnie »

Abilify mam do 19, dobrze wspominam ten lek.
Tylko nie mogłem usiedzieć w miejscu.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Niemamnie »

Nie mam już głosów, w idealnym momencie odstawiam Abilify, wraz ze zmniejszeniem dawki znikły głosy.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Unknown
zaufany użytkownik
Posty: 5448
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 2:20 pm
Status: Schizo
Lokalizacja: Void
Kontakt:

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Unknown »

zinnejbeczki pisze:Nie mam już głosów, w idealnym momencie odstawiam Abilify, wraz ze zmniejszeniem dawki znikły głosy.
tzn. że ten Ashitify je powodował/nasilał.
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.
Awatar użytkownika
zielonawitolda
bywalec
Posty: 99
Rejestracja: pt lis 25, 2011 5:54 pm
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: zielonawitolda »

Schizo pisze:tzn. że ten Ashitify je powodował/nasilał.
proszę nie obrażać mojego dobrego lekarstewka :evil:

:wink:
always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Niemamnie »

Ja bym powiedział raczej że podtrzymywał.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Miś Uszatek »

Czy ktoś wie po jakim czasie abilify przestaje działać? Ja nie biore tego gówna już 12 dzień i czuje się po prostu fatalnie. Przed abilify nie miałem żadnych urojeń. Teraz jak odstawiłem to mam totalne. Zarówno słuchowe jak i wzrokowe. Wydaje mi się że ludzie są do mnie wrogo nastawieni. Stasznie mnie ten abilify rozkołysał. Jutro ide do szpitala bo mam mieć badania na przeszczep bo mam uszkodzone nery. Aż boje się myśleć co tam będzie. Jak mnie najdą schizy to jeszcze uciekne ze szpitala. Boje się. Nie wiem co mam o tym myśleć...
Awatar użytkownika
Wspaniale
zaufany użytkownik
Posty: 5581
Rejestracja: pt paź 26, 2012 6:59 pm

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Wspaniale »

tomsoul pisze: Jutro ide do szpitala bo mam mieć badania na przeszczep bo mam uszkodzone nery. Aż boje się myśleć co tam będzie.

Spowodowane przyjmowaniem leków?

Powodzenia, pomyślności.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Miś Uszatek »

Wspaniale pisze:
tomsoul pisze: Jutro ide do szpitala bo mam mieć badania na przeszczep bo mam uszkodzone nery. Aż boje się myśleć co tam będzie.

Spowodowane przyjmowaniem leków?

Powodzenia, pomyślności.
Nie, po prostu rok temu zaraziłem się sepsą podczas usuwania zębów. Doszło do zakażenia krwi i bakteria którą się zaraziłem zaatakowała płuca, serce i nerki. Miesiąc czasu leżałem nieprzytomny w szpitalu w śpiączce farmakologicznej. Miałem tracheotomie i byłem podłączony do risperatora. Ale wyszedłem z tego. Niestety nery nie. Musze się dializować. Szykują mnie do przeszczepu. Także to nic od leków tylko ta bakteria.
yo
bywalec
Posty: 41
Rejestracja: pt lis 29, 2013 12:28 pm

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: yo »

Jak odstawialam Abilify w nocy uslyszalam..glos.. (zaznaczam,ze z glosami nigdy nie mialam problemu).Biorac to cos,balam sie wejsc do samichodu.Po wycofaniu tego czegos,zjawiska te ustapily.Serio,nie mam szacunku do tego unicestwiacza.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Miś Uszatek »

Abilify to gówno. Wole zdecydowanie brać clopixol. Jest na nim z 10 razy lepiej. A przecież clopixol to stary lek z lat 60 tych.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17278
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: karuna »

Może nie jest t abilify złotym środkiem ale jak na razie mój najlepszy lek. Chociaż nie działa w 100%.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Miś Uszatek »

A masz przewage jakich objawów? negatywów czy pozytywów? Bo podejrzewam że negatywów. Na negatywy abilify jest super lekiem ale na pozytywy to badziewie.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17278
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: karuna »

Mam objawy wytwórcze. Ale szczególnie po tym jak dostałem dodatkowo ketrel, żeby je zmniejszyć to dłużej śpię i strasznie chce się jeść.

Abilify mnie wyprowadziło z konkretnej psychozy.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Miś Uszatek »

No cóż gratuluje zdrowia. Ja też mam urojenia a abilify wkopywał mnie w tym w bagno. O ketrelu nie wspominam bo to dla mnie jeszcze wieksze świństwo niz abilify. Ogólnie lepiej toleruje klasyczne leki niż wynalazki.
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17278
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 007
Lokalizacja: Taka żeby ciebie było widać. ;)

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: karuna »

Mnie raczej rozwalił na łopatki rispolept. Niby wszystko ok na początku, ale później porażka. Mnóstwo prolaktyna i jak przechodziłem na abilify to po ostatniej dawce rispoleptu rozszalała się burza w mózgu. Abilify mi pomógł, jakoś skończyłem studia. Nie mam depresji, myśli samobójczych. Nie wykorzenił wszystkich omamów ale jest ok, bo funkcjonuję dobrze. Chciałbym zmniejszyć ketrel do tego, żeby mniej spać. Chociaż jak bym miał brać sam ketrel to może bym objawy wytwórcze wyeliminował.

Trochę boję się tych starych leków, ludzie się strasznie na nie skarżą nieraz. Ale z tego co widzę to na wszystko potrafią się skarżyć. Z resztą sam taki byłem.
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: Miś Uszatek »

Wszyscy chorzy na schizofrenie się skarżą. To normalne przy naszej chorobie więc nie widze w tym nic dziwnego. Taka specyfika schizofrenii.
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 4691
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna

Re: Abilify, dla jednych rewelacja dla innych wielkie świńst

Post autor: amigo »

Dla mnie nawet dobry lek, biore go razem z lekiem Xeplion.Na poczatku brania, przez pierwsze tygodnie czulem tylko skutki uboczne, ale z czasem one slably i lek zaczal dzialac, pomaga mi na objawy pozytywne choc czasem mnie jeszcze najda urojenia, ale jest lepiej niz przed braniem Abilify.Biore ten lek w dawce 15 mg, rano.
ODPOWIEDZ

Wróć do „abilify”