Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
milusia12
bywalec
Posty: 481
Rejestracja: sob sty 08, 2022 11:28 pm

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: milusia12 »

Nie chcę denerwować ale sprawa jest topiona pieniędzmi.
tzn: ty piszesz że spłaciłeś kredyt, masz gospodarstwo nieukończone jednak cos warte!! Możliwe że rodzina pod pretekstem nieudolności twojej gospodarności chce zagarnąć twoje własności i sprzedać, albo w drodze umowy z urzędami oddać urzędom do władania- . Takie techniki były stosowane w komunizmie i są stosowane do dziś!!!

Piszesz że masz pracę tylko czy opłacasz podatki? to ważne!!! przedstaw w sądzie że płacisz rachunki i nie zalegasz, że masz opłacane składki i podatki.
Ponadto domagaj się przedstawienia jawnych powodów tytułu ubezwłasnowolnienia.!!!???

Jeśli rodzina chce twojego dobra bo tak zapewne przedstawia to w sądzie:D - przedstaw przeszłość 'jak bardzo' pomocni byli dotychczas!!! z czym sobie sam musiałeś radzić np remonty. szukanie pracy, opłaty, przedstaw swoja samodzielność i brak pomocy ze strony rodziny.

No i w reszcie napisz pismo do sądu o adwokata z urzędu przedstaw sądowi swoją niezależność finansową od rodziny a jednocześnie brak sowitych finansów na własnego obrońcę!!!.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

Chciałbym pociągnąć temat, czy to co piszesz to na prawde tak wygląda. Ze sprawa o UBEZWŁASNOWOLNIENIE CAŁKOWITE polega na tym ze ktoś nie płaci rachunków, podatków, czy ze nawet mieszka w stodole... ??? Bo ciężko mi uwierzyć w to nawet.
Nie wiem wydaje mi sie ze, w sumie to mi sie nie wydaje. Ze liczy sie STAN ZDROWIA PSYCHICZNEGO, czy dana osoba dosłownie nie wie co robi, czy stwarza zagrożenie dla siebie i innych ! W sumie ponad 3 500 000 mln Polaków żyje nawet nie w biedzie, tylko ubóstwie, a w zasadzie co 2-gi polak jest zadłużony, bo ma krredyty... Jak by to od tego zależało to pare milionów Polaków trzeba by było ubezwłasnowolnić :D Tylko kto by to zrobił, pozostałe 50% i tak już wystarczy ze na czyjeś bahory sie całe państwo zrzuca. Gdzie dzieciak, wpiepsza za to soczki i hot dogi z zabki w przerwie.. Bo bahor-czyt. dziecko pracujacej rodziny, rozpieszczone, bogate.. Do tego jeszcze wszyscy utrzymujemy takich ubezwłasnowolnionych, czyli kościół, a to są miliardy. CZy sie myle ???
Awatar użytkownika
milusia12
bywalec
Posty: 481
Rejestracja: sob sty 08, 2022 11:28 pm

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: milusia12 »

Prawda taka jest dla władczych nieprzyjemna ze az wg nich nakładczo niedorzeczna!!
To na ubezwłasnowolnionych sie żeruje i to w dosadne słowa ująć: żerują na wszystkich dobrach i wartościach życiowych!!

I to ci co nic nie mają to fakt są wolni ale biedni.!!.bezdomni zszargani ale nijako powinni byc wolni .!.

Ci coś mają muszą płacić za swoje potrzeby majątkowe !!!


Nawet jak się czyta o schizie to opis niczym narkoman przychodzi do głowy a przecież nie każdy narkoman jest ubezwłasnowolniony!!
tylko ci którym cos ukraść mozna jak dziecku lizka!!!!! Nom to prawda!!!


nawet przestępcy mordercy i inni patolodzy żyją w śród nas nie są zmuszani do leczenia są naprawdę niebezpieczni i wolni mimo wszystko!!!

Zatem znikoma doprawdy jest sprawiedliwość!!! poruszona o kwestie mamony!!! i rządzenia nią!!!

To czy ja powinnam w tej dewastacji całej jakiej sie naród obywatele dopuścili modlić o spalenie całego Państwa tudzież ziemi??
zależy od traktowania!!!!

A ze wiara w was w sprawiedliwość i wszelkie normy moralne słaba!!:( mimo że tu i ówdzie słownie czy pisemnie wyrażacie wiarę - biada!!!
Za wszelakie tłamszenie prawdy i sprawiedliwości!!!
ot Apokalipsa wg św Jana wam wszystkim pisana!!! -----a jacy i kim jesteście top już sami wiecie!!!???.
Awatar użytkownika
milusia12
bywalec
Posty: 481
Rejestracja: sob sty 08, 2022 11:28 pm

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: milusia12 »

aa bo przestępcy są psychicznie zdrowi ??
-dlatego wolni od zniesławienia i z szargań czy kradzieży ich mienia!!???? --jeszcze wspomnę od wymuszeń i szantażów!! bo nijako nie negocjuje się z przestępcami????:)))
dlatego ze sa niebezpieczni nie słowem lecz czynem należy im sie szacunek!!.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

Trochem poczytał o ty temacie..
Zgodze sie w wielu kwestiach z tobą milusia, może napisze ze to ujowa sprawa, tak jak to opisujesz. Natomiast to jest rzadkość, bardzo mało ludzi sie ubezwłasnowalnia, głównie alkoholików i narkomanów. Ubezwłasnowolnienie to ograniczenie lub uniemozliwinienie rozporzadzania przez nimi majątkiem, czyli brak zdolności podejmowania czynności prawnych. Szprzedanie majątku, oddania komuś. To ma ich zabezpieczyć niejako. Natomiast co innego ubezwłasnowolnienie, co ja mysliłem. Z przymusowym leczeniem.
Ogólnie za pochopne, lekkomysłne, lub w złej wierze zgłoszenie wniosku do sądu kara jest 3 000 zł dla takie osoby !
poszkodowany8
zarejestrowany użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2023 3:22 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: poszkodowany8 »

Pomyłka. Nie piję deszczówki. Deszczówka służy mi jedynie do prania i mycia. Piję wodę od sąsiadki z wodociągu i używam jej do celów spożywczych. Po prostu nie zrobiłem podłączenia bo nie miałem kasy. W ogóle zacząłem dopiero pracę całkiem niedawno najpierw we wrześniu przepracowałem pół miesiąca, a potem dopiero od 1 listopada zacząłem kolejną pracę w której pracuje do tej pory czyli raptem półtorej miesiąca. Wcześniej miałem około 1,5 roku przerwy. Mam deficyt finansowy jednym słowem. Rozglądałem się za pokojami to tu w mazowieckim koszt 1000 - 1200 zł.
Mnie też się zawsze wydawało że ubezwłasnowolnienie jest dla osób które albo żyją od dawna ze swoimi rodzinami i są u nich na garnuszku, bo same nie umieją ani zarobić pieniędzy ani zadbać o swoje sprawy lub nawet swoim działaniem pogrążają się finansowo czy nawet mają sprawy cywilne i karne. Okazuje się jednak że taki wniosek może sobie złożyć brat i nawet nie musi zbierać specjalnych dowodów w sprawie. Wystarczy jego wniosek, opinia biegłego jako dowód i do widzenia. Brat, który opisuje we wniosku, że utrzymywałem się od 2007 roku dzięki pomocy rodziny i ręcie ZUS co jest nieprawdą, bo utrzymywałem się z pracy na etacie i renty ZUS. W uzasadnieniu przytacza również sprawę mojego kredytu który zaciągnąłem 8 lat temu, a do którego moja rodzina nie dołożyła ani złotówki. Przez lata opłacałem sam czynsz za mieszkanie, żywiłem się, Samodzielnie prowadziłem swoje gospodarstwo domowe, a brat mieszka 100 km ode mnie. Brat podaje że od 3 lat mi się pogorszyło. Tu akurat jest to prawda bo mój stan w okresie 2022-czerwiec 2023 pogorszył się, lecz czy ma na to wpływ zaprzestanie leczenia, które już zaprzestałem dużo wcześniej. Pogorszenie mojego stanu zdrowia zbiegło się w czasie z nękaniem mnie przez pewnego człowieka, który kiedyś miał do mnie złość przez to że wezwałem patrol policji do biegającego luzem jego psa który bez kagańca mnie zaatakował. Finalnie człowiek ów najechał na mnie samochodem i spowodował uraz kolana. Wtedy nikt z rodziny mi nie pomógł. Zostałem sam z rozwalonym kolanem i w owej stodole. Po telefonie do brata bez słowa i żadnej informacji wezwał on karetkę pogotowia w asyście policji która zawiozła mnie do pobliskiego szpitala (nie psychiatrycznego) Wypuścili mnie stamtąd. Potem brat złożył sprawę do sądu bez rozmowy ze mną. O jego wniosku dowiedziałem się w momencie wezwania na pierwszą rozprawę. (o przymusowe leczenie). Teraz znowu złożył do sadu okręgowego o ubezwłasnowolnienie również nie informując mnie o niczym. Ciągłe kłamstwa, mataczenie, i tekst wieczny "my chcemy dla Ciebie dobrze". Sądzę że mój stan się pogorszył głównie z powodu sprawy z nękaniem i rozbitym kolanem w obliczu złej sytuacji materialno-bytowej a brat i jego działania tak naprawdę tylko do tego dołożyły.
Ostatnio otrzymałem list z wnioskiem brata i z pismem z Sądu zatytułowanym "DORĘCZENIE".
"Sąd okręgowy w Warszawie IV Wydział Cywilny w sprawie z wniosku .... z udziałem ..... przy udziale Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie o ubezwłasnowolnienie ..... doręcza odpis postanowienia wydanego w dniu 22 września 2023 wraz z odpisem wniosku i załączników, informując o prawie do złożenia odpowiedzi na wniosek w terminie 14 dni pod rygorem zwrotu pisma." Wykropkowałem dane osobowe.
Czy ktoś wie może jaką formalnie odpowiedź należy złożyć w odpowiedzi na wniosek o której mowa w piśmie "Doręczenie"? Jedyne co mi przychodzi na myśl to złożenie wniosku o umorzenie postępowania z uzasadnieniem i w uzasadnieniu opisać kłamstwa, które napisał brat jako powód do umorzenia postępowania.
Awatar użytkownika
milusia12
bywalec
Posty: 481
Rejestracja: sob sty 08, 2022 11:28 pm

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: milusia12 »

:clap: brawo!!

Ja miałam podobną sprawę. Tylko, że ja pierwsza złożyłam pozew przeciw rodzicom, policji, szpitalowi;; o niewłaściwe traktowanie mojej osoby o utratę dóbr osobistych.
W odpowiedzi dostałam pozew od prokuratury o ubezwłasnowolnienie mojej osoby :/:O - już się nawet o własne prawa humanitarnego traktowania nie można ubiegać???:/:O
Utopiłam za rozprawę ok 7,5 tys i to tylko była reprezentacja w sprawie o ubezwłasnowolnienie :O!!!
Umorzyła ją sama wnioskująca , sędzia na mowie końcowej powiedział mi że sprawa umorzona przez prokuraturę i że to oznacza że juz takiej sprawy przeciwko mojej osobie nie będzie w tym sądzie!!?? - ciekawe.??.

Rozprawa Za złe traktowanie w sumie w pierwszej instancji czyli S. rejonowym; tym który mnie wsadził w kłopotliwe/niebezpieczne dla mojej egzystencji sytuacje musiałam zapłacić ok 3,7 tys (realne nie kłamie:O!) prokuraturze szpitalnej.:D
- za to że przegrałam nic nie wyjaśniłam i to że jestem poszlakowana nie wiedząc w sumie za co:/ i to że straciłam wartości rodzinne i to ze nie akceptują w społeczeństwie mojej edukacji (mgr ekonomii). Mało to każde dowody które chciałam przedstawić sędzia odrzucał:/
i w sumie moja, nie adwokata, mowa koncowa była mało spójna bo sędzia chciał zeby własnymi słowami powiedziała - improwizacja choć miałam już zpisane składane myśli!!! i przytoczenia o RPO!!:O

AAAa jeszcze ojca adwokat kazał płacić za reprezentacje w sądzie ojca, ale ojciec odrzucił moją kasę.

czyli wszystkie koszta po mojej stronie :O nawet te o ubezwłasnowolnienie :O - istna grabież !!!
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

milusia, ale jako osoba chora, masz prawo do adwokata bezpłatnego, reprezentującego cie w każdej twojej sprawie ! Dotyczącej każdej rzeczy, jest psychiatria sądowa, gdzie nikt robotem nie jest, gdzie idziesz przed rozprawą na zlecenie prokuratury i mówisz ze adwokata muszisz mieć z urzędu. I potem se z nim ustalasz. Korzystajmy kochani z naszego prawa i nie płaćmy za nic !!!
Koszty o których piszesz, to są raczej koszta jakichś już spraw z prawa cywilnego, nie obowiązkowego, kiedy sama musisz to opłacić !!! Karnie masz obrońce, do reprezentowania, konsultacji, dokumentów !!!
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

poszkodawany, jeśli to co piszesz w ogóle jakoś jest prawdą, ze ci chłop wjechał autem w ciebie, jeszcze masz uszkodzone kolano. No to w dzisiejszych realiach, w zasadzie jesteś milioner ! Wygrałeś życie. Bo nawet jak on by kasy nie miał, to z ubezpiecznia dostał byś kumulacje za coś takiego do końca życia. A ktoś kto tak by zrobił swoje życie, jako takie by zakończył. I nie wierze, wybacz, aby tak było. Bo dziś ludzie sra.a o dobrą historie kredytową w banku, co dopiero o wjechanie w kogoś specjalnie !!! Chyba konfabulujesz, choć bardziej piszesz, nie mówiąc wszystkiego !! Lub tak na prawde prawie nic.. A jak ta historia miała miejsce na prawde, bo może tak być i nie doszedłeś swoich, praw, rozszczeń. To może na prawde niech ktoś cie weżmie pod opieke !!!
poszkodowany8
zarejestrowany użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2023 3:22 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: poszkodowany8 »

Z tym darmowym pełnomocnikiem to też nie jest tak kolorowo. A wręcz powiedziałbym czarno to widzę. U mnie o tym że mam pełnomocnika dowiedziałem się jak na pierwszym posiedzeniu w Sądzie Rejonowym kiedy otworzył usta to dopiero dowiedziałem się że mam pełnomocnika. Zero kontaktu. Szczerze mówiąc to działał na moją szkodę. Jedyne co zrobił to zażądał wyciągnięcia papierów z dotychczasowych placówek, co nie było dla mnie korzystne. Chciałem go odwołać, ale niestety sędzia nie przychylił się do mojego wniosku. Mam właściwie tylko to jednorazowe doświadczenie z którego wynika że lepiej zapłacić albo nie mieć wcale jak mieć darmowego. Przynajmniej w tego typu sprawach gdzie zachodzi podejrzenie choroby psychicznej. Tu w sądzie okręgowym jeszcze chyba nie mam pełnomocnika. Podczas wglądu w dokumentację również nie znalazłem informacji o jego powołaniu,
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

Chłopie ! Jak mieszkasz w stodole to co do ciebie może dotrzeć, jaki list !!! Ludzie nie biora leków latami, a o sprawy sądowe tak dbają ześ nie uświadomiony. Są osoby co na 3 miesiące w roku na dzinny chodza od lat, dla papierów, do lekarzy po recepty. To ze z toba pisze, to kwestia ze tak nie jesteś i nie kombinujesz, boś uczciwy, poszkodawany, a przede wszystkim chory.
Uświadom to sobie ze adwokat, brat, może jednak dla ciebie na prawde chcą dobrze, nawet swoim kosztem i ze odrzucasz pomoc, nawet buntująć sie przed nią !!! Może to ten etap co założyciel tego forum i administrator Zbyszek co był 20 lat chory zanim se to uświadomił, i sam pomaga ludziom. Godzać sie z tym ze jest całkowicie chory !!!
poszkodowany8
zarejestrowany użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2023 3:22 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: poszkodowany8 »

FreshEscape. Nie jestem do końca przekonany czy wiesz o czym piszesz. Tu się tak niestety wszystko samo nie dzieje jak to przedstawiasz. Do wszystkiego trzeba pisać pisma. Wiele rzeczy jest na wniosek. Niestety mój przygłupi braciszek zamiast wspomóc mnie w walce o odszkodowanie wolał nasyłać na mnie karetki policję i składać sprawy po sądach. A ja sam po prostu rozwaliłem się zdrowotnie i śledztwo w prokuraturze zostąło umorzone.
Ale wracając do mojego problemu czy ktoś wie jak odpowiedzieć na takie pismo jak otrzymałem: Patrz kilka postów wyżej.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

No to chu..j .. nie wiem, możem głupi. Jedyne co radze-weź pigułke !!! Codziennie !!!
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: Catastrophique »

Jeżeli nie bierzesz leków a jesteś zdiagnozowany wkrótce zapewne dostaniesz psychozy i wtedy sensowne powody aby Cię ubezwłasnowolnić się pojawią.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
milusia12
bywalec
Posty: 481
Rejestracja: sob sty 08, 2022 11:28 pm

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: milusia12 »

katastrofa ma racje!!! - bierz jakies dobre leki bo tego ot tak normalnie naturalnie nie sie nie da zdzierżyć !!!

Napisać możesz też do Rzecznika Praw Obywatelskich również do prezydenta jako CC ;-) -jak coś postraszyć trybunałem praw człowieka europejskim :D
Są tez strony internetowe które oferują pisanie pism sądowych więc wyśli zapytanie o takie pismo w odpowiedzi na zaskarżenie.
np prawnicy24.pl
czy jakoś tak.

a jeszcze lepiej jak każdy zawiedzie to się ubiegaj o azylum jako prześladowany, w stanach gdzieś gdzie trzeba mieć vise. :p;-)
tylko najpierw uzbieraj kasę żeby nie biedować tam ;-)
poszkodowany8
zarejestrowany użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2023 3:22 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: poszkodowany8 »

milusia. Niezłe rady, ale może zanim wyciągniemy tak grube działa to warto skoncentrować się na obecnej sprawie. :D A nóż widelec Sąd przychyli się do moich argumentów i oddali zarzuty
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

Jak to pierwsza sprawa, a chociaż okazyjnie ale pracujesz obecnie, była by tak ,możliwośc.. Natomiast jak sie nie leczysz, a sąd mądry nikt na chiwle takich spraw nie będzie rozwiazywał. Bo za chwile walniesz w glebe i zaryjesz.. Wiec pewnie już bdą chcieli coś z tobą zrobić..
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 6959
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: Słonecznik1 »

tata nie chciał otworzyć ci furtki...a niby czemu podkręcasz . Kata nie chcą wypuścić i otworzyć mu furtkkę>nie bardzo mi sie chce to czytac. To wręcz odwrotnie sam jestes ofiarom bo nie chcą cie wypuścic ...jak masz oskarżenie o przemoc i bronisz się tak to znaczy ze jestes winny w sumie
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 6959
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: Słonecznik1 »

szczególnie jeśli jesteś najsilniejszy fizycznie a nie jeździsz na wózku . Mam nadzieje że cie wsadza
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Brat chce mnie ubezwlasnowolnić calkowicie, POMOCY!!!

Post autor: FreshEscape »

Słonecznik, dla mnie to tak własnie wygląda, choć czasem świat jest dziwny i moze być róznie. Niech sąd to rozpatrzy..
ODPOWIEDZ

Wróć do „prawo”