schizofrenia trwała czy epizod

Dla osób szukających ogólnej pomocy i wstępnej orientacji dotyczącej choroby.
Kto umie dokładniej nazwać problem proszę pisać w działach tematycznych "Ogólnej dyskusji"

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
Uwaga: o pomoc w konkretnych sprawach, dla których odpowiednie działy istnieją w "Dyskusji Ogólnej" proszę pisać tam.Tutaj tylko w sprawie ogólnej pomocy w zorientowaniu się w tematyce, np. gdy ktoś szuka wstępnej pomocy, co począć z taką chorobą i jak nazwać i określić jej objawy
nikfor
zarejestrowany użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 02, 2024 3:26 pm
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: nikfor »

Ma tylko rozpoznanie psychoza w wyniku nadużywania kanabinojdów. Nic więcej
Awatar użytkownika
GagatkA
bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz wrz 15, 2024 10:36 pm

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: GagatkA »

przegłosowany pisze: pt paź 04, 2024 12:52 pm Nikforze, a co kolega ma wbite w papierach, F20?
Czy to nie jest tak, że najpierw dają coś w stylu F23 pod które można podciągnąć to i tamto i coś jeszcze a F20 dopiero przy drugim epizodzie?
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8157
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: przegłosowany »

nikfor pisze: pt paź 04, 2024 3:28 pm Ma tylko rozpoznanie psychoza w wyniku nadużywania kanabinojdów. Nic więcej
No to trochę lipa, bo leki są drogie, zwłaszcza niektóre. Olka jeszcze jest w miarę tania, ale taka Reagila jest za 236,22 zł jak podaje gugiel. I tak opłaca się na nią wyłożyć imo. Zdrowie i spokój ważniejsze.
GagatkA pisze: pt paź 04, 2024 3:51 pm
przegłosowany pisze: pt paź 04, 2024 12:52 pm Nikforze, a co kolega ma wbite w papierach, F20?
Czy to nie jest tak, że najpierw dają coś w stylu F23 pod które można podciągnąć to i tamto i coś jeszcze a F20 dopiero przy drugim epizodzie?
A to różnie różni lekarze robią, kto ich praktyki rozgryzie... Mnie latami wmawiali borderline, zanim to poszedłem do nowego lekarza i powiedziałem, że miałem psychozy, nie mam bordera, na co on przyklasnął.
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 877
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: zdrowy »

Zazwyczaj to lekarze dają najpierw podzespół paranoidalny- jeśli zmierza to w stronę schizofrenii. Potem diagnoza F20, a jaki typ to pytać lekarza.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8157
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: przegłosowany »

Ja jak wpadłem po raz pierwszy się rozpłakałem itp. kto jest przeciwko mnie, a tych za mną jest niewielu, to dostałem z miejsca F20. Dopiero później lekarka utemperowała diagnozę do borderline.
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8157
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: przegłosowany »

Teraz korzystam ze zniżek na leki. "Łatka F20" w ogóle mi nie przeszkadza. :)
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
GagatkA
bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz wrz 15, 2024 10:36 pm

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: GagatkA »

przegłosowany pisze: pt paź 04, 2024 6:24 pm A to różnie różni lekarze robią, kto ich praktyki rozgryzie... Mnie latami wmawiali borderline, zanim to poszedłem do nowego lekarza i powiedziałem, że miałem psychozy, nie mam bordera, na co on przyklasnął.
Diagnozy to w sumie gotowe szufladki. Czasem nie da się kogoś jasno i dokładnie zdiagnozować no i są takie jajca... U mnie też było różnie.
nikfor
zarejestrowany użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 02, 2024 3:26 pm
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: nikfor »

No Panowie (i Panie jeśli tu są). Teraz niestety muszę wsadzić kij w mrowisko, wiem że wyleje się na mnie fala hejtu ale muszę zadać to pytanie. Co sądzicie o dodaniu Oli do obiadu gdy chory odmawia brania leku ? My jesteśmy przerażeni wizją powrotu psychozy a jednocześnie tak bardzo się cieszymy każdym tygodniem w którym widzimy progres i powrót do normalności.
Ostatnio zmieniony pn paź 07, 2024 12:09 pm przez nikfor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
markdev
bywalec
Posty: 47
Rejestracja: czw cze 13, 2024 10:54 pm
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: markdev »

Uważam to za usprawiedliwione działanie,a nawet sensowne..
głęboka asceza
Awatar użytkownika
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1657
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: gratis »

Lepiej zapytaj lekarza.
nikfor
zarejestrowany użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 02, 2024 3:26 pm
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: nikfor »

Lekarz wyraził " milczącą zgodę". Innymi słowy nie skomentował tego ale też nie zabronił. Powiedziałem mu w prost, że czuje się z tym źle, nieetycznie ale to lepsze niż ma trafić na oddział tam się też nie spytają o zgodę
Awatar użytkownika
gratis
zaufany użytkownik
Posty: 1657
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 7:41 pm
płeć: mężczyzna
Kontakt:

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: gratis »

Tam na pewno nie.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8157
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: przegłosowany »

nikfor pisze: pn paź 07, 2024 11:29 am No Panowie (i Panie jeśli tu są). Teraz niestety muszę wsadzić kij w mrowisko, wiem że wyleje się na mnie fala hejtu ale muszę zadać to pytanie. Co sądzicie o dodaniu Oli do obiadu gdy chory odmawia brania leku ? My jesteśmy przerażeni wizją powrotu psychozy a jednocześnie tak bardzo się cieszymy każdym tygodniem w którym widzimy progres i powrót do normalności.

Jakiego hejtu. Jeśli "pacjent" zaprzecza chorobie i czuje się mesjaszem czy kimś równie wielkim, to jak najbardziej, sypcie mu. Ale, z tego, co pisałeś nikiforze, to olka średnio mu służ i wciąż ma na niej urojenia. Najlepiej otoczyć pacjenta zrozumieniem i miłością, wyrozumiałością itd. i namówić do leczenia, dobrania leków. Łatwo mówić trudniej zrobić czasami, zwłaszcza jeśli ktoś nie może się zdystansować do własnych objawów. Możesz dać mu namiar na nas, świrusów z doświadczeniem, żeby nie czuł się osamotniony. :) myślę, że my dobrze byśmy mogli wyleczyć go z mesjanizmu. ;)
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
GagatkA
bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz wrz 15, 2024 10:36 pm

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: GagatkA »

Tia, odpowiednie dobranie leków to nieraz droga przez mękę. Ale potem jest fajnie :icon-mrgreen:
Awatar użytkownika
rafcik
zaufany użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: wt lut 07, 2023 6:31 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: rafcik »

nikfor pisze: pn paź 07, 2024 11:29 amCo sądzicie o dodaniu Oli do obiadu gdy chory odmawia brania leku ?
To na pewno podchodzi pod jakiś paragraf. Odradzam nawet samo pisanie o takich planach. Nawet jeśli miało by się to udać to utwierdzi pacjenta że nigdy nie był chory. Leki trzeba brać świadomie.
Awatar użytkownika
canngurro
bywalec
Posty: 1105
Rejestracja: śr gru 13, 2023 12:06 am
Status: guru
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Australia Sydney
Kontakt:

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: canngurro »

to raz, dwa na pewno straci zaufanie to tez raczej jest pewne

na pewno tez jest to nie etyczne. mysle ze kazdy lekarz bedzie sie inaczej na takie rzeczy zapatrywac
nie raz jednak jest to jedyne rozwiazanie szczegolnie gdy pacjent zagraza sobie. bo gdy zagraza innym to jednak szpital jest nieunikniony
Awatar użytkownika
rafcik
zaufany użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: wt lut 07, 2023 6:31 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: rafcik »

canngurro pisze: pn paź 07, 2024 10:54 pm gdy pacjent zagraza sobie. bo gdy zagraza innym to jednak szpital jest nieunikniony
Nie zależnie czy zagraża sobie czy innym może być przyjęty do szpitala psychiatrycznego bez jego zgody.
nikfor
zarejestrowany użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 02, 2024 3:26 pm
płeć: mężczyzna

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: nikfor »

Tym razem post w którym o nic was nie zapytam a posłuży tylko podzieleniem się moją radością. 4ty dzień bez jakichkolwiek objawów:)
Awatar użytkownika
canngurro
bywalec
Posty: 1105
Rejestracja: śr gru 13, 2023 12:06 am
Status: guru
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Australia Sydney
Kontakt:

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: canngurro »

Super! oby tak dalej!
Awatar użytkownika
GagatkA
bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz wrz 15, 2024 10:36 pm

Re: schizofrenia trwała czy epizod

Post autor: GagatkA »

nikfor pisze: wt paź 08, 2024 9:40 pm Tym razem post w którym o nic was nie zapytam a posłuży tylko podzieleniem się moją radością. 4ty dzień bez jakichkolwiek objawów:)
Super ale pilnujcie się :) Schiza jest podstępna...
ODPOWIEDZ

Wróć do „kto pomoże”