Matka

relacje rodzinne i ogólnie interpersonalne

Moderator: moderatorzy

redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Matka

Post autor: redaktor »

Co mam zrobić, jak moja matka właśnie mi, po długoletnim epizodzie skrajnych myśli depresyjnych u mnie ( z którego dopiero od niedana wychodzę )... powiedziała " To zrób coś ", " Znajdź pracę " itp. ??.

Nie wierzę w teorię schizofrenogennej/depresjogennej matki... ale ona nie chce iść ze mną na terapię rodzinną... a od momentu, kiedy skończyłem studia ( i wylądowałem z chorobą na bezrobociu )... tylko mnie dołuje ( to to od liceum )...

Moja wina, swoją drogą, przyznaję, że prowadzę z nią wojnę, nieraz o duperele... dlatego nieraz grozi mi, że wyląduję w DPS...
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 17858
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Matka

Post autor: Dobro »

Nie krzycz na matkę.
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: redaktor »

Dobrze. Nie będę krzyczał na nią.

Tylko muszę się pogodzić z tym, że przy moich zaburzeniach byłem niewychowalny ( moją młodszą siostrę matka skutecznie wychowała, a mnie nie... ).

Matka nas wychowywała na zasadzie, że i mnie i siostrze dawała wolność i wychowywała nas bezstresowo. A ja potrzebowałem jasnych reguł.

No, trudno... siostra ma taki system wartości i podobny charakter, jak matka ( otwarty i liberalny ).

A ja jestem prawakiem. Tyle.

Na charakter i system wartości nikt jeszcze ( poza psychuszkami w Sowietach ) leków psychotropowych nie dawał.
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 17858
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Matka

Post autor: Dobro »

Spoko, tak piszę, z matką lepiej dobrze żyć w Twoim przypadku jeśli nie zawsze jak się uda.
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2068
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Matka

Post autor: piotrs »

zgodność w rodzinie najważniejsza
trzeba się pogodzić z mama
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Matka

Post autor: Diskor »

Jak dla mnie to ty się zachowujesz jak dziecko.
Jesteś typem człowieka którego trzeba traktować jak jajko bo się rozbiję i wyrzuca swoje frustrację na inne osoby zamiast działać.
Pewnie też masz borderline typu impulsywnego i masz ataki agresji.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2763
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: Piotrek007 »

redaktor pisze: śr lis 08, 2023 8:21 pm Co mam zrobić, jak moja matka właśnie mi, po długoletnim epizodzie skrajnych myśli depresyjnych u mnie ( z którego dopiero od niedana wychodzę )... powiedziała " To zrób coś ", " Znajdź pracę " itp. ??.
Moja mama mówiła mi to samo dwadzieścia kilka lat temu i jestem jej mega wdzięczny,że motywowała mnie do tego żebym starał się normalnie żyć.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: redaktor »

Diskor pisze: czw lis 09, 2023 8:11 am Jak dla mnie to ty się zachowujesz jak dziecko.
Jesteś typem człowieka którego trzeba traktować jak jajko bo się rozbiję i wyrzuca swoje frustrację na inne osoby zamiast działać.
Pewnie też masz borderline typu impulsywnego i masz ataki agresji.
Borderline u mnie kiedyś stwierdzono ( na początku ). Fakt, impulsywny jestem i robiłem awantury.

Działam przecież, tylko pomalutku. Antydepresant przecież biorę na serio dopiero od maja tego roku ( a magisterkę obroniłem o wiele wcześniej ).
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Matka

Post autor: Diskor »

Ty jesteś chłopie hipochondrykiem.
Czytasz ciągle o chorobach psychicznych i wmawiasz sobie że to masz i chodzisz co chwilę do lekarza.
Pewnie siedzisz z pół godziny u lekarza.
Jestem też pewny że byłeś na z 10 terapiach i nadal stoisz tam gdzie stałeś.
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Matka

Post autor: Diskor »

Nie jestem lekarzem ale jakbym ja cię diagnozował to byś miał borderline z urojeniami hipochondrycznymi i wielkościowymi.
Tylko pamiętaj to takie moje zdanie i nie bierz tego do siebie.
Lekarze już latami stawiają ci diagnozy więc masz dodatkową od forumowicza :angelic-green:
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: redaktor »

Diskor pisze: pt lis 10, 2023 6:52 am Nie jestem lekarzem ale jakbym ja cię diagnozował to byś miał borderline z urojeniami hipochondrycznymi i wielkościowymi.
Tylko pamiętaj to takie moje zdanie i nie bierz tego do siebie.
Lekarze już latami stawiają ci diagnozy więc masz dodatkową od forumowicza :angelic-green:
Jakie urojenia wielkościowe. Że skończyłem studia ?. To jest prawda, nie ściemniam.

Ale hipochondrykiem jestem i to radykalnym, przyznaję. Choć do mojej psychiatryczki ( WUM ) i do mojej seksuolożki ( WUM ) chodzę dość rzadko.

PS. No, trudno. Muszę się pogodzić z tym, że przez mój autyzm i zaburzenia psychiczne ( teraz depresja, kiedyś BPD, schizotypia, wreszcie ( do 2012 r. ) różne formy schizofrenii ) i neurologiczne ( mózgowe porażenie dziecięce ) ( oraz przez wychowanie- rodzina nie wiedziała, że jestem osobą tak bardzo niepełnosprawną ) bardzo długo jeszcze będę chodził na różne terapie ( w tym na psychoterapię ). Tak skrajnie jestem zagubiony.
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Matka

Post autor: Diskor »

Jak dla mnie to ci lekarze to zrobili tobie krzywdę diagnozując u cb tyle chorób i zaburzeń ale to moja opinia.
Awatar użytkownika
mateus
bywalec
Posty: 768
Rejestracja: pn sie 21, 2023 7:54 pm

Re: Matka

Post autor: mateus »

Piotrek007 pisze: czw lis 09, 2023 8:30 pm
redaktor pisze: śr lis 08, 2023 8:21 pm Co mam zrobić, jak moja matka właśnie mi, po długoletnim epizodzie skrajnych myśli depresyjnych u mnie ( z którego dopiero od niedana wychodzę )... powiedziała " To zrób coś ", " Znajdź pracę " itp. ??.
Moja mama mówiła mi to samo dwadzieścia kilka lat temu i jestem jej mega wdzięczny,że motywowała mnie do tego żebym starał się normalnie żyć.
Praca to wakacje na majaroce?

Piotr. Po co reklamujecie prace. To sekta. Jeszcze rente ktora jest za NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY.
streszcze podreczniki i książki i publikacje słowami którymi antoni kępiński rozpoczyna książke pt. Schizofrenia:

Dla tych co czują więcej i więcej wiedzą.
Awatar użytkownika
mateus
bywalec
Posty: 768
Rejestracja: pn sie 21, 2023 7:54 pm

Re: Matka

Post autor: mateus »

mateus pisze: sob lis 11, 2023 11:58 am
Piotrek007 pisze: czw lis 09, 2023 8:30 pm
redaktor pisze: śr lis 08, 2023 8:21 pm Co mam zrobić, jak moja matka właśnie mi, po długoletnim epizodzie skrajnych myśli depresyjnych u mnie ( z którego dopiero od niedana wychodzę )... powiedziała " To zrób coś ", " Znajdź pracę " itp. ??.
Moja mama mówiła mi to samo dwadzieścia kilka lat temu i jestem jej mega wdzięczny,że motywowała mnie do tego żebym starał się normalnie żyć.
Praca to wakacje na majaroce?

Piotr. Po co reklamujecie prace. To sekta. Jeszcze rente ktora jest za NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY.
Emeryture i rente.

Dlaczego media: internet radio tv.

Kłamię.

Używaj bezpośrdeniego kontaktu z jednostką.
streszcze podreczniki i książki i publikacje słowami którymi antoni kępiński rozpoczyna książke pt. Schizofrenia:

Dla tych co czują więcej i więcej wiedzą.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2763
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: Piotrek007 »

mateus pisze: sob lis 11, 2023 11:58 am
Piotrek007 pisze: czw lis 09, 2023 8:30 pm
redaktor pisze: śr lis 08, 2023 8:21 pm Co mam zrobić, jak moja matka właśnie mi, po długoletnim epizodzie skrajnych myśli depresyjnych u mnie ( z którego dopiero od niedana wychodzę )... powiedziała " To zrób coś ", " Znajdź pracę " itp. ??.
Moja mama mówiła mi to samo dwadzieścia kilka lat temu i jestem jej mega wdzięczny,że motywowała mnie do tego żebym starał się normalnie żyć.
Praca to wakacje na majaroce?

Piotr. Po co reklamujecie prace. To sekta. Jeszcze rente ktora jest za NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY.
Chorzy,którzy się jeszcze nie poddali i nie odgrodzili się murem od „zdrowych” nie unikną pracy.To jedna z rzeczy koniecznych żeby „normalnie” funkcjonować i można by długo wymieniać co dzięki niej się zyskuje - to nie tylko pieniądze i niezależność.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2763
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: Piotrek007 »

Można zaklinać rzeczywistość,nie godzić się z tym i tupać nóżką ale nie pracując zawsze będzie się traktowanym jak któś wymagający współczucia i litości zarówno w gronie rodzinnym jak i w każdych innym gronie ludzi.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
mateus
bywalec
Posty: 768
Rejestracja: pn sie 21, 2023 7:54 pm

Re: Matka

Post autor: mateus »

Piotrek007 pisze: sob lis 11, 2023 1:47 pm Można zaklinać rzeczywistość,nie godzić się z tym i tupać nóżką ale nie pracując zawsze będzie się traktowanym jak któś wymagający współczucia i litości zarówno w gronie rodzinnym jak i w każdych innym gronie ludzi.
i tak żaden system szkolnictwa nie przygotuje cię pod zatrudnienie do pracy.
Czy to podstawówka czy zawodówka czy studia.

Jako osoba chorująca psychicznie niczym się nie różnisz.

Dlaczego to ma ci w czym kolwiek pomagać skoro z rentą masz wypracowany kapitał pod emeryture?
streszcze podreczniki i książki i publikacje słowami którymi antoni kępiński rozpoczyna książke pt. Schizofrenia:

Dla tych co czują więcej i więcej wiedzą.
redaktor
bywalec
Posty: 1486
Rejestracja: pn lip 04, 2011 7:11 pm
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: redaktor »

A technikum/szkoła policealna ( dyplom technika )?.

A co do mojej matki, to ona się nie zmieni już. Za stara jest. Trudno- zawsze będzie skrajnie aspołeczna ( poza sferą zawodową ).
Diskor
bywalec
Posty: 64
Rejestracja: śr cze 28, 2023 12:48 pm

Re: Matka

Post autor: Diskor »

Twoja matka ma jakieś 60-70 lat a ty jej na starość problemy robisz o rzeczy pewnie oczywiste.
Ty szanuj matkę bo matkę ma się tylko jedną.
jaca310
bywalec
Posty: 75
Rejestracja: pt mar 31, 2023 7:59 am
płeć: mężczyzna

Re: Matka

Post autor: jaca310 »

Jak się niektórzy uruchomią to są dymy na tym forum xD
ODPOWIEDZ

Wróć do „rodzina i otoczenie”