Swiadczenie wspierające

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

Ludziska !!! Jak to wejdzie, jest szansa na godne życie. Zwłaszcza dla tych co nie mają rent.

Odsyłam do Gazet i wywiadu z ministrem na Radio Zet.

Z pozdrowieniem.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 872
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: zdrowy »

Drogi FreshEscape:
Skala która ma mówić o potrzebie wsparcia osoby niepełnosprawnej ma być od 0 do 100. Mają być 3 progi uprawniające do otrzymania świadczenia wspierającego. Wytłumaczę to łopatologicznie:
-jak dostaniesz więcej niż 70pkt do 80 pkt to otrzymasz 50% renty socjalnej.
-jak dostaniesz więcej niż 80pkt do 0 pkt to otrzymasz 100% renty socjalnej.
-jak dostaniesz więcej niż 90pkt do 100 pkt to otrzymasz 200% renty socjalnej.
Teraz: jak stwierdza Pan Wdówik: On będąc osobą niepełnosprawną prawdopodobnie nie otrzyma tych 70pkt bo funkcjonuje dobrze, więc otrzyma okrągłe zero ze świadczenia wspierającego. Mają być powołane nowe Ośrodki orzekające o potrzebie wsparcia( całe 16 sztuk bo tyle jest województw).
Przebieg takiej komisji ma być mniej uznaniowy a bardziej matematyczny.
Np. Pytania: Widzisz co stoi przed Tobą na stole?
Tak, kubek.
Potrafisz wziąć go do ręki?
Tak, potrafię... itd.
Dalej idąc tą matematyczną ścieżką ŻADEN niepełnosprawny z F20 nie otrzyma wsparcia. No chyba, że zaraz po wyjściu ze szpitala, zalekowany w takim stanie, że nie będzie wiedział jaki jest dzień w dniu komisji. Cieszcie się z nowego bubla prawnego.. Rozumiem,że skorzystają najbardziej potrzebujący. Najcięższe przypadki stopień znaczny i niezdolni do samodzielnej egzystencji.
Pozdro bez,
Mam nadzieję, że ostudziłem Twój zapał do godnego życia.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

Pierwsze, najwyższe ma być od 2024. Srednie od 2025, a najniższe od 2026. Wiec mnie to i tak nie dotyczy, ponieważ do tego czasu 100 razy z głodu zdechnę...
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

zdrowy pisze: pn kwie 10, 2023 10:32 pm Dalej idąc tą matematyczną ścieżką ŻADEN niepełnosprawny z F20 nie otrzyma wsparcia. No chyba, że zaraz po wyjściu ze szpitala, zalekowany w takim stanie, że nie będzie wiedział jaki jest dzień w dniu komisji.
Choć z drugiej strony, może nawet dostane 200 %, bo jak zapytają o liczby to ja chłopie, nawet nie wiem jaki jest teraz rok. Jak nie spojrzę w telefon.
Może gdyby nie był matematyczny, ale np. sądowy. Gdzie ktoś patrzy na życie człowieka i to że jest w potrzebie. A nie to ze ma 50, 80, 100 punktów. Mogło by sie to udać..
Jonny1988
zaufany użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: pt gru 28, 2018 1:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: Jonny1988 »

FreshEscape pisze: wt kwie 11, 2023 8:11 pm
zdrowy pisze: pn kwie 10, 2023 10:32 pm Dalej idąc tą matematyczną ścieżką ŻADEN niepełnosprawny z F20 nie otrzyma wsparcia. No chyba, że zaraz po wyjściu ze szpitala, zalekowany w takim stanie, że nie będzie wiedział jaki jest dzień w dniu komisji.
Choć z drugiej strony, może nawet dostane 200 %, bo jak zapytają o liczby to ja chłopie, nawet nie wiem jaki jest teraz rok. Jak nie spojrzę w telefon.
Może gdyby nie był matematyczny, ale np. sądowy. Gdzie ktoś patrzy na życie człowieka i to że jest w potrzebie. A nie to ze ma 50, 80, 100 punktów. Mogło by sie to udać..
obiecują gruszki na wierzbie bo mało kto się na to załapie tak jak na te wszystkie pisowskie programy
Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik
Posty: 3963
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 1:57 pm
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: kotek »

Do pierwiastka 33 reguły przyznawania tego świadczenia dotyczące 50% i 100% renty socjalnej.
Awatar użytkownika
zdrowy
zaufany użytkownik
Posty: 872
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 10:07 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Toruń

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: zdrowy »

FreshEscape pisze: wt kwie 11, 2023 10:26 am Pierwsze, najwyższe ma być od 2024. Srednie od 2025, a najniższe od 2026. Wiec mnie to i tak nie dotyczy, ponieważ do tego czasu 100 razy z głodu zdechnę...
https://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Wchod ... 949,2.html

Jednak zmiany będą...
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

zdrowy pisze: ndz cze 11, 2023 10:15 pm Jednak zmiany będą...
O ! i to jest przydatny i potrzebny link. Dzięki. Nawet nie wiedziałem że coś uchwalili i w jakiej formie i że az takie zmiany.

Tam pisze że swiadczenie będzie niezależne od innych form.Tylko kurna tak sie zastanawiam. Jak nawet ktoś nie ma tego 1500 renty. Bierze zasiłek z MOPS, bo nie nabył praw do renty. Mimo całkowitej niezdolności. Czy od zasiłku z MOPSU tez sie do nie będzie wliczać. Bo do tej pory do tych 700 stówek miesiecznie. Wliczali dosłownie wszytko. Jak mon. kryterium dochodowego. Ciekawi mnie czy to będzie kolejna faszystowska ustawa gnojaca na prawde biednych potrzbujacych i wykluczonycy ?? Bo jak ktos ma to 1 500 renty, ma gdzie mieszkać. 13 i 14 do tego. Jeszcze z Mopsu jakis węgiel dadzą. To w porównaniu do 700 zł na prawde da sie wyżyć...
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

No i tam pisze ze swiadczenie będzie ustalane na podstawie wywiadu, obserwacji. No ale jak to zus to czy papiery sie liczą ? Ja mam np. ogromne problemy z krzyzami, ale nie ma na to zadnego papieru ! No bo chcąc coś robić jakieś badania to trzeba miec pieniądza, bo na konsulatacje i badania na nfz to sie czego pół roku na jedno i pół roku na drugie...

Jak ktoś będzie dzwonił do MOPS, Czy ja zsie skontaktuje. To dajmy sobie znać, czy zasiłek stały z MOPS będzie uzalezniony od dostania takiego świadczenia ok. ?
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: Katastrofa »

Pieniądze są potrzebne do życia.
rozszczepionyumysl
zaufany użytkownik
Posty: 822
Rejestracja: wt mar 09, 2021 2:58 pm
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: rozszczepionyumysl »

FreshEscape pisze: pn cze 12, 2023 6:50 am No i tam pisze ze swiadczenie będzie ustalane na podstawie wywiadu, obserwacji. No ale jak to zus to czy papiery sie liczą ? Ja mam np. ogromne problemy z krzyzami, ale nie ma na to zadnego papieru ! No bo chcąc coś robić jakieś badania to trzeba miec pieniądza, bo na konsulatacje i badania na nfz to sie czego pół roku na jedno i pół roku na drugie...

Jak ktoś będzie dzwonił do MOPS, Czy ja zsie skontaktuje. To dajmy sobie znać, czy zasiłek stały z MOPS będzie uzalezniony od dostania takiego świadczenia ok. ?
To nie ZUS, tylko PCPR, czy Wojewódzkie Centrum Pomocy Rodzinie. Czy tam ośrodek ds. orzekania o niepełnosprawności. A tak na serio zmieni się władza i uchwali coś nowego i będzie lipa.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

rozszczepionyumysl pisze: pn cze 12, 2023 8:15 pm To nie ZUS, tylko PCPR, czy Wojewódzkie Centrum Pomocy Rodzinie. Czy tam ośrodek ds. orzekania o niepełnosprawności. A tak na serio zmieni się władza i uchwali coś nowego i będzie lipa.
Skoro ZUS będzie odpowiedzialny za wypłate zasiłku to i za przyznanie i orzekanie będzie pod Zusem. To nie ma nic wspólnego z powiatowymi zespołami ds. orzekania o niepełnosprawnośći !!!

Jak może sie coś zmienić, skoro w artykule 26 maja zostało to wprowadzone... Wystarczy przeczytać link..

No i nie był bym soboą żęby nie pojechać. Znając twoje konfederackie poglądy. To raczej żaden chory, potzebujący, wykluczony nie powienien mieć możliwości korzystania z pieniędzy państwa. To powinna być działka fundacji przecież król Korwin wiele razy to mówił. Sam nie wiesz co popierasz, czy jesteś po prostu tak głupi ? To nie dziw że jeszcze te struktury endecji, narodowej demokracji, czy stronnictwa narodowego - czytaj to wszystko - polscy faszyści nie mówią o naszej utylizacji i komorach gazowych dla nas. Czy co najmniej kastracji... W świecie narodowców, ktoś kto nie płąci podatków z własnych wypracowanych pieniędzy, nie ma po żyć przecież... Zgadzasz sie rozszepiony czy idote całe życie będziesz udawał.. Ze ci żydzi żyć nie dają i przez nich całe zło... hahahhaha
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2089
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: piotrs »

ten link nie wchodzi
ja słyszałem że od 1 stycznia
stopien umiarkowany nasz niby dostanie 1300 zł razy 2
a całkowity np 2 ooo tys coś
prześli mi link prywatnie jak możesz
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: Katastrofa »

Pragniemy socjalizmu! Tylko socjalizm!
rozszczepionyumysl
zaufany użytkownik
Posty: 822
Rejestracja: wt mar 09, 2021 2:58 pm
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: rozszczepionyumysl »

Faktycznie to zmienili, miało być inaczej. Zmiana na plus. Poza tym czytałeś to, co pisałem w dziale dla zaufanych? Nie mogłeś. W ogóle teraz nikomu nie wierzę, nie chcę się szufladkować do Konfederacji.

Napiszę tylko jedno, podnoszą te renty, pensje, a złotówka do euro się osłabiła i można za to mniej kupić.
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: Katastrofa »

ZUS przelewa pieniądze na konta bankowe.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

rozszczepionyumysl pisze: wt cze 13, 2023 7:49 am Napiszę tylko jedno, podnoszą te renty, pensje, a złotówka do euro się osłabiła i można za to mniej kupić.
Tak napiszesz tylko jedno bo każde myslenie pracowe i paranoiczne ma do siebie to ze patrzy na jedno. Ilość rzeczy makro i mikro ekonomicznych mająca na wszystko wpływ jest od zatrzesienia. A o 20% inflacji r/r ty w ogóle słyszał ? Bo główna rzecz z której wszystko kosztuje od zaj...nia. Jeszcze powiedz ze zydzi, jak PISda podwyżki. To oni podwyższają ceny hahaha. Bo przecież 200% normy pracy drukareczek od drukowania pustego pieniądza na nic nie mają wpływu. TYKO PANIE... TA PIEPSZONA UNIA NAS WYKANCZA ! HAHAHAH
Awatar użytkownika
Katastrofa
bywalec
Posty: 2216
Rejestracja: pn maja 08, 2023 4:43 pm

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: Katastrofa »

Wyjdźmy więc z Unii Europejskiej.
Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec
Posty: 1530
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:07 am
płeć: mężczyzna

Re: Swiadczenie wspierające

Post autor: FreshEscape »

Katastrofa pisze: wt cze 13, 2023 10:48 am Wyjdźmy więc z Unii Europejskiej.
Dlaczego i z jakich powodów mielibyśmy z Unii wychodzić ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „prawo”