Jak odstawiać leki? Podstawowe zasady

Moderator: moderatorzy

Pikolo
zaufany użytkownik

Re: Jak odstawiać leki? Podstawowe zasady

Post autor: Pikolo »

Nie wiem o jakich konsekwencjach mowisz ? Kazdy czlowiek jest inny i kazda schizofrenia jest inna. Nieslyszymy tych samych głosów mamy inne zwid, prześladowcza mania nie u każdego przebiega tak samo. Owszem sa cechy podobne. Sami specjaliści mowia, ze kazdy pacjent i kazda schizofrenia jest dość indywidualna. Wiec nie wiem jakie konsekwencje ? U ciebie będą inne umnie inne. Ja miałem 13 lat normalnego życia to moja konsekwencja ryzyka ktore sam podjąłem. I wole za kilka lat jezeli bede mial dalej zadkoe psychozy znów trafić do szpitala najwyżej wypisze sie na własne zadanie bo ma lekarzy ciezko jest liczyć. Niz truć się lekami które przeszkadzają mi normalnie żyć. Tak znam konsekwencje brania lekow w moim przypadku jest to depresja sztywnienie miesni i nienaturalna postawa + otepienie jakby ciagle człowiek mial kaca. Wiem ze moja wypowiedz świata nie zmieni ale moze pomogę choc jednej osobie zawalczyć o normalne życie i tylko o to. Ponieważ schizofrenik nigdy nie będzie postrzegany normalnie ponieważ tego nie da się wyleczyć a zmiana nazwy choroby nie rozwiązuje sprawy. Byłem bede i jestem chory. Życzę wszystkiego dobrego i długiej remisji każdemu

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Post autor: Catastrophique »

Pikolo pisze: pn cze 27, 2022 3:28 pm Nie wiem o jakich konsekwencjach mowisz ? Kazdy czlowiek jest inny i kazda schizofrenia jest inna. Nieslyszymy tych samych głosów mamy inne zwid, prześladowcza mania nie u każdego przebiega tak samo. Owszem sa cechy podobne. Sami specjaliści mowia, ze kazdy pacjent i kazda schizofrenia jest dość indywidualna. Wiec nie wiem jakie konsekwencje ? U ciebie będą inne umnie inne. Ja miałem 13 lat normalnego życia to moja konsekwencja ryzyka ktore sam podjąłem. I wole za kilka lat jezeli bede mial dalej zadkoe psychozy znów trafić do szpitala najwyżej wypisze sie na własne zadanie bo ma lekarzy ciezko jest liczyć. Niz truć się lekami które przeszkadzają mi normalnie żyć. Tak znam konsekwencje brania lekow w moim przypadku jest to depresja sztywnienie miesni i nienaturalna postawa + otepienie jakby ciagle człowiek mial kaca. Wiem ze moja wypowiedz świata nie zmieni ale moze pomogę choc jednej osobie zawalczyć o normalne życie i tylko o to. Ponieważ schizofrenik nigdy nie będzie postrzegany normalnie ponieważ tego nie da się wyleczyć a zmiana nazwy choroby nie rozwiązuje sprawy. Byłem bede i jestem chory. Życzę wszystkiego dobrego i długiej remisji każdemu
Jakie konsekwencje?
Nie odpowiadam na tak glupie pytania i resztę Twojego belkotu pominę.
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Pikolo
zaufany użytkownik

Brawo ty, czyli umiesz się zamknąć. Szkoda, że dopiero jak brak tobie argumentów. Dobrze, że sie zamykasz szkoda żebyś robil ludziom wieksza wodę z mózgu niż już maja zrobioną. Pozdo

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec

Post autor: FreshEscape »

Pikolo pisze: pn cze 27, 2022 3:28 pm Nie wiem o jakich konsekwencjach mowisz ? Kazdy czlowiek jest inny i kazda schizofrenia jest inna.
Rzeczywiście każda schizofrenia jest inna. Ale jeszcze ichniejsze są zaburzenia osobowości. Jak Cię szybko wypuścili ze szpitala to raczej taka była diagnoza. Często na tym forum udzielają się osoby złe zdiagnozowane lub gdy zaburzenia osobowości są ciężkie to udają i to nawet czasami nie świadomie chorobę psychiczną. Jak ktoś ma schizofrenie to uwierz mi, bez leków nie zaśnie a ty mówisz ze dbasz o sen. Jak schizofrenik który nie zaśnie bez leków może dbać o sen ?!

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Post autor: Bright Angel »

Pikolo, nie ma żadnego sensu dyskutować z fanatykami. Szkoda tylko Twojego czasu. Pisz swoje, co masz napisać w temacie i tyle. Ignoruj ignorantów.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Pikolo
zaufany użytkownik

To kolega chyba nie nie wie jak wygląda psychoza w stanie maniakalny i prześladowczym. Niewiedzialem, że zwidy towarzysza zaburzeniom osobowości. Niektórych pokrecona logika bywa fascynujaca. Swoją drogą jak brałem apirazol to po kilku dniach nie dałem rady spac, kolega z sali tez schizofrenik po 2-3 dniach na apirazolu nie spal. Zapewne zabourzyło mu to osobowość XD

Pikolo
zaufany użytkownik

Dziwni ludzie ale widzę, że są tu naganiacze to straszne, ze komus zalezy zapewne bardziej na kasie niz na ludziach. Zadałeś pytanie odpowiedzieli tobie zgodnie z moim przeżyciem i dostępna mi wiedza a długo się oczytywalem o schizie i trochę jej doświadczyłem w zyciu.
Chlopaki z góry na pytanie o przepis na pomidorowa zapewne odpowiedza zamknij morde jedz rosół jest lepszy. Taka logika Panów wypowiedzi .

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec

Pikolo pisze: pn cze 27, 2022 9:23 pm długo się oczytywalem o schizie
Zanim ja zachorowałem, miałem kogoś bliskiego kto zachorował. Też czytałem, ale rzeczywista schiza w porównaniu do tego co czytałem to nawet nie jest 1%. Możesz być profesorem psychiatri, ale dopóki sam nie zachorujesz. Nie był byś w stanie uwierzyć na czym polega choroba psychiczna...

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Status: student
Gadu-Gadu: nie mam

Post autor: karuna »

Pikolo pisze: pn cze 27, 2022 9:23 pm Chlopaki z góry na pytanie o przepis na pomidorowa zapewne odpowiedza zamknij morde jedz rosół jest lepszy. Taka logika Panów wypowiedzi .
Niestety.
jeszcze nie tak dawno temu nie bylo internetu

Pikolo
zaufany użytkownik

Ok, czlili jak dostaje spersonalizowana wypowiedz z TV. Ludzie na ulicy mi robia zdjecia obrazy po umyciu rak zmieniają kolor to nie objaw silnej psychozy ? Zabawne jak wreszcie po latach przyznałem szczerze, że mam schizofremie to nagle ktos mi mowi ze jej nie mam. XD Moze kolega zna wiec kogos kto mnie uleczyć albo uleczyć moze ? Bo ja osobiście nie wiem nic na temat takich ozdrowień. Sa natomiast w medycynie znane długie przypadki remisji i pojedyncze przypadki psychoz ;)

Awatar użytkownika
FreshEscape
bywalec

Czyli mimo tych wielozdaniowych wypodwiedzi o nie leczeniu schizofreni przyznajesz ze jestest w stanie silnej psychozy.... Fajnie. To życze powodzonaka...

Pikolo
zaufany użytkownik

Kolego czytaj ze zrozumieniem ja salbo pisze po polsku choc to moj ojczysty jezyk. Moze zle używam formy czasu przeszlego ? Pisalem wczesniej w poprzednich wypowiedziach ze mialem psychoze ktora minęła. Obecnie nie odczuwam zadnych wyżej opisanych objawów. Stan o którym pisałem w wypowiedzi poprzedniej doświadczyłem podczas psychozy. Skoro taki jestes oczytany i zapewne doświadczony to zapewne tez doczytales, ze psychozy mijają i nie muszą trwać wiecznie.

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Pikolo pisze: pn cze 27, 2022 8:53 pm Brawo ty, czyli umiesz się zamknąć. Szkoda, że dopiero jak brak tobie argumentów. Dobrze, że sie zamykasz szkoda żebyś robil ludziom wieksza wodę z mózgu niż już maja zrobioną. Pozdo
Malo, ze piszesz bzdury to jeszcze w agresywny sposob. Polecam poza wiedza na temat schizofrenii poczytac nieco o kulturze osobistej.
Brak argumentow?
A trafilyby do Ciebie? Jestes odklejony jak BrightAngel, polemika nie ma najmniejszego sensu bo odpowiadasz na nia kilkunastowersowym belkotem.
Chodzi mi o jedno - rzucasz leki > masz psychoze. W 99,9% przypadkow. I nie da sie tego przeskoczyc.
To Ty robisz ludziom wode z mozgu zachecajac i polecajac rezygnacje z nich.
Zeby tacy jak Wy poniesli konsekwencje za wszystkie ludzkie tragedie, ktore mozecie pisaniem tych bzdur wywolac.
Życie jest przygodą dla odważnych albo niczym. | Nothing is impossible | Semper in altum

Pikolo
zaufany użytkownik

Mozesz mi jakieś dane naukowe podeslac artykuły, ktore mowia o tym, że na 99 % po zostawieniu lekow ma się psychoze? Chetnie doczytam i uzupełnię wiedzę. Twoich bzdur nie da się poprzec dowodami. Mało tego mowisz, ze ja cos robie w agresywny sposób a od początku naśmiewasz się i obrażasz moje wypowiedzi. Dodatkowo mowisz o odpowiedzialnosci a jej nie rozumiesz każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje. Jestes jak dziedzko posadzisz sprzedawce noży ponieważ ktos sie moze pokaleczyć. Kazdy moze użyć noza jak chce. Tak samo jest z ta wiedza każdy jej użyje jak zechce i na własną odpowiedzialność. To właśnie jest świadomość.
Kończę rozmowe, jezeli kolega chce dalej rozmawiać to proszę swoje treści podpierać jakimiś dowodami artykułami lub książkami, ponieważ tez nie lubie czytać bełkotu.

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec
Status: Stara szkoła

Post autor: AcidHouse »

oczywiście znajdą się przypadki, które łamią te procenty wyjęte z kosmosu, a chociażby moja osoba, która nie trafiała do szpitala, a rzucałem leki już 4 razy.
poczułem się nieco gorzej to zażyłem lekarstwa i tylko tyle.
Operowanie jakimiś procentami to dziecinada kompletna.
Do takiego operowania procentowego potrzebna jest dogłębna statystyka ujęta na wielu osobach oraz oczywiście badania naukowe, których Katastropik nie posiada.
Wieczny student

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec

Kolega Katastropik chyba nie spotkał na swojej drodze osoby agresywnej, dlatego wszelkie odstępstwa od norm tak traktuje.
Według mnie takie coś świadczy o bardzo wątłym charakterze.
Wieczny student

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec

Bright Angel pisze: pn cze 27, 2022 9:15 pm Pikolo, nie ma żadnego sensu dyskutować z fanatykami. Szkoda tylko Twojego czasu. Pisz swoje, co masz napisać w temacie i tyle. Ignoruj ignorantów.
Bright Angel pisze: pn cze 27, 2022 9:15 pm Pikolo, nie ma żadnego sensu dyskutować z fanatykami. Szkoda tylko Twojego czasu. Pisz swoje, co masz napisać w temacie i tyle. Ignoruj ignorantów.
do czasu, aż ignorant spłodzi się i zasieje ziarno.
wtedy możesz mieć pretensje do siebie, że ktoś kogoś zrobił miękkim ch""m i jeszcze się z tego cieszy.

i mamy kolejnego analfabetę w społeczeństwie.
Na tej zasadzie działa przesadna ignorancja.
Wieczny student

Pikolo
zaufany użytkownik

Moze i niepowinienem wchodzić w dyskusje. Poprostu nie lubie jak ktoś z logiki robi sobie drwiny. Takie osoby sadza, ze pomagają tylko ich pomoc czesto moze byc katastroficzna Schizofremicy nie są niebezpieczni nawet w psychozie częściej robia sobie krzywdę niz komus. Ludzie czesto postrzegają schizofremika jak psychopatę a to zupełnie co innego. Tylko przez narracje lekarzy mediów i czasem samych pacjentów takie postrzeganie jest ciężkie do wypełnienia. Oficjalne media donoszą ze odsetek przestępstw w srod schizofreników to zaledwie 3 %. Wiec jasno trzeba sobie powiedziec nie jesteśmy psychopatami tylko normalnymi ludźmi. Ja się bardziej boje psychpatów tych bez diagnozy ich jest aż 97%

Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec

Myślicie, że udawanie głupich na coś się zda?;)
Każdy lekarz na pewno Wam mówił czym się kończy odstawienie leków i dlaczego zostały Wam przepisane. Natomiast jeżeli nie wierzycie lekarzom (po kilku latach studiów i często kilkudziesięciu praktyki i doświadczenia z osobami chorymi) to radzę ubrać foliową czapeczkę i skierować się także ku innym teoriom spiskowym (np. płaskiej Ziemi), bo dla mnie jest to co najmniej niepoważne ;). No i przede wszystkim - nieodpowiedzialne.

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Post autor: Bright Angel »

Lekarze bardzo często się mylą, bardzo często i to nie tylko w psychiatrii. Często jak byłem w aptece to słyszałem, jak farmaceuta/ka mówił, że źle jest wypisana recepta. Jeżeli lekarze nie umieją wypisać poprawianie nawet recepty, to o czym my w ogóle mówimy.
Ostatnio zmieniony wt cze 28, 2022 4:50 pm przez Bright Angel, łącznie zmieniany 1 raz.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Wróć do „leki, terapie”