2022 rok

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 18031
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

2022 rok

Post autor: Dobro »

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok 2022! :eusa-violin:
każdy dzień to nowy początek
szmata
zaufany użytkownik
Posty: 684
Rejestracja: śr cze 24, 2015 3:46 pm
płeć: mężczyzna

Re: 2022 rok

Post autor: szmata »

Dzięki i nawzajem 😎
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: 2022 rok

Post autor: Catastrophique »

Wzajemnie.
Trzy dwójki oznaczają, ze wszystko bedzie ok :).
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 6026
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 2022 rok

Post autor: amigo »

Uważajcie na fajerwerki
. Oby ten nowy 2022 był lepszy niż poprzedni.
Zdrowia, spokoju, oraz miłości i żeby pieniędzy nie brakowało. 🎉🎊🎉
Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik
Posty: 1211
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 10:31 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: 2022 rok

Post autor: Józef80 »

"Stary Rok mija, lecz marzenia zostają,

Niech one się Tobie szybciutko spełniają,

I z Nowym Rokiem niech los się odmieni,

A ogród życia wnet się zazieleni".

Wszystko co dobre w nowym roku 2022 :eusa-violin:
Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.

(Wisława Szymborska)
Awatar użytkownika
Jaskolka
zaufany użytkownik
Posty: 922
Rejestracja: śr gru 15, 2021 7:06 am
Lokalizacja: lubelskie

Re: 2022 rok

Post autor: Jaskolka »

Niech nam panuje cały rok 8) 8) 8)
Szeptem pisane do mojego ucha : Słowo Boże
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 6026
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 2022 rok

Post autor: amigo »

Jaskolka pisze: pt sty 07, 2022 9:26 am Niech nam panuje cały rok 8) 8) 8)
I oby się nie zepsuję :dance:
Domi
zarejestrowany użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 8:20 pm

Re: 2022 rok

Post autor: Domi »

Witam. Jestem nowa na forum,ale problem mam od 3 lat. Córka lat 16. Jest psychiatra,leki,psycholog terapeuta,szpital. Przez chwilę było dobrze.Ogarnięte.
Traz Córka się wycofuje z życia. Mieliśmy zwolnienie z zajęć wf,indywidualne nauczanie, zdalne. Teraz zwolnienie z lekcji od psychiatry. Ne chodni do szkoły, nie ma kontaktu z rówieśnikami,siedzi w pokoju sama. Nic nie chce. Zero aktywności. Proszę. Poradźcie cokolwiek,bo nie daję rady. Już nie daję....
Mama schizofreniczki.
.
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 18031
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: 2022 rok

Post autor: Dobro »

Domi pisze: ndz mar 20, 2022 8:37 pm Witam. Jestem nowa na forum,ale problem mam od 3 lat. Córka lat 16. Jest psychiatra,leki,psycholog terapeuta,szpital. Przez chwilę było dobrze.Ogarnięte.
Traz Córka się wycofuje z życia. Mieliśmy zwolnienie z zajęć wf,indywidualne nauczanie, zdalne. Teraz zwolnienie z lekcji od psychiatry. Ne chodni do szkoły, nie ma kontaktu z rówieśnikami,siedzi w pokoju sama. Nic nie chce. Zero aktywności. Proszę. Poradźcie cokolwiek,bo nie daję rady. Już nie daję....
Mama schizofreniczki.
.
Witaj Domi
Może ma po prostu psychozę (to forum o schizofrenii stąd moje stwierdzenie), ale to że tak siedzi w pokoju, to może być lęk, depresja...
Czasem te leki nie są trafione, trzeba szukać rozwiązań.
Może ma jakiekolwiek zainteresowania sprzed nawrotu.. Ale powoli, najpierw trzeba moim zdaniem spróbować nawiązać kontakt, choć wiem że pewnie nieufna.
Zero aktywności, nie wiele to mówi, ale rozumiem że nie siedzi non stop przed jakimś ekranem, tylko zastyga w miejscu...

pozdrawiam
k
każdy dzień to nowy początek
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3123
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: 2022 rok

Post autor: Meduzola »

Domi pisze: ndz mar 20, 2022 8:37 pm Witam. Jestem nowa na forum, ale problem mam od 3 lat. Córka lat 16. Jest psychiatra, leki, psycholog terapeuta, szpital. Przez chwilę było dobrze. Ogarnięte. Teraz Córka się wycofuje z życia. Mieliśmy zwolnienie z zajęć wf, indywidualne nauczanie, zdalne. Teraz zwolnienie z lekcji od psychiatry. Nie chodzi do szkoły, nie ma kontaktu z rówieśnikami, siedzi w pokoju sama. Nic nie chce. Zero aktywności. Proszę. Poradźcie cokolwiek, bo nie daję rady. Już nie daję.... - Mama schizofreniczki.
Droga @Domi :-) Daj Córce czas na odnalezienie się w "nowej rzeczywistości", bo rozdział F20 ( ICD 11) to nie jakaś bezzałogowa sonda kosmiczna. A "stupor" ("osłupienie") i katatonia (odczucie niemocy wobec bieżących wydarzeń), to wbrew pozorom ważne funkcje obronne, zarówno dla jednostki, jak i społeczności. Nie musimy teraz tego analizować, wyjaśnię Ci innym razem :-) Ta za każdym razem krzywdząca nas definicja "psychozy", czyli stanu "widzenia, słyszenia i czucia rzeczy, których nie ma", to jednak kolos na glinianych nogach, czyli wielkie nieporozumienie. Nie musimy teraz tego analizować, wyjaśnię Ci innym razem :-) Droga@Domi, bądź czuła i wyrozumiała dla swojej Córki. W pierwszej kolejności zachęcaj ją do wychodzenia na balkon, chociaż na minutkę, po tym córcia może wrócić pod ciepłą kołdrę. Ale nie ustawaj w tych staraniach... Nie odliczaj i nie wyliczaj jej czasu. Takie z lekka kontrolowane poszerzanie tzw. "naczyń krwionośnych" (naczynia krwionośne to 1.= tętnice, czyli krew utlenowana płynąca z serca do pozostałych organów i narządów ORAZ 2.= żyły, czyli krew wracająca do płuc)... ciepłem i ich obkurczanie zimnem/lekkim chłodem, to masaż przeciwdziałający tzw. spazmom. Jednak żadnej "terapii szokowej", bo ta sprawia, że "objawy" znikają nagle, ale wracają jak bumerang ze zdwojoną siłą. Z Panem Bogiem, moje Kochane.
Awatar użytkownika
Józef80
zaufany użytkownik
Posty: 1211
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 10:31 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: 2022 rok

Post autor: Józef80 »

Domi pisze: ndz mar 20, 2022 8:37 pm Witam. Jestem nowa na forum,ale problem mam od 3 lat. Córka lat 16. Jest psychiatra,leki,psycholog terapeuta,szpital. Przez chwilę było dobrze.Ogarnięte.
Traz Córka się wycofuje z życia. Mieliśmy zwolnienie z zajęć wf,indywidualne nauczanie, zdalne. Teraz zwolnienie z lekcji od psychiatry. Ne chodni do szkoły, nie ma kontaktu z rówieśnikami,siedzi w pokoju sama. Nic nie chce. Zero aktywności. Proszę. Poradźcie cokolwiek,bo nie daję rady. Już nie daję....
Mama schizofreniczki.
.
Wszystkiego dobrego w nowym roku
Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.

(Wisława Szymborska)
Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik
Posty: 6026
Rejestracja: śr lut 06, 2013 6:20 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 2022 rok

Post autor: amigo »

Zdrówka. - bo to najważniejsze. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „życzenia i pozdrowienia”