Waporyzer do tytoniu

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Waporyzer do tytoniu

Post autor: Niemamnie »

Waporyzer który sobie niedawno kupiłem jest dobrym rozwiązaniem, aromat tytoniu pozostaje a wdycha się mniej syfu niż przy paleniu. E-papierosa nie toleruję.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2680
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Piotrek007 »

Kiedyś zastanawiałem się czy waporyzer nadawałby się do palenia trawki i czy był by w związku z tym udanym prezentem :D
Sam nie palę zioła.
Juliusz Bulwa pisze: Waporyzer który sobie niedawno kupiłem jest dobrym rozwiązaniem, aromat tytoniu pozostaje a wdycha się mniej syfu niż przy paleniu. E-papierosa nie toleruję.
Dlaczego uważasz,że wdycha się mniej syfu? wydaje mi się,że jest odwrotnie bo pali się jak z fajki (bez filtra) z tą różnicą że zamiast rozpalać tytoń zapalniczką robi to grzałka.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Niemamnie »

Waporyzer odparowuje wodę i nikotynę, jak przepalasz wsad to nie ma różnicy czy zaplaniczka czy waporyzer.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Piotrek007
zaufany użytkownik
Posty: 2680
Rejestracja: wt paź 21, 2014 12:48 pm
płeć: mężczyzna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Piotrek007 »

Juliusz Bulwa pisze: sob sie 04, 2018 7:06 pm Waporyzer odparowuje wodę i nikotynę, jak przepalasz wsad to nie ma różnicy czy zaplaniczka czy waporyzer.
Teraz rozumiem.
Ja od kilku lat używam e-papierosa.Na początku ciężko było mi przejść na niego i przez ok. 2 lata paliłem na zmianę ze zwykłymi fajkami.Teraz już tylko elektryka.Niedawno próbowałem rzucić ale po 5 tygodniach się poddałem,brakuje silnej woli.
"Nie mów mi jak mam żyć
Bo ja dobrze wiem jak i co
Nie pomoże mi już nic
Jak nie pomogę sam sobie."
Awatar użytkownika
Hipis
zaufany użytkownik
Posty: 2764
Rejestracja: pt lip 24, 2020 2:07 pm
płeć: mężczyzna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Hipis »

Obrazek
Najlepszy waporyzer
E ?= m + (*c²)
Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Posty: 17066
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: nie mam
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: nic
Lokalizacja: żadna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: karuna »

Ble xd
hihihi
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Digital »

A jak capi, smród na cały dom. Vapek to kultura, zero dymu, tylko lekka nie gryząca para bez zapachu, która właściwie nie zawiera substancji smolistych, może maksymalnie do 5%, gdzie dym tytoniowy 95% więc różnica jest namacalna. Waporyzujesz zazwyczaj w około 190 stopniach i nie dochodzi do spalania, a przy paleniu jest 700! Vapek nadaje się do wszystkiego, do dowolnego rodzaju ziół. Wyciąga całość substancji czynnych bez toksyn. Może to być rumianek, melisa, szałwia, yerba mate, nawet zielona herbata, tylko różne są temperatury waporyzacji poszczególnych ziół, trzeba to sobie sprawdzać. Ważne też by nie kupować jakiejś taniej chińskiej podróbki bo można się zatruć plastikiem. Renomowane koszt od 300zl w górę.
Ronaldinho
bywalec
Posty: 755
Rejestracja: pt lut 10, 2017 7:08 pm
płeć: mężczyzna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Ronaldinho »

Coraz częściej w głównych mediach pojawiają się artykuły, że vapowanie szkodzi, pewnie jeszcze bardziej, niż normalne palenie. Także ja odradzam i palenia normalnego i vapowania.
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Waporyzer do tytoniu

Post autor: Digital »

Postaram się wyjaśnić. Należy odróżnić waporyzator od wapownika. Tu jest zasadnicza różnica. To o czym ciągle jest mowa w mediach dotyczy e-papierosa czyli wapownika. Może być szkodliwy gdyż przez e-papierosa wapuje się liquidy które mogą posiadać wątpliwy skład. Mogą zawierać różne szkodliwe substancje lotne. Waporyzator to zupełnie inna sprawa. Rzecz stosunkowo nowa i raczej nigdy nie wspominana w mediach. Jest to rodzaj inhalatora do ziół. Nie służy do gotowych wkładów. Jest to najlepszy sposób zażywania ziół, z prostego powodu, oszczędza się wątrobę i żołądek, gdyż nic nie pije się ani nie je lecz wdycha się parę, a czasem nawet ledwo widoczną mgiełkę pozostawiającą w ustach jedynie smak oraz pełne spektrum działania danego ziela. Szkodliwe natomiast może być waporyzowanie tytoniu gdyż jak wiadomo tytoń uzależnia i szkodzi. Jednak i tak będzie to zdrowsze niż zwykły papieros czy nawet e-papieros, gdyż odparowuje się jedynie czysty tytoń, a taka para wolna jest od substancji smolistych czy innych podejrzanych związków chemicznych jakie mogą znajdywać się w składzie liquidów. Należy pamiętać, że nadal zawiera 100% nikotyny i silnie uzależnia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „używki: alko i inne”