ProjektMedytacja

Moderator: moderatorzy

lukaszbb
zaufany użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 11, 2017 9:46 pm
płeć: mężczyzna

Re: ProjektMedytacja

Post autor: lukaszbb »

mandragora pisze: śr sty 24, 2018 3:10 pm
ProjektMedytacja pisze: śr paź 19, 2016 12:43 pm Witajcie :),
medytacja..medytacja to nie obraz mnicha na wielkiej odległej tysiące ponad ziemią metrów górze, przynajmniej nie w czasach które mamy, nie jest to tylko transcendentalne przeżycie, jest mnóstwo dowodów na dobroczynne działanie medytacji, wpływa pozytywnie na ciało, uspokaja, relaksuje, wpływa pozytywnie na umysł przez co sprawia że pewne obszary mózgu zaczynają pracować aktywniej efektem my jako ludzie czujemy się lżej, lepiej, zdrowiej. Chciałabym zachęcić Was do indywidualnego, regularnego kontaktu ze mną, w którym chcę zaproponować prace z umysłem, z ciałem dla polepszenia zdrowia psychicznego. Dla mnie medytacja była środkiem do zdrowia psychicznego, chciałabym aby dla Was też była.
Kasia
Co do medytacji to radze uwazac, tez uwazalam ze to zloty srodek na moje stany. Jeszcze zanim mialam psychoze medytowalam dosyc czesto i niestety eksperymentowalam przy medytacji wsrod dzwiekow o roznych czestotliwosciach. Dzis po przebytej psychozie stwierdzam, ze choc medytacja wyleczyla mnie z nerwicy( jestem tego pewna na 100%) to pierwsze mysli o tym ze jestem obserwowana wystapily po trzech miesiacach od kiedy zaczelam medytowac(znane sa rowniez przypadki wystapienia psychozy bezporednio wywolanej medytacja) wiec poprotu jesli zamiezacie na wlasna reke to odradzam, jesli macie w okolicy jakiegos mistrza zen czy kogos w tym rodzaju to inna sprawa, po zadnym pozorem nie medytujcie przy medycjach z youtube! zwlaszczaa jesli sa tam uzyte roznegotypu fale i czestotliwosci. Osobicie uwazam ze sama namieszalam sobie w glowie eksperymentujac z wlasnym umyslem.
Pozdrawiam
Ja medytowałem według medytacji prowadzonych na dharmaseed i nie miałem żadnych problemów. Głównie obserwacja oddechu i nic więcej.
mandragora
zarejestrowany użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 23, 2018 7:54 pm

Re: ProjektMedytacja

Post autor: mandragora »

lukaszbb pisze: śr sty 24, 2018 4:05 pm
Ja medytowałem według medytacji prowadzonych na dharmaseed i nie miałem żadnych problemów. Głównie obserwacja oddechu i nic więcej.
Medytowales wedlug jakies szkoly, ja eksperymentowalam w roznych kierunkach i jestem pewna ze sobie zaszkodzilam. Tak jak pisalam, jesli macie do dyspozycji mistrza lub osobe prowadzaca to jest inna na sprawa. Sa opisywane przypadki osob ktore po intensywnej medytacji:kilkudniowej kilka godzin dziennie mialy psychoze. Medytacja ma miliony zalet ale poczytaj ze na dlugie medytacje nie przyjmuj osob z zaburzeniami psychicznymi nawet pod okiem mistrzow, byc moze to medytacja poprostu odslonila cos co i tak by sie stalo. Tak jak pisalam mnie wyleczyla z newicy ale naprawde przestrzegam przede eksperymentowaniem samemu, zwlaszcza jesli sie ma psychoze na koncie.
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3604
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: ProjektMedytacja

Post autor: pawel534 »

Dla mnie medytacja to igranie z demonami.
lukaszbb
zaufany użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 11, 2017 9:46 pm
płeć: mężczyzna

Re: ProjektMedytacja

Post autor: lukaszbb »

mandragora pisze: śr sty 24, 2018 4:20 pm
lukaszbb pisze: śr sty 24, 2018 4:05 pm
Ja medytowałem według medytacji prowadzonych na dharmaseed i nie miałem żadnych problemów. Głównie obserwacja oddechu i nic więcej.
Medytowales wedlug jakies szkoly, ja eksperymentowalam w roznych kierunkach i jestem pewna ze sobie zaszkodzilam. Tak jak pisalam, jesli macie do dyspozycji mistrza lub osobe prowadzaca to jest inna na sprawa. Sa opisywane przypadki osob ktore po intensywnej medytacji:kilkudniowej kilka godzin dziennie mialy psychoze. Medytacja ma miliony zalet ale poczytaj ze na dlugie medytacje nie przyjmuj osob z zaburzeniami psychicznymi nawet pod okiem mistrzow, byc moze to medytacja poprostu odslonila cos co i tak by sie stalo. Tak jak pisalam mnie wyleczyla z newicy ale naprawde przestrzegam przede eksperymentowaniem samemu, zwlaszcza jesli sie ma psychoze na koncie.
Masz rację. Od siebie dodam że nigdy nie medytowałem długo, mimo to doświadczyłem "głębszych" stanów. Raz podczas zgłębiania pytania "kto jest świadomy/kim jestem?", drugi raz gdy moja świadomość tak jakby odkryła że jest "tu i teraz".

pawel534 zaś nie wie czym jest medytacja i się o niej wypowiada.
mandragora
zarejestrowany użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 23, 2018 7:54 pm

Re: ProjektMedytacja

Post autor: mandragora »

Co do igrania z demonami,to nawet sa katolickie medytacje przeciez! wiec nie wiem skad takie stwierdzenie. Osobom z nerwicami czy depresjami napewno pomoze Wlasciwa_Medytacja, wiem to po sobie,ani sladu nerwicy. Chce podkreslic i przestrzec przed eksperymentowaniem, nie przed sama medytacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „metody alternatywne”