Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Moderator: moderatorzy

fotex
zaufany użytkownik
Posty: 601
Rejestracja: sob sty 28, 2006 4:04 pm
Lokalizacja: Kraków

Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: fotex »

Niedawno zacząłem zażywać witaminy B complex (3 tabletki dziennie( i jeść cztery jajka kurze na surowo dziennie.Schiza się zaczęła cofać i nawet nie wiem co będzie jak dłużej będę kontynuował tą kurację.Zapraszam do przeglądnięcia wywiadu na youtubie wpisując hasła Alfabet Jerzego Zięby. B jak kompleks witamin B
i życzę zdrowia.Z pozdrowieniami, Paweł.
ps. W wywiadzie tym poruszony jest problem leczenia schizofrenii.
fotex
zaufany użytkownik
Posty: 601
Rejestracja: sob sty 28, 2006 4:04 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: fotex »

Oczywiście odradzam przerywanie kuracji przepisywanymi przez lekarza psychotropami.Ja sam zażywam 400 mg klozapolu i nie mam zamiaru bez zgody lekarza zaprzestać ich zażywania.
Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Posty: 5312
Rejestracja: wt maja 28, 2019 9:30 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: wowo »

Sam biorę b-complex już dłuższy czas i nic. Nie odstawiam przy tym leków bo na pewno same witaminy by mnie nie utrzymały. Polecam za to omega 3, po dłuższym czasie zażywania poprawia się funkcjonowanie umysłu, jest bardziej sprawniejszy i chłonny wiedzy. Biorę go już prawie rok i widzę pozytywne zmiany.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10786
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: hvp2 »

Upieracie się żeby leczyć schizofrenię za pomocą rozmaitych tabletek, preparatów, ziół...

Ja zaś twierdzę że schizofrenię najlepiej leczą dobre relacje z ludźmi, szczególnie posiadanie przyjaciół i - ogólniej - grona znajomych. Nie do przecenienia jest też partnerka seksualna :!: :!:

Natomiast co do witamin z grupy B to nawet duże ich dawki zawsze będą słabsze pod względem oddziaływania na organizm niż neuroleptyki, zwłaszcza neuroleptyki w większych dawkach, a już szczególnie te o działaniu sedacyjnym (czyli działające nasennie i powodujące uczucie zmęczenia).
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: piotrs »


dokladnie tylko psychotropami
B3 NIACYNA I
B6 MAGNEZ moga tylko przyspieszyc usprawniaja zdrowienie na sen na depresje ja stosuje ale przytylem duzo w orzechach
i OMEGA 3
fotex
zaufany użytkownik
Posty: 601
Rejestracja: sob sty 28, 2006 4:04 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: fotex »

wowo21975-ale trzeba tych witamin b dużo zażywać, dlatego jem cztery jajka surowe które zawierają te witaminy.Zachęcam do zaczęcia kuracji.Trzy tabletki witamin B complex i cztery kurze jaja.
Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Posty: 5312
Rejestracja: wt maja 28, 2019 9:30 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: wowo »

Chyba że bardzo dużo bo tego jeszcze nie próbowałem.
schizek
zaufany użytkownik
Posty: 1252
Rejestracja: wt lis 03, 2009 3:30 pm

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: schizek »

ja sie leczy pylkiem z kwiatów stokrotek i uwierzcie ze jest poprawa szczerze polecam
Awatar użytkownika
PanSerduszko
zaufany użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pt sty 06, 2017 6:38 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śniadanie

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: PanSerduszko »

nie obawiasz się salmonelli spożywając surowe jajka ?
jakiej firmy B-complex spożywasz ?
bo ja Now Foods B-50 i odbija mi się po nich czymś, ale ludzie chwalą, więc postanowiłem wdrożyć, a
gdy opakowanko się skończy to przeniosę się na Olimp Vit-BForte.
Nie martwcie o o siki, że są żółte, bo to efekt suplementacji B-complex.

Surowych jaj nigdy nie spożywałem i raczej nie będę spożywał.
Lubię natomiast inne formy jaj, od jajecznicy po omleta.
dla lepszego wchłaniania i trawienia żywności używajcie pieprzu, bo zawiera piperynę, a ta pomoże Wam zwiększyć biodostępność niektórych witamin...

jednak życzę wytrwałości i sumienności w tym procederze.
a oto moja noga
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3112
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: Meduzola »

Pan Jerzy Zięba dużą część życia spędził w Australii i nie do końca zna polskie realia: Odwalę jakiś głupi numer bez psychotropa, to hospitalizacja i znów końskie dawki i straszenie sanitariuszem, zastrzykami, oddziałem zamkniętym... Ja po jego zaleceniach suplementacji witaminy D czułam pobudzenie psychiczne i natłok myśli, ale ostatnio jem więcej jajek (wit.B) i odczuwam to neutralnie, ale bez syntetyków. Mierna sprawność fizyczna plus lęk przestrzeni- bez zmian.
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: piotrs »


dokladnie lepiej brac na malych dawkach PODRZYMUJACYCH czy ŚLADOWYCH pozniej niz te na objawy POZYTYWNE KONSKIE od 400mg solianu amisanu np
Awatar użytkownika
Meduzola
zaufany użytkownik
Posty: 3112
Rejestracja: śr wrz 13, 2017 5:44 pm

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: Meduzola »

... Bo z policją mam się na pieńku... 2017 dzwoniłam do nich z 7 razy: 1. Jaki jest numer na Błękitną Linię, bo nie mam z kim pogadać? 2. Jaki jest numer do Straży Miejskiej, bo boję się psów bez smyczy? 3. Pilnujcie X z forum Y (nie evot!), bo może być niebezpieczny. 4. Ktoś grozi w internecie, że przebije sobie serce nożem. 5. Idę do Lublina szukać przodków, nie szukajcie mnie. 6. Mama nie chce mnie wpuścić do mieszkania. 7. Mam wrażenie, że brat chce mnie znów pobić.
Awatar użytkownika
PanSerduszko
zaufany użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pt sty 06, 2017 6:38 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śniadanie

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: PanSerduszko »

Meduza ? jakie dawki leków bierzesz, że masz natłok myśli po D3 ?
a oto moja noga
lukaszbb
zaufany użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 11, 2017 9:46 pm
płeć: mężczyzna

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: lukaszbb »

Z tymi jajkami kurzymi może być coś na rzeczy. Są one naturalnym źródłem lecytyny.

"Lecytyna - tak jak cholina - poprawia kondycję osób z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi. Przyjmowanie lecytyny zmniejsza częstość występowania urojeń i halucynacji. Celowość zastosowania lecytyny i jej składników w terapii zaburzeń maniakalno-depresyjnych i choroby afektywnej dwubiegunowej badano na małych kilkuosobowych grupach osób1. Skuteczność suplementacji lecytyną sprawdzano u osób z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi w badaniu z podwójnie ślepą próbą kontrolowanym placebo, a zatem bardzo wiarygodnym. Suplementacja przyniosła pozytywne rezultaty, dużo lepsze niż w przypadku podawania placebo. U osób badanych obserwowano osłabienie objawów manii, np. zaburzeń nastroju i zaburzeń psychoruchowych. W przypadku suplementacji choliną u 5 na 6 osób badanych stwierdzono wyraźne osłabienie objawów manii, a u 4 nastąpiła znaczna stała poprawa nastroju2. Włączanie lecytyny i choliny do terapii zaburzeń psychicznych może być więc skutecznym elementem leczenia.

Naturalne źródła lecytyny
W produktach żywnościowych lecytyny nie ma zbyt wiele, jednak występuje ona dosyć powszechnie. Dobrymi źródłami lecytyny w pożywieniu są:
żółtko jaja"
i inne (do zobaczenia na stronie poniżej)

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/sup ... 43813.html
Awatar użytkownika
PanSerduszko
zaufany użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pt sty 06, 2017 6:38 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śniadanie

Re: Zapraszam do zapoznania się z metodą leczenia schizofrenii witaminami B complex.

Post autor: PanSerduszko »

widziałem na filmach jak są marnotrawione żółtka jaj.
chłop zwyczajnie wyrzuca je do zlewu, a nie ma pojęcia ile dobra w nich jest, ale liczy się tylko ich fundamentalne białko do budowy mięśni i zero tłuszczu, aby było.
a piesek, babcia, dziadek mogli skorzystać ... to nie, nie ! lepiej niech se wyrzuci.
przykre. mysle ze jest !
a oto moja noga
ODPOWIEDZ

Wróć do „metody alternatywne”