schodzenie z kwetiapiny

kwetiapina, ketilept, ketipinor, seroquel

Moderator: moderatorzy

to_ja
zaufany użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: wt mar 29, 2016 10:40 pm

schodzenie z kwetiapiny

Post autor: to_ja »

Hej - zapisane mialam:
1. 100 mg kwetiapiny na noc - postanowiłam ze z niej zejde sama.
2. Decaldol 2mg (czyli haloperidol w zastrzyku) co 28 dni
3. Abilify raz dziennie rano 15 mg

Schodzić zaczełam w sposób nastepujacy:
1. najpierw brałam 100mg na noc, potem
2. przez 3 dni 75 mg
3. przez 5 dni 50 mg
4. teraz 2 dni 25 mg.
I plan miałam taki, ze dalej bede brac zolafren 2x10mg a potem po 10 mg potem 7,5 mg aż do zera. I jedna noc wziełam te 20mg zolafrenu ale coś dziwnie długo spałam i śpię już pół dnia i zaczełam sie zastanawiać dlaczego? Wygooglałam o okazałao sie, ze zolafren to olanzapina a nie kwetiapina!

Więc teraz pytanie - czy mogę już całkowicie odstawić kwetiapinę i nic więcej nie brać na noc czy lepiej brać tą olanzapinę, która mam? jeśli tak, to w jakiej dawce - 10mg czy 7,5 mg? (tyko takie leki mam w domu a wizyta u psychiatry dopiero za miesiac). Z góry dzieki za porady :)
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2089
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: piotrs »

na zolafrenie olaplazminie powinnas dobrze spac ja na 10mg na dobe spalem 12-14 h i nie moglem sie wybudzic powinno na sen starczyc 5mg ale ty bierzesz abilify dodadkowo 15 mg na ktorym tak dlugo sie nie spi wszystko stopniowo z glowa zmniejszac i po jednym jest duzy apetyt zolafrenie a abilify nie chce sie jesc
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10794
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: hvp2 »

Moim zdaniem schodzisz z tymi dawkami w dół o wiele za szybko, a ponadto nie tak dawno temu miałaś chyba pogorszenie, więc tym bardziej zmniejszanie dawek wydaje mi się mało rozsądne!

Jak już musisz zmniejszać to kolejne zmniejszenie realizuj po kilkunastu dniach od poprzedniego, a nie jedynie po kilku!!!

PS. Psychiatrzy twierdzą że nieprzestrzeganie zaleconego dawkowania leków i samowolne zmniejszanie dawek oraz ich całkowite odstawianie jest najczęstszą przyczyną nawrotów!!! A z kolei każdy nawrót jest podobno dla mózgu procesem toksycznym.
Gehenna
zaufany użytkownik
Posty: 9559
Rejestracja: sob lip 17, 2010 8:24 am

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: Gehenna »

W jaki sposób dzielisz tabletki. Ja też biorę ketrel, najmniejsza tab to setka. Rozumiem podzielić gilotyną na pół ale ćwiartki...
Newt
zaufany użytkownik
Posty: 3385
Rejestracja: pn cze 11, 2007 1:24 pm

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: Newt »

Ja na ćwiartki dzieliłam nawet tabletki po 25 mg, więc setka bez żadnego problemu.
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."
einsam
zaufany użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: sob lut 08, 2014 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: einsam »

Ja nie schodzę z kwetiapiny.Mi kwetiapina służy.Biorę jeszcze sulpiryd przeciwpsychotyczny i cloranxen małą dawkę.Czuję się rewelacyjnie.Nie ma mowy w moim przypadku o jakimkolwiek odstawianiu.Nie chcę zaliczyć nawrotu. :naughty:
to_ja
zaufany użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: wt mar 29, 2016 10:40 pm

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: to_ja »

Gehenna pisze: pn lis 06, 2017 7:35 pm W jaki sposób dzielisz tabletki. Ja też biorę ketrel, najmniejsza tab to setka. Rozumiem podzielić gilotyną na pół ale ćwiartki...
Jest jeszcze kwetiaplex 25 mg To ta sama substancja czynna co w ketrelu. Czyli 3 taletki tego kwetisplexu to 75mg dwie to 50 mg a jedna 25 mg
to_ja
zaufany użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: wt mar 29, 2016 10:40 pm

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: to_ja »

hvp2 pisze: pn lis 06, 2017 4:35 pm Moim zdaniem schodzisz z tymi dawkami w dół o wiele za szybko, a ponadto nie tak dawno temu miałaś chyba pogorszenie, więc tym bardziej zmniejszanie dawek wydaje mi się mało rozsądne!

Jak już musisz zmniejszać to kolejne zmniejszenie realizuj po kilkunastu dniach od poprzedniego, a nie jedynie po kilku!!!

PS. Psychiatrzy twierdzą że nieprzestrzeganie zaleconego dawkowania leków i samowolne zmniejszanie dawek oraz ich całkowite odstawianie jest najczęstszą przyczyną nawrotów!!! A z kolei każdy nawrót jest podobno dla mózgu procesem toksycznym.
Wyczytałam w necie ze schodzic z kwetiapiny powinno sie od tygodnia do dwóch. Moj lekarz juz wie ze zeszlam i ze pomylilam lek na końcu. Kazal mi juz wiecej nic nie brać. Czyli zejście sie chyba udalo... a moj stan po olanzie ma sie utrzymać do 5 dni ale nahgorsza jest podobno 1 doba...
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10794
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: schodzenie z kwetiapiny

Post autor: hvp2 »

Jak masz w tym poparcie lekarza to zupełnie inna sprawa!
ODPOWIEDZ

Wróć do „ketrel”