Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

kwetiapina, ketilept, ketipinor, seroquel

Moderator: moderatorzy

Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: Miś Uszatek »

Wpadam w rozpacz bo za każdym razem kiedy próbuje zmniejszyć kwetaplex czy solian jest porażka. Włączają się dziwne objawy, tak jakby kręciło mi się w głowie, aczkolwiek urojeń raczej nie mam. Załamać się można. Dzisiaj zmniejszyłem wieczorny kwetaplex xr z 600mg na 400mg i zastanawiam się czy dam rade. Chce tak pobrać z tydzień czasu. Mam oparcie w mamie i tacie ale czy dam rade?
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: Miś Uszatek »

Wydaje mi się że błąd jaki popełniłem za każdym razem to taki że za dużo chciałem odstawić czyli np. 200mg zejść z 600mg. Za dużo i mój umysł wtedy szaleje. Postanowiłem zejść do 500 mg(czyli o 100mg) i posiedzieć tak do piątku, potem zejść do 450 mg a w niedziele do 400 mg. Taki mam plan. Trzymajcie kciuki.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10794
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: hvp2 »

tomsoul pisze:Wydaje mi się że błąd jaki popełniłem za każdym razem to taki że za dużo chciałem odstawić czyli np. 200mg zejść z 600mg. Za dużo i mój umysł wtedy szaleje. Postanowiłem zejść do 500 mg(czyli o 100mg) i posiedzieć tak do piątku, potem zejść do 450 mg a w niedziele do 400 mg. Taki mam plan. Trzymajcie kciuki.
Te skoki z dawkowaniem to powinny następować dopiero co 2-3 tygodnie, a nie z dnia na dzień :!:

Co 2-3 tygodnie pojedyncze obniżenie dawki o 50 mg :!:
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: Miś Uszatek »

Chyba żartujesz sobie. Przy jakiekolwiek zmianach którzy lekarze wprowadzali to owszem 50 mg ale co 3 dni.
Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 10794
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 2:14 am
płeć: mężczyzna

Re: Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: hvp2 »

Nie żartuję!
Po pierwsze coś takiego czytałem gdzieś w internecie.
Po drugie tak mi kiedyś tłumaczyli w miejscu, gdzie się leczę, tj. że receptory dopaminowe na zmiany w dawkowaniu reagują dopiero po około dwóch tygodniach.
Po trzecie zauważyłem na samym sobie, że subtelne modyfikacje w dawkowaniu odczuwam w zachowaniu czy samopoczuciu dopiero w około miesiąc od wprowadzenia zmiany. Nie jeden raz to zaobserwowałem!
Miś Uszatek
zaufany użytkownik
Posty: 2852
Rejestracja: pt maja 16, 2008 4:05 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 72943962

Re: Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: Miś Uszatek »

Może i tak jest jak piszesz ja jednak stosuje i trzymam się tak jak moi lekarze robili zmieniając mi leki(a było to kilkadziesiąt razy).
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik
Posty: 2303
Rejestracja: czw gru 11, 2008 6:27 pm

Re: Jak zmniejszyć lek? czyli kwetaplex

Post autor: jojo »

Tomsoul, a ja narzekam, że czuję się zmulona biorąc 150 mg kwetaplex xr. :o

Chyba muszę przetrzymać na tej dawce... Sama nie będę nic kombinować...

Mój główny lek to 30 mg abilify. :(

Mój lekarz uważa go za najlepszy lek, a ja za słabiznę... Na coś tam pomaga, ale szkoda że nie można brać jego wyższych dawek...
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „ketrel”