Powrót do zdrowia :)

z wyjątkiem spraw dotyczących schizofrenii
ptk
bywalec

Re: Powrót do zdrowia :)

Post autor: ptk »

Spotkałem się z opinią że kupując używany samochód najbezpieczniej jest szukać aut nieco mniej popularnych na rynku np. francuzów - jest o wiele większa szansa na trafienie egzemplarza w dobrej kondycji.Najwięcej trefnych aut sprowadzanych z niemiec i odpicowanych na "nówke" to audi,volkswagen,bmw i wszystkie które są popularne i poszukiwane na rynku.
Bóg patrzy nic nie mówi,pewnie żałuje po co stworzył ludzi.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

Post autor: AdamSchibi »

nie ma zasady czy to francuz czy z niemiec musisz dobrze sprawdzic samochod przed zakupem zeby nie zaliczyc ftopy

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital »

Zdecydowanie lepiej brać krajowy i najlepiej od pierwszego właściciela z małym przebiegiem. Trzeba przeglądać regularnie oferty by na takowy natrafić. Ponoć z tymi sprowadzanymi to takie cuda wyprawiają, że głowa mała. Słyszałem o sprowadzanych zupełnych wrakach za grosze i doprowadzaniu takiego czegoś do stanu użyteczności. Po czym sprzedawaniu za niemałe pieniądze. Szkoda tylko tego kogoś kto takie coś sobie kupi od handlarza.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

mam znajomych i w rodzinie handlarzy i jak jest cos nie tak to dobrze to naprawiaja ale za innych sie nie wypowiadam

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Sorry, ale jak można naprawić dobrze wrak samochodu? :lol: Można odbudować, ale to już nie będzie samochód, to coś nadal pozostanie wrakiem. Ponoć samo ustawienie zbieżności w takim potworku jest nie lada wyzwaniem :D Do tego paręnaście kilogramów szpachli i wio do naiwniaków.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Przed zakupem zawsze warto sprawdzić wszystkie szyby. Rocznik na nich czy jest identyczny. To lepiej świadczy o bezwypadkowości niż jakiekolwiek mierniki lakieru.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

co ty mowisz najbardziej sie oczywiscie oplaca kupwac uszkodzone samochody z zachodu i je naprawiac, moj brat ostatnio kupil piekne volvo bardzo mlody rocznik w najbogatszej wersji chcial naprawiac ale stwierdzil ze wystawi lekko uszkodzony przod klienta znalazl na drugi dzien, ale znam tez takich ktorzy wstawiaja cwiartki i rozbieraja cale samochody i skladaja do kupy, oczywiscie jest na tym najwiekszy interes bo mozna nawet z 10 tys na 1 samochodzie zarobic

ptk
bywalec

Post autor: ptk »

Na zachodzie europy egzemplarze w dobrym stanie i bezwypadkowe są droższe niż analogiczne modele w polsce.Handlarze sprowadzają głównie powypadkowe wraki bo tylko takie opłaca się sprzedawać z prowizją.Wszystko da się naprawić i złożyć do kupy ale jeśli samochód miał naciągane/prostowane elementy konstrukcyjne jak płyta podłogowa czy cięty i przyspawany nowy dach (bardzo często tak robią w samochodach powypadkowych) to w razie wypadku taki egzemplarz złoży się jakby był z papieru.Nie znam się na tym ale naoglądałem się filmów z YouTube na ten temat np. kanał "Miłośnicy czterech kółek" i to co robią handlarze to jest tragedia jakaś.Trzeba trzymać się z dala od aut sprowadzanych z zachodu.
Bóg patrzy nic nie mówi,pewnie żałuje po co stworzył ludzi.

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo »

Zacząłem trochę ćwiczyć i do tego kupiłem odżywkę PHD białkową. Ogólnie chcę poprawić wydolność organizmu, no i trochę lepiej wyglądać na wiosnę. Minęły już trzy tygodnie na niższej dawce leku, nic się nie dzieje, jeszcze dwa tygodnie i jak będzie ok, to pozostaje na tym.

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

A więc po 5 tygodniach nic się nie wydarzyło, zejście z dawki leku udało się. Następnie miałem wizytę u lekarza i zaproponował mi kolejne zejście z dawki leku. Obecnie jestem już drugi dzień na niższej dawce. Biorę lek Amisulpride, maksymalna moja dawka lecznicza była 300mg rano i 300mg na wieczór, później lekarz kazał zejść na dawkę podtrzymującą 200mg z rana i 200mg na wieczór, obecnie jestem poniżej 400mg na dobę.

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

No i wytrzymałem prawie 5 tygodni, zostało kilka dni i wygląda na to że będzie sukces :)

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

Jest, minęło już 5 tygodni, czuje się dobrze, moją pasją staje się muzyka ze względu na dostęp do Apple Music, więc słucham i mam się dobrze :)

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

Sen, to czego brakowało mi kiedyś, teraz mam pod nadmiarem.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

To dobrze, bo sen to zdrowie!

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

Ja to się mam teraz, zapominam się z tabletką wieczorem, tak się dobrze czuje że nie pamiętam. Dzisiaj przypomniałem sobie godzinę później, kiedyś to były głosy i inne dolegliwości które przypominały, dziś muszę to mieć w głowie i pamiętać.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Tak, bo organizm jest nasycony lekarstwem więc jak nawet dzień lub dwa nie weźmiesz to nic się nie stanie. Możesz mieć co najwyżej obniżony nastrój. Czasem też może pojawić się na odwrót zbytnie pobudzenie. Lepiej dlatego jednak pilnować tych dawek by poziom lekarstwa we krwi nie obniżał się.

Awatar użytkownika
Zyta1234
bywalec

Post autor: Zyta1234 »

Lubię czytać wpisy osób które dobrze się czują, którym leki pomagają i mają długie remisję. Ja sama miałam około 8 psychoz, z 10 razy byłam w szpitalu, choruję od 2007roku. Marzy mi się remisja przynajmniej pięcioletnia. Ostatnio byłam w szpitalu pod koniec 2019r.

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

Trzeba zawalczyć o zdrowie, przetrwać te najgorsze okresy, odrzucić alkohol i używki, spać regularnie i dobrze, brać dobrze dobrane leki, odżywiać się zdrowo, chodzić na spacery, znaleźć sobie jakąś pasje, rozwijać się intelektualnie, unikać stresu, mieć przyjaciół i znajomych, być optymistą i nie załamywać się wtedy powinno się udać.

Awatar użytkownika
Zyta1234
bywalec

Post autor: Zyta1234 »

Najważniejsze to dobrze dobrane leki, a to już nie jest takie proste :|

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik

Wróciłem na siłownie, trening daje mi przyjemność.

Wróć do „zdrowie”