solian a zatrzymanie miesiączki

amisulprid

Moderator: Moderatorzy zwykli

konto_usunięte
zaufany użytkownik

solian a zatrzymanie miesiączki

Post autor: konto_usunięte » pt lut 25, 2011 9:10 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 16, 2013 1:50 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Re: solian a zatrzymanie miesiączki

Post autor: moi » pt lut 25, 2011 9:25 pm

Ja miałam ten problem na solianie. Lekarka zapewniła mnie, że po odstawieniu leku problem znika. Ale przeszkadzało mi to, więc zmieniłam lek. Rzeczywiście, po jakimś miesiącu okres wrócił. Solian brałam ponad pół roku. Lekarka zapewniała mnie, że zatrzymanie okresu pod wpływem tego leku nie jest szkodliwe dla zdrowia i że jest to proces całkowicie odwracalny.

Wszystko zależy od tego, jak Ty się z tym czujesz. Jeśli jest to dla Ciebie problem, to może trzeba pomyśleć nad zmianą leku?

Pozdrawiam.m.

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » pt lut 25, 2011 9:38 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 16, 2013 1:50 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » sob lut 26, 2011 1:23 am

Wystarczy obnizyc dawke leku do 200/100mg na dobe. Albo kupic cos na wyrownanie hormonalne i prace jajnikow, np tribusteron, ale slabszy 60, albo to dugie, nie pamietam nazwy, bierze sie po rozchwianiu hormonalnym po antykonceptach, rozowo biale opakowanie.

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » sob lut 26, 2011 1:35 am

.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » sob lut 26, 2011 12:08 pm

U mnie solian zatrzymywała miesiączkę nawet przy najmniejszych dawkach. Ale jeśli Ci to nie przeszkadza, to nie rezygnuj z tego leku. Zapewniam Cię, że po odstawieniu solianu, w przeciągu dwóch miesięcy okres się pojawi. Jego zatrzymanie po solianie nie jest szkodliwe, tak jak w innych wypadkach.

Pozdrawiam.m.

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » sob lut 26, 2011 2:16 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 16, 2013 1:47 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » sob lut 26, 2011 7:43 pm

Ja nie tyłam, ale też ciężko było schudnąć, tak jakby waga stała w miejscu, mimo zaostrzonej diety. Ale każdy ma inny metabolizm. Nie tyje się z powietrza. Jeśli będziesz jadała racjonalnie, nie utyjesz.

Pozdrawiam.m.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » sob lut 26, 2011 11:15 pm

Monali, zapytaj o ten srodek w aptece, bierze sie go na rzchwianie hormonalne po antykonceptach i w trakcie ich stosowania, jest nie hormonalny i bez recepty.
Prace jajnikow skutecznie reguluje tribusteron60, brak miesiaczki jest wynikiem wzrostu prolaktyny, troche to pzypomina stan kobiety w ciazy, tribusteron powoduje wzrost estradiolu do granic naturalnych fizjologicznie, hormonu odpowiedzialnego za prawidlowa prace narzadow plciowych i prace jajnikow, reguluje cykl plciowy bez wtracania sie w uklad hormonalny kobiety. Zastosuj to jesli miesiaczka sie nie pojawi, lepiej to niz jakies hormony na recepte. Te srodki pomagaja, a sa to suplementy.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » ndz lut 27, 2011 1:21 pm

Ale po co w siebie ładować jakieś środki, skoro ten stan jest odwracalny i niegroźny dla organizmu? Chyba, że Mona li źle czuje się bez okresu, odkobiecona, wtedy warto coś z tym zrobić. Ale mnie lekarka powiedziała, że niektóre panie bardzo cieszą się z tego "skutku ubocznego" solianu ;)

Pozdrawiam.m.

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » ndz lut 27, 2011 1:31 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 16, 2013 1:48 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » ndz lut 27, 2011 2:43 pm

moi pisze:Ale po co w siebie ładować jakieś środki, skoro ten stan jest odwracalny i niegroźny dla organizmu? Chyba, że Mona li źle czuje się bez okresu, odkobiecona, wtedy warto coś z tym zrobić. Ale mnie lekarka powiedziała, że niektóre panie bardzo cieszą się z tego "skutku ubocznego" solianu ;)

Pozdrawiam.m.
Niby nie grozne, ale tak na dluzsza mete, to niewiem czy mozna z tym zyc cale zycie, chyba to nie normalny stan, anuz moze byc to grozne w skutkach dlugofalowo np nowotworowych, o czym lekarze nie wiedza lub nie powiedza, ja bym tam wolal wszystko sobie wyregulowac, zeby hulalo jak w zegareczku szwajcarskim :)

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » ndz lut 27, 2011 2:58 pm

Mnie się wydaje, że to nic groźnego. Moja lekarka raczej mnie nie oszukuje i zawsze mówi mi o skutkach ubocznych danego leku. Nie sądzę, żeby miała coś "zataić" ;)

Pozdrawiam.m.

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » ndz lut 27, 2011 3:09 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 16, 2013 1:46 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » ndz lut 27, 2011 3:44 pm

Mona li, każdy jest inny. Ja z powodu anoreksji nie miałam okresu przez niemal trzy lata i nie miałam żadnych zmian zwyrodnieniowych. Być może Twoja koleżanka dostałaby torbieli nawet, gdyby normalnie miesiączkowała.

Pozdrawiam.m.

Wróć do „solian”