Joga-najlepszy sposób na stres

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Joga-najlepszy sposób na stres

Post autor: Bright Angel »

Wydaje się, że stres jest jednym z głównych czynników wywołujących schizofrenię. Próbowałem różnych sposobów radzenia sobie ze stresem, z lepszym lub gorszym skutkiem. Z doświadczenia wiem, że nie ma lepszego sposobu na stres niż joga (hatha joga). Likwiduje nawet bardzo silny stres. Ćwiczę jogę od prawie dwóch lat i mogę powiedzieć, że jest genialna. O innych korzyściach jogi można by pisać długo. I co najważniejsze do jogi nie potrzeba żadnego sprzętu, wystarczy tylko trochę wolnego miejsca w pokoju.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Status: webmaster

Re: Joga-najlepszy sposób na stres

Post autor: zbyszek »

Też tak myślę. Ciekawe czy udaje się efektywnie unikać nawrotów, czy są jakieś badania z danymi statystycznymi itp.

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

Post autor: ZDROWIE WYZDROWIENIE »

Ja też próbowałem jogi. A które asany najbardziej Ci pomagają ?

Pamal
zaufany użytkownik

Post autor: Pamal »

Polecam
http://www.yogajournal.com/podcast/
niestety instrukcje są po angielsku

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Mniszek pisze:Ja też próbowałem jogi. A które asany najbardziej Ci pomagają ?
Chyba najbardziej mi pomagały asany na rozciąganie. Najlepiej pomagają te, których się nie lubi :)

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

44 pisze: Chyba najbardziej mi pomagały asany na rozciąganie. Najlepiej pomagają te, których się nie lubi :)
O, z taką filozofią : "Najlepiej pomagają te, których się nie lubi :)" to możesz sobie połamać kręgosłup w imie tego bo przecież też nie lubisz. No chyba że masz wszystko poodwracane w głowie i ty takie rzeczy lubisz, a dobrych nie lubisz.

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Mniszek pisze: O, z taką filozofią : "Najlepiej pomagają te, których się nie lubi :)" to możesz sobie połamać kręgosłup w imie tego bo przecież też nie lubisz. No chyba że masz wszystko poodwracane w głowie i ty takie rzeczy lubisz, a dobrych nie lubisz.
Błędne myślenie. Są asany łatwe, których nie lubię, i są asany trudniejsze, które lubię. Jeżeli pewnych asan nie jestem w stanie wykonać to nie oznacza, że ich nie lubię. Być może jak kiedyś będę bardzo rozciągnięty, to pozycje, których teraz nie jestem w stanie wykonać będą mi się podobały. Znam ograniczenia swojego ciała i wiem jak daleko mogę się posunąć. Nie od razu Kraków zbudowano.

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

Mniszek pisze:A które asany najbardziej Ci pomagają ?
Ponawiam pytanie, bo każda asana ma swoją nazwe. Dlaczego robisz z tego taką tajemnice skoro już piszesz o jodze. Niektóre trudne dla Ciebie mogą być łatwe dla kogoś innego i na odwrót, a wszystkie polegają na rozciąganiu, więc to nie jest żadna wskazówka jak piszesz :
44 pisze: Chyba najbardziej mi pomagały asany na rozciąganie. Najlepiej pomagają te, których się nie lubi :)
Napisz nazwy asan i jak się po nich czujesz.
Pozdrawiam

arek77
zaufany użytkownik

Post autor: arek77 »

ja też swego czasu trenowałem kilka lat jogę, i nie tylko,przez 8 lat ćwiczyłem relaksację i wizualizację,teraz niedawno się dowiedziałem że są to szkodliwe terapie(także joga)związane z okultyzmem,człowiek ćwicząc to otwiera się na działanie sił demonicznych,polecam z tej dziedziny książki Księdza A.Posackiego,on bardzo dobrze opisuje te zagadnienia

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

arek77 pisze:człowiek ćwicząc to otwiera się na działanie sił demonicznych,polecam z tej dziedziny książki Księdza A.Posackiego,on bardzo dobrze opisuje te zagadnienia

To może napiszesz gdzie jest najwięcej demonów i czego się wystrzegać najbardziej, i czy oprócz leków psychotropowych i wiary katolickiej coś jeszcze leczy ?

arek77
zaufany użytkownik

ja tylko ostrzegam przed jogą z własnego doświadczenia i nabytej niedawno wiedzy na ten temat,to nie są tylko zwykłe ćwiczenia,proszę poczytać na stronach katolickich.m.in http://betania.odnowa.org/?zm=joga

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

To może podasz jakieś dobre ćwiczenia :-) Jakie wg ciebie są dobre i jak działają na samopoczucie ?
No chyba że uważasz że człowiek nie powinien się wogóle ruszać to wtedy nic najlepiej nie pisz.

arek77
zaufany użytkownik

jest całe mnóstwo dobrych ćwiczeń,to po co zawracać sobie głowę jogą?np normalna gimnastyka,siłownia,bieganie,spacery,pływanie,jazda na nartach,łyżwy,rower,możliwości jest sporo a w ogóle najlepsza na schizofrenię jest praca,jak tylko ktoś może to niech szuka pracy ja zmieniłem teraz prace,wstaje o 4.40 rano i zasuwam przy odśnieżaniu osiedla i porządkach,praca może niezbyt ambitna ale na chwile obecną taka wystarczy w przyszłości zobaczymy,cieszę się że mam zajęcie i dzięki temu o wiele lepiej się czuję niż wtedy gdy siedziałem w domu

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Post autor: moi »

arek77 pisze:cieszę się że mam zajęcie i dzięki temu o wiele lepiej się czuję niż wtedy gdy siedziałem w domu
I to jest najważniejsze i całkowicie się tu z Tobą zgodzę. Praca, jaka by ona ni była, dowartościowuje, bo człowiek czuje się przydatny i użyteczny. Poza tym - obowiązki związane z podjęciem pracy mobilizują do zorganizowania sobie życia, a nie trwania w bezruchu i marazmie.
Poza tym, praca fizyczna ma jeszcze tę przewagę nad "umysłową", że utrzymuje w dobrzej kondycji ciało- co nie jest bez znaczenia. Każdy wysiłek fizyczny powoduje wytwarzanie się serotoniny i dopaminy- hormonów zwanych "hormonami szczęścia", które aktywizują nas, dodają życiowej energii i regulują cykle około dobowe.
Osoby, które pracują przy biurku, które nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej mają z tym duży problem - często muszą wspomagać się lekami, bo zaczyna szwankować sen, samopoczucie, itd.
A Ty nie tylko masz to za free, ale przy okazji zaoszczędzisz na karnecie na siłownię ;)

Pozdrawiam.m.

______X
bywalec

Post autor: ______X »

.
Ostatnio zmieniony śr lis 16, 2011 2:01 am przez ______X, łącznie zmieniany 1 raz.

______X
bywalec

.
Ostatnio zmieniony śr lis 16, 2011 2:01 am przez ______X, łącznie zmieniany 1 raz.

______X
bywalec

.
Ostatnio zmieniony śr lis 16, 2011 2:02 am przez ______X, łącznie zmieniany 2 razy.

______X
bywalec

.
Ostatnio zmieniony śr lis 16, 2011 2:02 am przez ______X, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Status: webmaster

Post autor: zbyszek »

siligarf, to jest fanatyzm. Z takim nastawieniem nigdy nie zrozumiesz innych religii. Lęki powstają z niewiedzy. W Indiach praktykowano jogę wiele wcześniej zanim narodził się Jezus. Wmawianie innym, że katolickie praktyki religijne są lepsze niż indyjskie to grzech zarozumiałości.

Btw: Podaj proszę skąd to wiesz, kto Ci to wszystko naopowiadał. Czy sama praktykowałaś jogę ?

Awatar użytkownika
małomówiąca
zaufany użytkownik

Post autor: małomówiąca »

Dokładnie, fanatyzm. Od fanatyków słyszałam również, że podobnie niszczycielska jest muzyka reggae czy impreza w stylu indyjskim.

Wróć do „psychoterapia”