Psychiatria - obalony mit

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

Re: Psychiatria - obalony mit

Post autor: ZDROWIE WYZDROWIENIE »

Asians, dajcie coś lepszego od leków i psychoterapii, coś lepszego dla chorych umożliwiając im zdrowe, szczęśliwe i spełnione życie....Atakując leczenie stajecie po stronie schizofrenii, choroby która zrzera ludzi, żywcem, więc jak i schizofrenia stajecie sie wrogami chorych. :evil:

Joanna_s
zaufany użytkownik

Post autor: Joanna_s »

Mniszek pisze:Atakując leczenie stajecie po stronie schizofrenii, choroby która zrzera ludzi, żywcem, więc jak i schizofrenia stajecie sie wrogami chorych. :evil:
Ale dlaczego leczenie musi polegać na zażywaniu neuroleptyków ? One nikomu jeszcze nie zapewniły powrotu do zdrowia psychicznego. Krytyka terapii zaburzeń psychicznych neuroleptykami nie ma nic wspólnego z byciem "wrogami chorych". Ci, którzy uważają, że długotrwałe zażywanie neuroleptyków przynosi znacznie więcej szkód niż korzyści, często mają sami za sobą co najmniej jedną psychozę - jak można ich więc nazywać "wrogami chorych" ?

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

A tak, że branie leków może zapewnić w miare normalne życie. Ja np. biore Rispolept już ponad 10 lat i z roku na rok jest coraz lepiej. Mój znajomy co ma schizofrenie przeszedł na Rispolept i wyjechał sobie z żoną na wakacje za granice, czego bez leków zrobić by nie mógł. W karzdej chorobie leki są niezbędne w schizofrenii też, a takie przedstawianie schizofrenii jako stanu porządanego i krytykowanie leków to czyste skurwysyństwo. Dajcie coś lepszego o wielcy antypsychiatrzy, dajcie sposób na bycie w pełni szczęśliwym, zdrowym, pięknym (a czemu nie) i w pełni sprawnie funkcjonującym. Nie daliście i nie macie nic lepszego do zaoferowania to nie macie również prawa do krytykowania leków, które są dla chorych, a odbieranie ich, namawianie do nieprzyjmowania to skurwysyństwo, bo schizofrenia bez leków kończy sie psychozą lub śmiercią.

Awatar użytkownika
wildchild88
zaufany użytkownik

Post autor: wildchild88 »

Mniszek pisze:nie macie również prawa do krytykowania leków, które są dla chorych
a czy ja jako "chory" (na co mam papiery od tzw. lekarzy psychiatrów) mam takie prawo ?
Live one day as an eagle or a lifetime as a fly

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

Pewnie, tak jak wszyscy ludzie: prawo do szczęścia, satysfakcji z życia, do własnego zdania, własnych poglądów i wiele innych praw, których nie wolno dawać sobie odbierać.

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Status: webmaster

Post autor: zbyszek »

Joanna_s pisze:... Ale dlaczego leczenie musi polegać na zażywaniu neuroleptyków ? One nikomu jeszcze nie zapewniły powrotu do zdrowia psychicznego. ...
Oczywiście, że nie "musi" Joanno, ale nie mamy nic lepszego. Neuroleptyki są stosowane od końca 40-tych lat. Jest mnóstwo badań nad ich skutecznością, a na dodatek są produkowane coraz lepsze neuroleptyki. Neuroleptyki potrafią w przeważającej większości przypadków wyprowadzić chorego ze stanu ostrego psychozy. To znaczy, że z neuroleptykami można żyć bez stanu psychozy, w której do tej pory nie pozostawało nic innego jak włóczyć się bez sensu po korytarzach oddziałów zamkniętych. Czy to nie jest ogromny skok w jakości życia ?

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

Pewnie, że jest, a ja licze na jeszcze większe. Więc może skupmy sie na sposobach które oprócz leków budują zdrowie. No chyba że antypsychiatrzy mają rzeczywiście jakieś super sposoby na Zdrowie doskonałe to niech sypną wiedzą. Narazie dyskusja na temat wad leków psychiatrycznych nie ma sensu, bo nie ma nic lepszego. A może nie wiem wszystkiego ? Antypsychiatrzy, "dajcie mi w twarz" waszymi wspaniałymi sposobami dla Zdrowia. Temat powinien nosić nazwe "Antypsychiatria, obalony mit", bo jak narazie wasza droga to droga do szaleństwa i do śmierci.

Awatar użytkownika
wildchild88
zaufany użytkownik

zbyszek pisze:Neuroleptyki potrafią w przeważającej większości przypadków wyprowadzić chorego ze stanu ostrego psychozy.
Nie potwierdzam. Dwa razy byłem w psychozie przymusowo "leczony", za każdym razem wychodziłem nadal w psychozie, tyle że nie dawałem tego po sobie poznać bo byłem w stanie półżywym.

ZDROWIE WYZDROWIENIE
bywalec

Ale teraz jesteś w lepszym. Jakim cudem ? Ukrywacie coś przedemną. :)

Awatar użytkownika
wildchild88
zaufany użytkownik

Jestem w lepszym bo już 5 miesięcy jak wyszedłem ze szpitala i nie biore tego syfu. 2 miesiące po wyjściu dopiero mnie puściła psychoza.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 »

Mniszek pisze:może skupmy sie na sposobach które oprócz leków budują zdrowie.
@Mniszku!
Trzeba leczyć się też we własnym zakresie sposobami psychologicznymi i socjologicznymi!

Np. nauczyć się rozmawiać z żywymi ludźmi w realu, używać kalendarza w celu planowania czasu (żeby całe dnie nie przeciekały na zupełnie niczym!), znaleźć sobie pracę zarobkową (bo miewa ona też inne walory niż tylko kasa), chodzić na terapię do psychologa i tam dokładnie omawiać swoje lęki, wątpliwości czy problemy, itp. itd.

Ogólnie:
wyzdrowienie - to praca na całe lata! Tego się nie da uzyskać ani szybko*, ani też jedynie tabletkami.

PS. Warto też poczytać coś z klasyków psychologii - Freuda (może jego akurat w omówieniach),
Ronalda Davida Lainga (zwłaszcza "Podzielone JA").

----------
* Szybko to jedynie duże dawki neuroleptyków mogą wytłumić objawy wytwórcze, a to przecież nie stanowi jeszcze o wyzdrowieniu.

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Post autor: jojo »

Joanna_s pisze: Ale dlaczego leczenie musi polegać na zażywaniu neuroleptyków ? One nikomu jeszcze nie zapewniły powrotu do zdrowia psychicznego.
Tak się składa, że tylko dzięki neuroleptykom można zaleczyć objawy psychotyczne i umożliwić choremu normalne funkcjonowanie. Tylko dzięki lekom odzyskałam wgląd w chorobę i mogę w miarę normalnie funkcjonować, pomimo ich skutków ubocznych. Nie ma żadnej alternatywy dla leków. Niestety. :(
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik

Post autor: Tal »

Historia taka, że "Lot nad kukułczym gniazdem" się chowa.
Napisy z prawej strony u dołu ekranu.

[youtube]HpN3cTg8ugc[/youtube]
"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat. A tym zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara." (1 J 5,4)

brain_dead666
zbanowany
zbanowany
Status: magazynier i brukarz i kopacz rowów
Gadu-Gadu: 5473221

Post autor: brain_dead666 »

Psychiatria jest zakłamana i przepłacona! Wszyscy to wiedzą, że psychiatrzy są fałszywi...
PSN ID: dead_brain-666
Moje gg to 5473221
Picca und hlep and czisburger i spagetti + lazanja i kebab i gyros i zapiekanka oraz zimna Pepsi!
鉄拳
Kochaj Virtua Fighter i Mortal Kombat i Tekken! https://mordobicia.fora.pl/

Wróć do „antypsychiatria”