Olanzapina czy Abilify ?

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3530
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: pawel534 »

Który lek lepszy ? Który ma mniej skutków ubocznych i który lepiej działa na głosy i urojenia ? Jakie jest wasze zdanie ? Który mniej zamula ?
jagienka
zaufany użytkownik
Posty: 1272
Rejestracja: czw paź 20, 2011 12:54 pm

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: jagienka »

Szkoda, że tak źle reagowałam na Abilify (niepokojem i sztywnością mięśni) l bo chętnie bym brała ten lek z uwagi na to, że nie tuczy tak jak olka i nie przyczynia się w takim stopniu do cukrzycy.
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3530
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: pawel534 »

jagienka pisze: pn mar 11, 2024 5:09 pm Szkoda, że tak źle reagowałam na Abilify (niepokojem i sztywnością mięśni) l bo chętnie bym brała ten lek z uwagi na to, że nie tuczy tak jak olka i nie przyczynia się w takim stopniu do cukrzycy.


Cukrzycę można wyleczyć naturalnymi metodami tylko nie wiem czy jak ktoś nabawi się cukrzycy od olanzapiny i nadal będzie ją brał czy to się uda. Możesz spróbować abilify ponownie. U mnie było tak że za kolejnym razem inaczej reagowałem na abilify.
Ostatnio zmieniony wt mar 12, 2024 11:14 am przez pawel534, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: piotrs »

to 2 rózne leki moim zdaniem zupełnie
zolafren brałem ponad 2 lata spać się chce dobry o 20 na spanie i jest
wieczorem niepohamowany apetyt tycie mocny lek
abilify niby pobudza brałem kilka dni nie tolerowałem po kiepskio sie po nim czułem
słabszy chyba ludzie biora jak na zjeżdzie
Awatar użytkownika
Trener
bywalec
Posty: 398
Rejestracja: ndz wrz 25, 2022 2:16 am
Status: F41.2
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Michałów

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: Trener »

pawel534 pisze: pn mar 11, 2024 4:54 pm Który lek lepszy ? Który ma mniej skutków ubocznych i który lepiej działa na głosy i urojenia ? Jakie jest wasze zdanie ? Który mniej zamula ?
zależy która olanza

ABILIFY nie ma skutków ubocznych
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 8070
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: przegłosowany »

Olanzapina jest świetna na pozytywy, ale sobie kiepsko radzi z negatywami. Zalecam jako drugi neuroleptyk Solian albo Rispolept.
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik
Posty: 3530
Rejestracja: sob lut 18, 2012 11:32 am
płeć: mężczyzna

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: pawel534 »

Brałem przez wiele lat takie połączenie olanzapina + solian. Głownym lekiem był solian ale nie byłem do końca zadowolony z solianu, wysoka prolaktyna, akatyzje. Obecnie musiałem zwiększyć olanzapinę z 5 mg bo mi się nasiliły pozytywy. Obecnie biorę samą olanzapinę. Próbowałem przejść z olanzapiny na abilify ale mi się nasiliły pozytywy które już wcześniej miałem na olanzapinie 5 mg. Nie wiem może trzeba czasu aby zaczął lek działać bo brałem tylko kilka dni. Na abilify miałem dziwne poczucie czasu i pewne kłopoty ze snem ale może gdybym brał większą dawkę olanzapiny i włączył abilify to udałoby się przejść na abilify. Abilify też ma swoje skutki uboczne wystarczy zajrzeć do ulotki.
Awatar użytkownika
RSHFunkster
zaufany użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: sob lis 11, 2023 9:30 am
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: zbliża się do ciebie w zawrotnym tempie
Kontakt:

Re: Olanzapina czy Abilify ?

Post autor: RSHFunkster »

Olanzapina mimo że jest bardzo dobrym lekiem, moim zdaniem na dłuższą metę nie ma sensu. Nieunikniona cukrzyca, otyłość, po jednym, nawet krótkim cyklu, metabolizm masz rozwalony na kilka lat, jak nie na całe życie. Mnie ten lek złamał i musiałem go odstawić, bo inaczej sen w dzień i w noc i ciągłe wycieczki do kuchni po obudzeniu, a potem znowu do łóżka. Abilify, ja biorę pod nazwą Arpixor, działa u mnie bardzo dobrze na pozytywy, nawet sam i nie mam nawrotów jak do tej pory. Polecam bardzo ten lek, nowoczesny i bezpieczny, chyba najlepszy jaki jest na rynku.
F29
ODPOWIEDZ

Wróć do „leki, terapie”