Czy szatan istnieje ?

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Pumba
zaufany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 06, 2017 3:58 pm

Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pumba »

Czy szatan naprawdę istnieje czy jest to może bajka wymyślona przez ludzi ?
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

Istnieje! Wszyscy będziemy się smażyć w piekle :eusa-violin:
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

Nie mów pumbus że się boisz :lol:
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 17810
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Dobro »

Pumba pisze: wt sie 15, 2023 10:50 am Czy szatan naprawdę istnieje czy jest to może bajka wymyślona przez ludzi ?
Bajka, nie. Jest to konstrukt zła głęboko tkwiący w umyśle człowieka, żeby był podział na dobro i zło. Tak się łatwiej ludziom funkcjonuje.

Łatwiej zrzucać odpowiedzialność na siły zewnętrzne, zamiast wziąć się do roboty.
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
Pumba
zaufany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 06, 2017 3:58 pm

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pumba »

Odpowiedź może być tylko jednoznaczna ,albo istnieje albo nie istnieje, jak śpię w nocy i budzę się o 3 w nocy to w przedpokoju widzę czarny cień z ogonem i rogami i a czasami też czerwony zarys jakieś demonicznej postaci, jak popatrzę chwilę na ten cień to on znika. Czasami tez jak śpię to czuję jakby coś mnie pociągało za nogi. Szatan to podobno jeden z najpotężniejszych upadłych aniołów czyli demon.
Awatar użytkownika
Dobro
zaufany użytkownik
Posty: 17810
Rejestracja: pt lut 17, 2023 4:23 pm
Status: करुणा
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: wrzesień
Lokalizacja: tu i teraz

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Dobro »

jeśli istnieje twój bóg, to chyba nie ma czym się przejmować, no chyba że jesteś wybrańcem, który położy kres wszelkiemu złu ... to dużo pracy będziesz miał
koniec wojen
tylko liście do zamiatania
Pumba
zaufany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 06, 2017 3:58 pm

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pumba »

Jak tam jeszcze jakieś inne opinie zdania na ten temat ? Ja strzelam w ciemno ,że szatan jednak istnieje tylko się doskonale kamufluje, dla niego lepiej żeby cżłowiek trwał w przekonaniu o jego nieistnieniu.
Pumba
zaufany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 06, 2017 3:58 pm

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pumba »

A jednak diabeł istnieje, dzisiaj o 1 w nocy mnie zaatakował jawnie bez ukrycia sparaliżował mnie na dwie godziny, próbowałem krzyczeć ale mi nie dał, dręczył mnie swoją szatańską siłą, leżałem jak sparaliżowany .
kanapkaaaaa
bywalec
Posty: 274
Rejestracja: ndz mar 26, 2023 11:26 am

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: kanapkaaaaa »

Pumba wpadnij wieczorkiem razem coś zaradzimy na tego szatana :lol:
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

Pumba pisze: czw sie 17, 2023 8:43 pm Jak tam jeszcze jakieś inne opinie zdania na ten temat ? Ja strzelam w ciemno ,że szatan jednak istnieje tylko się doskonale kamufluje, dla niego lepiej żeby cżłowiek trwał w przekonaniu o jego nieistnieniu.
Ty sobie żartujesz? Wszystko co najgorsze jest jego dziełem, głód, wojny, choroby, ból, nieszczęścia, lęk. Niestety jest wszędzie wokoło i rządzi światem. Dlatego tylko ci nieliczni co nie są z tego świata i nie uznają reguł nim rządzących są wierni Bogu Jedynemu.
Człowiek otrzymał wolną wolę od Pana, dokonując pierwszych wyborów utracił raj i został z niego wygnany, od tamtej pory żyje krótkim życiem w chorobach mękach bólu cierpieniu i umieraniu na końcu. Niestety nadal wybiera zło, hołduje mamonie, kradnie, zabija i cudzołoży. Nadal wątpisz? Tu nie potrzeba kamuflaży, wszystko masz jak na dłoni.
Pumba
zaufany użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 06, 2017 3:58 pm

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Pumba »

Bo dzisiejszym przeżyciu w nocy już nie wątpię teraz jestem prawie na 100% pewny że istnieje, przypuszczam ,że Bóg celowo dopuścił na mnie to tymczasowe zniewolenie żebym uwierzył w jego istnienie. Ale nie należy zapominać o tym że Bóg jest potężny i tak naprawdę szatan to nie jest jakaś nie wiadomo wielka siła, nie ma żadnych przymiotów które posiada tylko Bóg jak np wszechmoc wszechwiedza czy wszechobecność. W apokalipsie jest napisane że szatan zostanie związany i utraci swoje moce na tysiąc lat na czas trwania Nowej Ziemi czyli przywróconego ponownie raju gdzie nie będzie już cierpienia na żadnej płaszczyźnie.
A szatan na pewno w 100% nie rządzi światem, Bóg by mu nie dał takiej sposobności, może częściowo tak ale na pewno nie w 100%
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

Może nie jest silny ale ma wiele wcieleń, wielu popleczników i dużo ludzi mu służy i to jest najgorsze. Ukrywa się w pieniądzach nasiąkniętych krwią, w bezzębnej wydawałoby się miłej staruszce na rogu, w siwym panu za kierownicą fiata, w politykach, koncernach, telewizji, słowem jest wszędzie wokół nas. Do tego dochodzą jego sługusy, złe niecne nieczyste byty. Ważne by nie przyjmować dobrowolnie ich i jego, tylko mieć Boga w sercu pomimo wielu przeciwności i złego świata składającego mu codziennie hołd. Bóg jest wszechpotężny ale niestety całkowicie bezsilny tu na ziemi wobec ludzkich wyborów, możliwych w wyniku wolnej woli jaką ofiarował człowiekowi. Chronić siebie możemy za pomocą modlitwy, spowiedzi i nieczynienia zła.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

"Pieniądze nasiąkniete krwią". Zabrzmiało złowieszczo. Chyba za dużo thrillerów oglądasz.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

To nie Bóg dał mu ową sposobność lecz człowiek, zawierzając siebie poprzez złe uczynki. Zawładnie światem i będzie miał jeszcze wielu wyznawców, uda mu się zniszczyć świat jaki znamy doszczętnie, nim upadnie na dobre i powstanie na zgliszczach zupełnie nowy lepszy i niewyobrażalny.
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

Catastrophique pisze: śr sie 23, 2023 5:49 pm "Pieniądze nasiąkniete krwią". Zabrzmiało złowieszczo. Chyba za dużo thrillerów oglądasz.
To jest wszędzie na każdym kroku na całym świecie, kwitnie korupcja, handel narkotykami, bronią i ludzkim towarem. Po to są burdele, to dlatego wywoływane są coraz to nowe wojny, i aby to wiedzieć nie potrzeba oglądać Kobiet Mafii, wystarczy samo tylko logiczne myślenie i rozejrzenie się wokół. Ty tego nie zrozumiesz bo widzisz świat przez swoje chemiczne różowe okulary panie Catastrophique i bynajmniej nie winię ciebie za to. Ty nie masz akurat wyboru.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Do tego filmy akcji.
Co Ty możesz o tym wszystkim wiedzieć jak Ty prawie z domu nie wychodzisz? xD
Telewizja i internet to nie życie.
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

Skąd ty możesz wiedzieć co ja robię i gdzie wychodzę? :lol: Nie sądź innych po sobie.
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Pisales, nawet kilka razy, ze glownie przebywasz w domu jesli nie tylko.
Widac to tez na kilometr po kosmicznych banialukach jakie wypisujesz.
Mimo 70 lat.
Najprawdopodobniej, byles nolifem cale zycie.
Ja pier...
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3639
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Digital »

:shock: :lol: Dzięki, ubaw po pachy :lol:
Awatar użytkownika
Catastrophique
bywalec
Posty: 17079
Rejestracja: pt maja 24, 2013 7:49 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wawa <3

Re: Czy szatan istnieje ?

Post autor: Catastrophique »

Tak tak, juz ja wiem jak Ci jest do smiechu.
Cale zycie bylo ;).
Tik tak tik tak ;) | "To boldly go where no one has gone before"
ODPOWIEDZ

Wróć do „przeżycia religijne”