Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii, pomaga pokonać diabła i uzyskać przebaczenie grzechów

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Awatar użytkownika
hagonbc
bywalec
Posty: 146
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 8:28 pm
Status: szlachta nie pracuje
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 24522233

Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii, pomaga pokonać diabła i uzyskać przebaczenie grzechów

Post autor: hagonbc »

MODLITWA, KTÓRA POKONUJE SZATANA

7.10.1983, We Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Matka Boża, w Ford Lauderdale (Floryda, USA) podyktowała ks. Gobbi słowa (orędzie nr 275) o niezwykłej mocy prostej modlitwy, jaką odmawiać mają należący do Jej
zastępu w Ruch Maryjnym. Przesłanie to nosi szczególny tytuł: SMOK ZOSTANIE ZWIĄZANY.

Oto to przesłanie:
a) Umiłowani synowie, każdego dnia toczycie walkę przeciw szatanowi, walczycie z jego przebiegłymi i niebezpiecznymi pokusami, z potężną armią zła. Oprócz specjalnej pomocy udzielanej wam przez Aniołów Pańskich potrzebujecie jeszcze niezawodnej i niezwyciężonej broni. Tą bronią jest wasza modlitwa.
b) Modlitwą możecie zawsze wyrwać nieprzyjacielowi zdobyty przez niego teren. Możecie sprawić, że wykiełkują pączki dobra na pustyni zła i grzechu. Przede wszystkim możecie uwolnić ogromną ilość dusz, którą szatanowi udało się uwięzić. Modlitwa posiada potężną moc. W dziedzinie dobra wznieca ona reakcję łańcuchową, mocniejszą niż reakcje atomowe.
c) Moją szczególnie ulubioną modlitwą jest Różaniec Święty.
d) W czasie Moich licznych objawień zawsze zapraszam do odmawiania go. Jednoczę się z tymi, którzy go odmawiają i proszę o to wszystkich - z niepokojem i matczyną troską.
e) Dlaczego Święty Różaniec jest tak skuteczny?
f) Ponieważ jest modlitwą prostą, pokorną, która kształtuje was duchowo do małości, łagodności i prostoty serca.
g) Szatanowi udaje się zdobyć dziś wszystko przez ducha pychy i buntu wobec Boga. Rodzą w nim przerażenie ci, którzy postępują za waszą Niebieską Mamą, drogą małości i pokory. Modlitwa różańcowa - którą gardzą wielcy i pyszni - odmawiana jest z wielką miłością przez Moich małych i ubogich, przez dzieci, przez pokornych i cierpiących, przez bardzo wielu wiernych, którzy przyjęli Moje zaproszenie.
h) Pycha szatana zostanie znowu pokonana przez pokorę małych. Czerwony Smok poczuje się ostatecznie upokorzony i pokonany, kiedy go zwiążę. Nie posłużę się w tym celu grubym łańcuchem, lecz słabym sznurkiem - Różańcem Świętym.
i) Jest to modlitwa, którą odmawiacie ze Mną.
j) Kiedy Mnie zapraszacie do modlitwy za was, wysłuchuję prośbę i dołączam Mój głos do waszego. Łączę Moją modlitwę z waszą.
k) Modlitwa taka jest zawsze skuteczna, ponieważ wasza Niebieska Mama - to wszechmoc błagająca.
l) Kiedy Ja proszę, zawsze otrzymuję, ponieważ Jezus nigdy nie może odpowiedzieć na to, o co prosi Jego Matka.
m) Różaniec to modlitwa jednocząca głosy Kościoła i ludzkości, ponieważ nigdy nie jest zanoszona tylko w swoim własnym imieniu, lecz w imieniu wszystkich.
n) Rozważając jego tajemnice dochodzicie do zrozumienia planu Jezusa, widocznego w całym Jego życiu - od Wcielenia do urzeczywistnienia się Jego chwalebnej Paschy. Przez to wnikacie coraz bardziej w tajemnicę Jego Odkupienia.
o) Poprzez waszą Niebieską Mamę dochodzicie do zrozumienia tajemnicy miłości. Przechodząc drogą Jej Serca, dochodzicie do posiadania ogromnego skarbu Bożej i żarliwej miłości Serca Chrystusa.
p) Przez częste powtarzanie w czasie Różańca modlitwy, której nauczył was Jezus: - uczycie się oddawać Ojcu doskonałą chwałę.
q) Odmawianie: <Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...>, wychowuje was do stałego adorowania Trójcy Przenajświętszej.
r) Wasza Niebieska Mama prosi was dziś o używanie Różańca Świętego - najskuteczniejszej broni do walki w wielkiej bitwie, pod wodzą Niewiasty obleczonej w słońce.
s) Przyjmijcie Moje zaproszenie i mnóżcie wasze Wieczerniki modlitwy i braterstwa. Poświęcajcie się Mojemu Niepokalanemu Sercu, odmawiajcie często Różaniec. Wtedy potężny czerwony Smok zostanie całkowicie związany tym łańcuchem i zakres jego działania będzie się coraz bardziej zmniejszał. Na końcu, bezsilny, zostanie całkowicie unieszkodliwiony.
t) Wtedy wszystkim ukaże się cud tryumfu Niepokalanego Serca.
Ostatnio zmieniony czw wrz 02, 2021 10:57 pm przez hagonbc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hagonbc
bywalec
Posty: 146
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 8:28 pm
Status: szlachta nie pracuje
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 24522233

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: hagonbc »

Pomoc Matki Bożej, ma w tym zmaganiu się z diabłem ogromne znaczenie. Zwycięstwo nad nim i zajęcie jego miejsca przez niepokalane stworzenie jakim jest Matka Boża, stawia ją i jej czcicieli w całkowitej opozycji do diabła i jego zwolenników. Stąd duchowa droga maryjna w walce z diabłem jest niezwykle skuteczna. Każdy, kto tę walkę zamierza podjąć, powinien ją wybrać. Ci, którzy drogi maryjnej nie obrali, nie mają w walce z diabłem praktycznie żadnych szans.
"Tylko jeden raz położył Bóg nieprzyjaźń, ale nieprzyjaźń nieprzejednaną, która trwać będzie do końca świata i wzmagać się nieustannie: to nieprzyjaźń między Maryją, czcigodną Matką Bożą, a szatanem, między dziećmi i sługami Najświętszej Dziewicy a dziećmi i wspólnikami Lucyfera. Maryja, Najświętsza Matka Boża, jest największą nieprzyjaciółką, jaką Bóg przeciwstawił szatanowi. Już w raju ziemskim tchnął Bóg w Nią, choć wtedy istniała tylko w myśli Bożej, tyle nienawiści do tego przeklętego nieprzyjaciela Bożego, dał Jej tyle zręczności do ujawnienia złośliwości tego piekielnego węża, tyle siły do zwyciężenia, zdeptania i zmiażdżenia tego pysznego bezbożnika, że on nie tylko lęka się Jej więcej niż wszystkich aniołów i ludzi, ale poniekąd więcej niż samego Boga. Nie znaczy to, jakoby gniew, nienawiść i potęga u Boga nie były nieskończenie większe niż u Najświętszej Maryi Panny, gdyż doskonałości Maryi są przecież ograniczone. Raczej tłumaczy się to tym, że po pierwsze: szatan w swojej pysze cierpi nieskończenie więcej, że zwycięża go i karze nikła, pokorna służebnica Pańska, której pokora upokarza go bardziej niż potęga Boża, po drugie: Bóg dał Maryi tak wielką władzę nad szatanami, że jak często sami zmuszeni byli wyznać przez usta opętanych, więcej boją się jednego Jej westchnienia za jakąś duszą niż modlitw wszystkich świętych; więcej boją się jednej Jej groźby niż wszelkich innych mąk." - cytat, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP"
Potężną bronią w walce duchowej z diabłem, pozwalająca odpierać jego agresywne ataki jest RÓŻANIEC ŚWIĘTY. Dzieje się tak dlatego, że jest to modlitwa skierowana głównie do Matki Bożej. Aby Różaniec w pełni był egzorcyzmem, powinniśmy wypełnić przynajmniej trzy warunki: zaangażować w tę walkę swój rozum, swoją wolę, jak też mieć mocne przekonanie, że ta broń jest zawsze skuteczna. Inaczej mówiąc: mamy mieć świadomość walki oraz mocną wolę pokonania Przeciwnika (szatan znaczy właśnie przeciwnik), jak też wielką ufność w moc Boga i w Jego zwycięstwo, choćby owoce tego zwycięstwa miały pozostać dla nas na razie tajemnicą.
"Zdrowaś Maryjo odmawiane dobrze, czyli uważnie, z nabożeństwem i pokorą, jest według świadectwa świętych NIEPRZYJACIELEM SZATANA, KTÓREGO ZMUSZA DO UCIECZKI; JEST MŁOTEM, KTÓRY GO MIAŻDŻY; jest uświęceniem duszy; radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu; rozkoszą Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej. Zdrowaś Maryjo jest rosą niebieską, co sprawia, że dusza staje się płodna; jest czystym i pełnym miłości pocałunkiem, jaki składamy Maryi; jest czerwoną różą, którą Jej ofiarujemy, kosztowną perłą, którą Jej składamy w ofierze; jest czarą ambrozji i boskiego nektaru, który Jej dajemy. Wszystkie te porównania pochodzą z ust świętych." - cytat, św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP"
Zmarły niedawno w wieku 91 lat ojciec Gabriel Amorth, znany na całym świecie egzorcysta i autor wielu książek o szatanie, opętaniu i egzorcyzmach napisał, że szatan wyznał podczas jednego z egzorcyzmów przez usta opętanej osoby: „Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po nas!”

Awatar użytkownika
hagonbc
bywalec
Posty: 146
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 8:28 pm
Status: szlachta nie pracuje
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 24522233

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: hagonbc »

Żyjemy w bardzo złych czasach. Nie trzeba wymieniać mnóstwa kryzysów, które nękają nasz glob. Wielu ludzi jest porywanych przez powódź zła i ulega przytłaczającym obawom oraz zniechęceniu. Jednak bez względu na to, jak kuszące i potężne jest zło, nie możemy mu ulec.

Musimy modlić się, pościć, mieć żywą wiarę i dużą pewność siebie – i nie ma lepszego sposobu na uzyskanie tego, niż odmawianie Różańca Świętego. Dzięki tej modlitwie o ogromnej mocy uzyskano niezliczone cuda i zwycięstwa. W tych mrocznych dniach nie możemy się bać. Podobnie jak nasi przodkowie w wierze, musimy ponownie zwrócić się do różańca, wzywając Niepokalaną Dziewicę, aby przybyła nam z pomocą i pomogła nam zwyciężyć wrogów naszego zbawienia.

Oto kilka cytatów papieży i świętych, aby zachęcić was do odmawiania tej potężnej modlitwy.

Różaniec jest „bronią” na te czasy. – Święty Ojciec Pio

Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze (…). Przylgnijcie do różańca. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo to ona dała nam Jezusa. Modlitwa różańcowa jest syntezą naszej wiary, podporą naszej nadziei, żarem naszej miłości. – Święty Ojciec Pio

Dajcie mi armię odmawiającą Różaniec, a ja podbiję świat – błogosławiony papież Pius IX

Najlepszą metodą modlitwy jest odmawianie Różańca. – Święty Franciszek Salezy Niektórzy ludzie są tak głupi, że myślą, że mogą przejść życie bez pomocy Matki Boskiej.

Kochajcie Madonnę i odmawiajcie różaniec, ponieważ Jej Różaniec jest bronią przeciwko złu dzisiejszego świata. Wszystkie łaski dane przez Boga przechodzą przez Najświętszą Matkę. –

Święty Ojciec Pio

Przyjdź do Madonny. Kochaj ją! Zawsze odmawiaj Różaniec. Odmawiaj go dobrze. Mów go tak często, jak to możliwe! Bądźcie duszami modlitwy. Nigdy nie przestawajcie się modlić, to jest najważniejsze. Modlitwa porusza Serce Boga i zyskuje niezbędne łaski! – Święty Ojciec Pio

1

Różaniec jest księgą niewidomych, w której dusze widzą i w której rozgrywa się największy dramat miłości, jaki widział świat; jest księgą prostaczków, która wprowadza ich w tajemnicę i wiedzę bardziej satysfakcjonującą niż wykształcenie innych ludzi; jest to księga starców, których oczy zamykają się pod cieniem tego świata i otwierają na materię świata przyszłego.

Moc Różańca jest nieopisana. (abp Fulton Sheen)

Jeśli pragniesz kogoś nawrócić do pełni wiedzy o naszym Panu i Jego Mistycznym Ciele, naucz go Różańca. Stanie się jedna z dwóch rzeczy. Albo zaprzestanie on odmawiać Różaniec – albo otrzyma dar Wiary. (abp Fulton Sheen)

Różaniec jest najdoskonalszą formą modlitwy i najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie życia wiecznego. Jest lekarstwem na każde nasze zło, źródłem wszystkich naszych błogosławieństw. Nie ma doskonalszego sposobu modlitwy. – Papież Leon XIII Nikt nie może żyć w grzechu i odmawiać Różańca: albo zrezygnuje z grzechu, albo zrezygnuje z odmawiania Różańca – biskup Hugh Doyle

Odkąd Dziewica Maryja nadała wielkie znaczenie odmawianiu Różańca, nie ma takiego problemu materialnego czy duchowego, narodowego czy międzynarodowego, którego nie dałoby się rozwiązać przy pomocy Różańca i własnych wyrzeczeń. Nie ma problemu, powiadam wam, bez względu na to, jak trudny on jest, którego nie można rozwiązać przy pomocy Różańca Świętego. – Siostra Łucja dos Santos z Fatimy Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki.- Siostra Łucja dos Santos z Fatimy

Różaniec Święty to potężna broń. Używaj jej z ufnością, a skutek wprawi cię w zadziwienie. –

Święty Josemaria Escriva

I bez wahania poradziłem ci abyś odmawiał Różaniec: Błogosławiona monotonia zdrowasiek, która oczyszcza monotonię twoich grzechów! – Święty Josemaria Escriva 2

Smutny to sposób, żeby nie odmawiać Różańca: odłożyć go na ostatnią godzinę dnia. –

Święty Josemaria Escriva

Ciągle odkładasz Różaniec na potem, a wreszcie go nie odmawiasz z powodu senności. Jeżeli nie dysponujesz innym czasem, odmawiaj go niepostrzeżenie na ulicy. To pomoże ci nadto pamiętać o obecności Bożej. – Święty Josemaria Escriva

Pielęgnuj żywe nabożeństwo do Matki Bożej. Ona umie szlachetnie odwzajemniać podarunki, które Jej składamy. Nadto, jeżeli odmawiasz codziennie, z duchem wiary i miłości Różaniec święty, Pani postara się poprowadzić cię bardzo daleko drogą swego Syna. – Święty Josemaria Escriva

Różańca nie odmawia się jedynie wargami, mamrocząc zdrowaśki jedna po drugiej. Tak mamroczą świętoszkowie i świętoszki. Dla chrześcijanina modlitwa ustna musi być zakorzeniona w sercu tak, aby podczas odmawiania różańca, umysł mógł zagłębiać się w kontemplacji każdej z tajemnic. – Święty Josemaria Escriva Różaniec Święty – radosne, bolesne i chwalebne tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny splatają się w wieniec chwały, którą nieustannie powtarzają Aniołowie i Święci w niebie…, i ci, którzy kochają Matkę tu, na ziemi. – Święty Josemaria Escriva Czyż nie jest logiczne, że [w Różańcu] łączymy się z Matką Bożą, która jest Matką naszą i mówimy Jej te wszystkie piękne rzeczy, które są w Różańcu? „Ojcze nasz”, które wyszło z ust Jej Syna Jezusa, „Zdrowaś Maryjo”, które zachowuje woń Anioła oraz wszystkie pochwalne wezwania w „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu. – Święty Josemaria Escriva Różaniec jest szczególnie ważny dla tych, którzy pracują umysłowo lub studiują, gdyż owe pozornie monotonne szczebiotanie dzieci do swej Matki w modlitwie do Najświętszej Maryi Panny niszczy wszelki zarodek próżności i pychy. – Święty Josemaria Escriva Trzeba, abyśmy dziś i zawsze widzieli w różańcu potężny oręż, który umożliwi nam zwycięstwo w naszych wewnętrznych zmaganiach i który będzie pomocą dla każdej duszy. –

3

Święty Josemaria Escriva

Istnienie piekła jest prawdą naszej wiary, szatan istnieje! Tylko modlitwą różańcową można go pokonać (św. o. Pio).

Różaniec jest najpotężniejszą bronią odpędzającą demony… Poza tym różaniec Maryi ma wielką wartość nie tylko jako narzędzie do pokonania tych, którzy nienawidzą Boga i wrogów religi , ale również dlatego, że zachęca, podtrzymuje i przybliża do naszych dusz cnoty ewangeliczne… Jeśli pragniecie pokoju w swoich sercach, w domach i na wsiach, zbierajcie się każdego wieczoru, aby odmawiać Różaniec. Nie pozwól, by choć jeden dzień minął bez odmawiania tej modlitwy, bez względu na to, jak bardzo jesteś obciążony wieloma troskami i pracami. (Ojciec Święty Pius XI).

Uzbrój się w broń Boga, Różaniec Święty, a zmiażdżysz głowę diabła i nie ulegniesz żadnym jego pokusom. Dlatego nawet sama materialna postać różańca jest tak straszna dla diabła, że święci wykorzystywali ją, aby go spętać i wygnać z ciał tych, którzy byli spętani. Takie zdarzenia nieraz zostały opisane (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).

Zawsze odmawiajcie różaniec, róbcie to tak często, jak tylko jest możliwe. Szatan zawsze próbuje zniweczyć tę modlitwę, lecz nigdy tego nie osiągnie. To jest modlitwa Tego, który jest Panem wszystkiego i wszystkich. A Matka Boża nauczyła nas tej modlitwy, jak kiedyś Pan Jezus nauczył nas „Ojcze nasz” (św.o.Pio).

Różaniec jest potężną bronią, by zwyciężyć szatana, pokonać pokusy, zdobyć Serce Pana Boga, otrzymać łaski od Matki Bożej (św. o. Pio).

Różaniec jest przedłużeniem Zdrowaś Maryjo, którym można uderzyć, zwyciężyć i zniszczyć wszystkie piekielne moce (św. Jan Bosko).

Ledwie się obudzisz, nie pozostawiaj ani sekundy szatanowi, zaczynaj odmawiać Różaniec –

nawet wtedy gdy pracujesz: myjesz naczynia czy cokolwiek innego robisz – bo wtedy nie dajesz miejsca szatanowi, żeby pracował w twoich myślach. A poza tym kroczysz w wolności i zawsze jesteś spokojny (św. o. Pio).

4

Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to na zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi (św. o. Pio) Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem (św. Jan Vianney).

Zdrowaś Maryjo odmawiane dobrze, czyli uważnie, z nabożeństwem i pokorą, jest według świadectwa świętych nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki; jest młotem, który go miażdży; jest uświęceniem duszy; radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu; rozkoszą Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej. Zdrowaś, Maryjo jest rosą niebieską, co sprawia, że dusza staje się płodna; jest czystym i pełnym miłości pocałunkiem, jaki składamy Maryi; jest czerwoną różą, którą Jej ofiarujemy, kosztowną perłą, którą Jej składamy w ofierze; jest czarą ambrozji i boskiego nektaru, który Jej dajemy.

Wszystkie te porównania pochodzą z ust świętych. (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).

Uzbrójcie się bronią Boga, uzbrójcie się w różaniec, a zmiażdżycie głowę szatana i pozostaniecie niewzruszeni wobec wszelkich jego pokus (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).

Odkąd szatan został zwyciężony pokorą i Męką Jezusa Chrystusa, nie może on już prawie nigdy napaść na duszę uzbrojoną rozmyślaniem tych tajemnic, a jeśli ją napadnie, zostaje haniebnie zwyciężony (ks. kard Roger Hugues)

Wszystkim walczącym ludziom Kościół wkładał do ręki różaniec święty. Najwybitniejsi papieże odsyłali walczących z mocami ciemności do różańca (Sługa Boży Stefan Wyszyński).

Oto przykład, który pomoże ci zrozumieć skuteczność Różańca. Pamiętasz historię Dawida, który pokonał Goliata? Jakie kroki podjął młody Izraelita, aby obalić giganta? Uderzył go w środek czoła kamieniem z procy. Jeśli uważamy, że Filistyn reprezentuje zło i wszystkie jego moce: herezję, nieczystość, dumę, możemy uznać „zdrowaśki” różańca za małe kamienie z procy, które mogą obalić wroga.

5

Czy nie widziałeś często biednych starych kobiet, które są najbardziej wierne pobożnemu odmawianiu Różańca? Ty musisz także zrobić wszystko, co możliwe, aby recytować tą modlitwę z zapałem. Zejdź na dół, do stóp Jezusa: dobrze jest być małym w obecności tak wielkiego Boga. – Dom Columba Marmion, Chrystus, Ideał Kapłana Jeśli nie praktykujecie żadnego innego nabożeństwa w życiu duchowym, odmawiaj różaniec.

Dzięki temu zdobędziesz wszystko, czego potrzebujesz, i pokonasz wrogów swojej duszy.

Dzięki niej odnajdziesz spokój i radość w trudach życia. Pokonaj diabła – odmawiaj różaniec!

6

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 24639
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: cezary123 »

Stare biedne kobiety odmawiają różaniec, bo mają nerwicę natręctw. A jeżeli nie mają, to się nabawią przez to.
Biedne kobiety.


"Ostateczny kształt modlitwy różańcowej ustalił się w XV dzięki dominikaninowi Alamusowi a la Roche (1428-1475). On ustalił liczbę 150 „Zdrowaś Maryjo” na wzór 150 psalmów, które podzielił na dziesiątki poprzeplatane modlitwą „Ojcze nasz”. Dla rozpowszechniania tej modlitwy założył pierwsze bractwo różańcowe. Dzięki zakonowi dominikańskiemu modlitwa różańcowa już w XV wieku stała się znana w całym Kościele".

https://opoka.org.pl/biblioteka/M/ML/hi ... anca3.html

Tylko, że porównajmy sobie zawartość informacyjną Psalmów i ich przestrzeń znaczeń a zawartość 150 powtórzeń kilku tych samych zdań.

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:57 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 24639
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: cezary123 »

Eden pisze: ndz sie 29, 2021 6:47 am W tej sprawie chodzi o to, że istnieje skuteczność różańca
Kiedyś, jak miałem kilka lat próbowałem odmawiać różaniec razem z wierzącymi. Niestety nie spodobało mi się. Pierwsza Zdrowaśka dała pewne przeżycia, druga - powtórzenie, utrwalenie i głębsze zrozumienie, trzecia - już trochę irytowała, a jak miałbym tak jeszcze 147 razy, to bym dostał kręćka. Nie wiem jak Bozia to wytrzymuje.

Nie wiem dlaczego, ale to kojarzy mi się z jakąś monotonną robotą prząśniczki czy dziergania. Nie mam do tego cierpliwości. Bozia kojarzy mi się z dynamicznymi procesami Wszechświata, rozbłyskami Galaktyk, przemianami w okamgnieniu światów itd.


Na Filipinach, gdzie stwierdzono obecność pewnej specyficznej, fanatycznej postaci katolicyzmu może i miałby jakieś efekty społeczne:

"Moc modlitwy różańcowej objawiła się także na Filipinach. W latach 80. XX wieku dyktator F. Marcos rozwiązał parlament i rozpoczął aresztowania. Część ludzi zbuntowała się i odmówiła mu posłuszeństwa. Wiedzieli jednak, że sami nie mają szans. Poprosili o pomoc kard. J. Sina, prymasa Filipin. Kardynał zamknął się na półtorej godziny w swojej kaplicy. Kiedy wyszedł, wezwał ludzi przez katolickie radio, aby wyszli na ulicę i bronili przyjaciół. Ludzie usłyszeli i odpowiedzieli. W ciągu kilku godzin w Alei Objawienia stanęły 2 mln. ludzi. Przyszli całymi rodzinami z różańcami w rękach. Po 4 dniach na ulicę wyjechały czołgi, które ruszyły wprost na tłum. Zebrani modlili się głośno na różańcu. Czołgi zatrzymały się, a po chwili sami żołnierze przyłączyli się do modlitwy. Gdy nadszedł rozkaz rozpędzenia tłumu gazem, zmiana wiatru sprawiła, że ci, którzy go wykonali, sami zaczęli kaszleć i uciekać. I tak w dniach 22-25 lutego 1986 r. w stolicy Filipin Manili, w Alei Objawienia się Świętych dokonała się pokojowa rewolucja, a moc modlitwy przyczyniła się do pokonania dyktatora".
https://opoka.org.pl/biblioteka/M/ML/hi ... anca3.html

No tak, zmiana wiatru.

Ale czy wyjście z różańcami i modlitwą do czołgów na Placu Niebiańskiego Spokoju w Chinach powstrzymałoby cudownie żołnierzy?


Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:57 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 24639
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: cezary123 »

Eden pisze: ndz sie 29, 2021 12:40 pm Różaniec to jest afirmacja prośby o litość.
Ja bym powiedział, że to jest też coś z mistyki anielskiej, bo przecież zaczyna się słowami anioła Gabriela.
Niestety nie jestem specjalistą od angelologii żydowskiej. :angelic-cyan:

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 24639
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: cezary123 »

Sądzę, że na byty nadprzyrodzone w schizofrenii najbardziej skuteczny jest racjonalizm i ewentualnie leki antypsychotyczne. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik
Posty: 3308
Rejestracja: wt sty 22, 2019 7:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: Digital »

"Aby w pełni wyleczyć schizofrenię potrzebna jest ku temu łaska, ponieważ choroba sama w sobie jest cierpieniem i pozostawiając naukę o cierpieniu w tyle, czy też brak zrozumienia sensu cierpienia jest ewidentnym skazaniem na porażkę. Gdzie i czy jest w ogóle granica między opętaniem, a choroba psychiczną? Czy to, co opisuje Tomasik, jest zaburzeniem psychicznym, czy opisem stanu opętania, w jakim może znaleźć się człowiek? Psychiatrzy i psychologowie różnie do tego podchodzą. Jedni widzą możliwość opętania przez złe moce, drudzy zupełnie odrzucają taką możliwość. Postawa uznania może jest związana z pewną pokorą wobec natury człowieka i tego, że jest ona na tyle szeroka i barwna, że podejście typowo naukowe być może jest niewystarczające i należy odwołać się do religii.” Tutaj przypomina mi się postać Bł. Honorata Koźmińskiego, który podobnie jak Albert Chmielowski na zakręcie swojego życia duchowego przechodził stan, który również zdiagnozowano jako chorobę psychiczną. Jako ustatkowany zakonnik wspomina, że w młodości jako więzień Cytadeli tak się wydzierał, iż pilnujący go carscy żołnierze, woleli go wypuścić, nie widząc sensu w jego przesłuchiwaniu. Tak opisuje swój stan „Gdy byłem w Cytadeli, zamiast się upokorzyć,
poznać swoje straszne grzechy, to jeszcze wymówki Panu Bogu robiłem, że mnie nie ratuje,
jakby niewinnego i ze słowami bluźnierstwa wpadłem w obłąkanie, w którym trzy tygodnie zostawałem i byłem już w paszczy diabła, gdyby nie Matka Boża ubłagana przez moją Matkę
(bo sam nie myślałem o poprawie), przyczyniła się do Pana Jezusa, iż przyszedł do mnie do celi więziennej i łagodnie do wiary przyprowadził”. Takie wyznanie pozostawił bł. Honorat, w Notatniku duchowym (s. 545), wspominając tajemnicze spotkanie z Jezusem w Cytadeli warszawskiej 15 sierpnia 1846 r. Czy przeżywał etapy opisane w książce Tomasika „gniew na innych”, „Gniew na siebie”, „Gniew na diabła” i „Gniew na Boga”, a następnie „zjednoczenie” ?"
https://www.fronda.pl/a/zle-duchy-a-cho ... IPqY0ScYIo

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:57 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:58 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:58 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 24639
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: cezary123 »

Jahwe rozzłościł się na towarzyszy Hioba, bo nie mówili prawdy o sytuacji, tylko sugerowali, że każde cierpienie jest karą za grzechy.
Hiob nie wiedział, że Bozia go prawie sprzedała Satanowi podczas zakładu o jego wiarę i lojalność, więc naprawdę nie widział przyczyn swojej ewentualnej kary za coś.
Gniew, złość, rozżalenie jest postawą adekwatną w obliczu przypadkowego cierpienia, lub zawinionego przez innych (wojenki ludzkie i boskie).
Nie jest czymś dobrym i mądrym zamiana tego na poczucie winy i szukanie grzechów.
Bozia objawiła Hiobowi swoją wyższość, ale też i wynagrodziła za prawość i wytrwałość oraz dziwne niezawinione przeżycia.
Ta Księga akurat rozważa sens niezawinionego cierpienia.
Człowiek ma prawo wtedy mieć pretensje do Absolutu (Jeżeli wierzy w coś takiego oczywiście).
Hiob wołał do Boga, żeby popatrzył tylko na to co narobił ze swoim stworzeniem. Nie widzi co wyprawia z dziełem swoich rąk czy co?

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:58 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:59 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Eden
zaufany użytkownik
Posty: 9593
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 12:07 am
płeć: mężczyzna

Post autor: Eden »

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 16, 2021 2:59 pm przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AcidHouse
bywalec
Posty: 1657
Rejestracja: czw lis 14, 2019 10:45 pm
Status: Stara szkoła
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Genewa

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: AcidHouse »

wy czytacie zupełnie odmienne księgi, a potem o tym prawicie.
To tak jakbym rozmawiał z Kamilą o filmie pt. Krew, tylko ja widziałem starszą wersję, a ona nowszą z innymi aktorami i zupełnie inną fabułą.
Najlepsze jest, że poszliśmy do wanny.
Wieczny student

Kefas
zaufany użytkownik
Posty: 1775
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 1:52 am
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: Kefas »

Zaśmiecacie ten wątek. Ważny wątek, od Różańca zleżą losy świata. Dlaczego niewierzący piszą w wątkach które ich nie dotyczą i to najbardziej obraźliwie i zaczepnie i ordynarnie? Jak to wytłumaczyć że nie potrafią zachować bezstronności i nie zabierać głosu w tym o czym nie chcą nic wiedzieć? Gdyby mieli intencje zgodne ze swoimi przekonaniami to przeszliby obok tematu obojętnie. Czy naprawdę są oni niewierzący czy wewnętrznie sprzeczni? Jeśli wewnętrznie sprzeczni znaczy że ich wyznanie ateizmu jest na kruchych podstawach.
Największym przejawem geniuszu kobiety jest miłość macierzyńska.

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 24639
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: Różaniec Święty przynosi ulgę w schizofrenii i pomaga pokonać diabła

Post autor: cezary123 »

Ale tu nie ma wypowiedzi ateistów :icon-mrgreen:
Ateiści pewnie nie zajmują się czymś, co nie istnieje - bóstwami i ich matkami.


Ja jestem agnostykiem i lubię religie od strony naturalnej. Świat zależy najbardziej od praw Natury, a dalej od polityki. Polityka i historia świata to nie różane modlitwy starych kobiet, niestety.
Zresztą w Psalmach też jest wołanie do Bozi, żeby się wreszcie obudziła, zobaczyła co się dzieje i zrobiła coś z tym światem na skalę globalną. Wolałbym tak się modlić, jeżeli już, powiem szczerze.
Różaniec jest mdły jak średniowieczne aniołki.

Wróć do „przeżycia religijne”